V posledních dnech se intenzivně zabýváme tématem životního pojištění pro ženy. Proč je pro nás toto téma nyní zajímavé?

Ženy platí podstatně méně za pojištění pro případ smrti, protože podle statistik žijí déle než muži. Podle rozhodnutí EU je to diskriminační. Ženám pojistné hodně podraží. Nová pravidla začnou platit od 21. prosince 2012. Podle statistik žijí ženy déle, tzn., že riziko úmrtí je u nich nižší. Dosud tedy platily nižší pojistné než muži. Z rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie se ale jedná o diskriminaci a za životní pojištění budeme od 21. prosince 2012 platit všichni stejně. Co si o tom myslíte? Už životní pojištění máte? Nebo si ho teď díky novým nařízením ještě založíte? Nebo patříte k těm, kterým je to jedno a pojištění nemají a ani ho neplánují?

pojisteni

Oslovili jsme proto několik žen, aby nám napsaly, proč toto pojištění mají nebo naopak proč s ním váhají.

Životní pojištění mám díky manželovi

Po celý dospělý život mě doprovází nechuť k „papírování“ všeho druhu. Cokoli „úředního“, co má více než jednu stranu A4 a vyžaduje moje prostudování a následný podpis, budí a priori moji nedůvěru a odpor, proto se vyhýbám i všem možným nabídkám pojištění, spoření nebo úvěrů… K životnímu pojištění mě přivedl až manžel (aby mu po mně, až tu nebudu, aspoň něco zbylo, jak to vtipně komentoval :)). Vyřízení nebylo nijak složité, protože jsem ráda nechala přemýšlení o podrobnostech na něm, a já jsem nakonec ráda, že jsem pojištěná. Přece jen asi každý člověk je vděčný za nějakou, i když malou, jistotu, že když se stane něco neobvyklého, nezůstane na holičkách. Jak se říká, v dobrých časech je lepší pamatovat na to, že mohou přijít i horší. A životní pojištění je právě takovou dobrou jistotou.
Klára, 30 let

Životní pojištění je pro mne jistota

Životní pojištění jsem si založila před třemi roky. Platím hypotéku, intenzivně sportuji, jezdím autem… nikdy nemůžete vědět, co se může přihodit. Dříve jsem s pojistkami myslela jen na své blízké – úrazové pojistky pro děti, zabezpečení bytu, životní pojištění pro manžela. Ani nevím, jak mne to napadlo, ale v hlavě mi bleskla myšlenka, že bych také konečně mohla myslet na sebe. Šla jsem tedy na pobočku pojišťovny a s mou „agentkou“, co mi dělala všechny ostatní pojistky, jsem „životko“ uzavřela. Součástí je i pojištění pro případné úrazy, již se mi díky tomu vrátilo 10 000,- za zlomeninu, která se stala naprosto banálně – upadla jsem na kluzkých dlaždicích. Na životní pojistku mi také přispívá zaměstnavatel a spořím si částku, která se bude jednou hodit. Tak jsem ráda, že toto pojištění mám.
Karolína K, 40 let, Praha

Asi si nyní životní pojištění založím

Pojištění moc neřeším. Budeme ale kupovat byt, splácet půjčky, takže o životním pojištění dost přemýšlím. Asi moje rozhodnutí ještě navíc ovlivňuje ta nesmyslná novinka, že ženám pojištění zdraží. Dívám se tedy po nabídkách pojišťoven, jaká má zajímavé nabídky. Ještě nejsem rozhodnutá, u které pojišťovny si pojistku založím, ale nejspíš to do konce roku udělám. Moje kamarádka má dobrou finančním poradkyni, možná se s ní poradím, jaké produkty by mi doporučila.
Hana K, 33 let, Praha

Mám hypotéku, tak si platím životní pojištění

Na otázku, proč jsem si založila životní pojištění, odpovím jednoduše. Platím hypotéku, tak se chci chránit. Mám nastavené vysoké plnění, pokud by se mi něco stalo. Spořím si díky životní pojistce peníze, přispívá mi zaměstnavatel. Myslím, že se tohle pojištění vyplatí. Měla jsem finančního poradce, porovnávali jsme podmínky různých pojišťoven.

poj

Zde jsou uveřejněné články k tématu:

Reklama