Ačkoli se kolem dějí zlé věci, posluchačka Ondrášek74 vždy věří v budoucnost. To je základ věštby, kterou pro ni mám za její písničky na přání...

Stále posloucháte rádio ŽEN-In.cz. Další písničky na přání pouštím pro posluchačku Ondrášek74...


Tak já si dnes ráda nechám věštit podle písničky. Už jsem se o sobě něco dozvěděla podle kabelky, tak to budu moc aspoň porovnat a vyberu si to lepší :-)
Mou velice oblíbenou písní je Holubí dům od Jiřího Schelingera. Bylo ale období, kdy jsem při této písni vypínala rádio. Přinášela mi totiž vzpomínky na mou milovanou babičku. Tuto písničku vybral z nabízeného repertoáru pohřební služby můj strýc. Když se ozvala tato píseň v rádiu, brečela jsem. Brečela jsem opravdu dlouho a nemohla jsem si pomoc. Vždycky mi evokovala vzpomínky na babičku a to, že její smrt byla tak zbytečná při současných možnostech medicíny. Ale stalo se. Dnes je to už 8 let co babička umřela a byla jsem to pro změnu já, kdo vybral tento song na obřad dědečka. Měli tedy nejen společný život, ale i tuto píseň na rozloučenou. Dnes jsem ráda když ji slyším, vždy si na babičku a dědečka vzpomenu a už tak nebolí, že tu nejsou s námi.
Mou srdeční záležitostí je Petr Muk a jeho písně. Kdybych měla vybrat jedinou, tak to bude asi Bon Soir mademoiselle Paris. Velice ráda Petra poslouchám a myslím si, že máme hodně společného. Dokážu se představit jeho psychické problémy, že to neměl v životě lehké. Ta nemoc je moc zlá. V depresích si pouštím jeho písně a mám pocit, že je tak strašně blízko. Jen doufám, že své problémy zvládnu a můj život nevyhasne předčasně sejně tak jako jeho.
Další písničku, kterou mám moc ráda nazpíval Jiří Korn a jmenuje se Jednou je hůř, jednou je líp. Pouštím si ji hodně v poslední době, kdy mám právě ty horší chvíle. Už podle názvu je jasné, že musejí přijít i ty lepší chvíle, tak se na ně moc těším.
No a kdybych měla uvést jednoho zástupce ze zahraniční, budu se rozhodovat mezi Beatles a skupinou ABBA. Obě dvě skupiny jsou zlatou legendou, jejich písně se staly evergríny a můžu je poslouchat prakticky neustále. A troufám si říct, že v tomto se shodnu alespoň s některými čtenářkami ženy-in.
Hezký den plný právě těch Vašich písniček přeje,
Ondrášek74

Holubí dům od Jiřího Schelingra

Bon Soir mademoiselle Paris

Jednou je hůř, jednou je líp od Jiřího Korna

Yesterday od skupiny Beatles

Dancing Queen od skupiny ABBA

Pozn. ret.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Věštba pro Ondráška74

Vy jste, Ondrášku74, velký životní optimista. I když se proti vám staví okolnosti, vždycky jdete dál. Řídíte se tak trochu trpitelským: Když dostaneš ránu, nastav druhou tvář. Už jste těch ran schytala hodně, ale vy víte, že se vše v dobré obrátí, jen to vydržet. Držím palce, aby to vyšlo!

Téma dne 9. listopadu 2011: Věštecké rádio ŽENA-IN.cz

  • Posílejte mi odkazy na vaši nejoblíbenější písničku, kterou najdete na portále YOUtube!

Napište mi k těmto odkazům, co konkrétně se vám na téhle písničce líbí, napište ještě dalších pár skladeb, které máte ráda (celkem maximálně 5), a já vám prozradím, jaké jste - ano, budu vám opět (jako již několikrát) věštit. Tentokrát z oblíbené hudby.

Kromě věštby dvě z vás, které si nechají nahlédnout do Osudu, budou mít šanci získat krásný dárek. Totiž knížku Poselství run od Renaty Herber (vydal Knižní klub).

Vaše písničky očekávám 9. 11. 2011 do 15.00 hodin na e mailové adrese...

poselstvi

Anotace knihy
V nové knize známé české věštkyně ožívá tentokrát runová magie. V runách je obsaženo prastaré vědění o skrytých nebeských i zemských proudech a runové rituály si dodnes uchovávají velkou sílu. Publikace se věnuje především významu jednotlivých znaků, které jsou výtvarně ztvárněné na kartách, a typům věštění, ale obsahuje i základy severské mytologie a uvádí využití run v lidovém léčitelství i oblíbené receptury našich severských předků. Knihu doplňuje překrásně barevně provedená sada karet.

Reklama