.

Životní a hudební příběh MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA napsal Honza Vedral

Novinky

Životní a hudební příběh MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA napsal Honza Vedral

Posedlost hudbou. Silný životní příběh, který se skrývá za notoricky známými skladbami česko-slovenské legendy Mira Žbirky. Nikdy nezveřejněné fotografie a neuvěřitelné zážitky z bohatého profesního i soukromého života. Kniha MIRO ŽBIRKA - ZBLÍZKA vychází v nakladatelství SLOVART 31. října 2016.

Už za dva týdny vyjde výjimečná kniha MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA. Silný životní příběh Miroslava „Mekyho“ Žbirky z jeho vyprávění zaznamenal novinář Honza Vedral.

Publikace mapuje jeden z nejúžasnějších příběhů československé populární hudby. Žbirka otevřeně hovoří o rozličných peripetiích svého života od nejútlejšího mládí až po dnešek a nevyhýbá se ani tak těžkým okamžikům, jako byla smrt jeho staršího bratra, která ho těžce zasáhla a z níž se dokázal dostat hlavně díky hudbě. Příběh Mira Žbirky působí neuvěřitelně, ale přitom je civilní a přirozený.

V knize je velké množství archivních fotek z dávné minulosti i z nedávné současnosti a najdete tam i kompletní diskografii včetně obalů alb.

MIRO ŽBIRO

„Osnovu knihy tvoří jednotlivá Mekyho alba, které na sebe samozřejmě váží jednak řadu osobních příběhů a jednak odkrývají - alespoň pro mne - dosud skryté mechanismy v pozadí předrevoluční i porevoluční hudební branže. Různé zákulisních hry, ale i to, v jakých muzikanti, kteří zářili z obrazovek, žili podmínkách. Nebo jak podstatný byl rozdíl mezi populární scénou v Česku a na Slovensku,“ popisuje vlastní knihu Honza Vedral.“Kdyby měla kniha ZBLÍZKA podtitul, zněla by „hudební příběh“, protože se při jejím vzniku ukázalo, že Miro Žbirka často, i když možná podvědomě, psal soundtrack ke svým životním peripetiím,“ doplňuje.

Základ knihy vznikl během roku 2015, kdy se oba pravidelně setkávali v pražském hotelu Alcron. Symbolickém místě, kde Žbirka často nocoval, když ještě nebydlel v Praze. Kousek od Lucerny, kde dlouhá léta žil, v kuchyni skládal své budoucí hity, dole vyprodával sál a v šatnách poznal i svoji ženu, která tam s ním coby studentka přišla udělat rozhovor…

Kniha vychází také u příležitosti Žbirkových narozenin, které slaví koncem října. Sám k ní dodává: K nečekaným objevům dávných historek mne vedly i Honzovy nezatížené otázky. Když jsem mu vysvětloval realitu minulosti, byl někdy hodně překvapený a já si vzpomínal i na věci, které bych raději zapomněl.“

V příloze tiskové zprávy naleznete press kit s rozhovory a ukázkami z knihy. Budeme rádi, když je využijete.

Knihu MIRO ŽBIRKA – ZBLÍZKA pokřtí fotografovéTomáš Třeštík a Peter Stanley Procházka, kteří se také na vzniku knihy podíleli, za účasti hlavního protagonisty Mira Žbirky a autora Honzy Vedrala.

Křty spojené s autogramiádami proběhnou v bratislavském knihkupectví Martinus.sk 15. listopadu od 18:00 a v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v pondělí 21. listopadu od 17:00.

   
19.10.2016 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

 1. [6] slávenka [*]

  anina4 — #4 Sml16

  superkarma: 0 20.10.2016, 10:13:02
 2. avatar
  [5] Žofie [*]

  Jak to ten chlap dělá že vypadá pořád furt stejně Sml67Sml67Sml67Sml59Sml59

  superkarma: 1 20.10.2016, 06:49:22
 3. [4] anina4 [*]

  slávenka — #3 taktak....na koncertě kde byl spolu s Gombitovou jsem v září taky byla ,super, moc se nám to s manželem líbilo

  1. na komentář reaguje slávenka — #6
  superkarma: 0 19.10.2016, 16:50:46
 4. [3] slávenka [*]

  knihovna — #1já takéSml58, pořád mladě vypadající a plný energie. A koncert s Marikou Gombitovou byl skvělý.Sml67

  1. na komentář reaguje anina4 — #4
  superkarma: 0 19.10.2016, 14:17:48
 5. avatar
  [2] Hanula [*]

  knihovna — #1Sml67 to je fakt....Sml22

  superkarma: 0 19.10.2016, 13:40:38
 6. [1] knihovna [*]

  Miro Žbirka, s Sml1 tím jsem neustále mladá Sml16

  1. na komentář reaguje Hanula — #2
  2. na komentář reaguje slávenka — #3
  superkarma: 1 19.10.2016, 13:20:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme