Podzimní televizní seriálová smršt pochopitelně zasáhla i naši redakci - a to i ty z nás, které sledováním seriálů trávíme opravdu jen málo času a pečlivě si vybíráme. Zvědavost je ale přece jen silnější, a přiznám se bez mučení, že mě k televizní obrazovce spolehlivě přitáhne i krásná, ostře řezaná mužská tvář. Přesně jako včera večer - Davida Švehlíka jsem si prostě nemohla nechat ujít.

David Švehlík, Česká televize

Titulek mého příspěvku berte s lehkou nadsázkou. Jak se ale říká - na každém šprochu pravdy trochu - a platí to i tady. :)

Můj manžel je na seriály tak říkajíc alergický. Označuje je jako zabijáky času a inteligence, a já s ním ráda souhlasím. Na rozdíl od něj ale (i díky své práci) aktivně sleduji, co se v televizní tvorbě chystá nového, a pokud mě informace o chystaném projektu přesvědčí, že bude kvalitní, chci si to ověřit. Potom záleží už jen na mém důvtipu, abych manžela přesvědčila, že i jemu by mohlo sledování seriálu něco přinést - například příjemný estetický zážitek - a v případě nového seriálu České televize Život a doba soudce A.K. to vůbec nebylo těžké!

Za prvé jsem se z tiskových materiálů dočetla, že seriál může být alternativou pro muže, jejichž partnerky sledují typicky ženské soap opery na jiných programech, že je to prostě seriál pro chlapy. To byl argument číslo jedna. A pádný argument číslo dvě? Hraje tam Jitka Čvančarová! Jitka je totiž oblíbenou herečkou mého muže, zatímco David Švehlík je oblíbenec můj, a to, že v novém seriálu vytvořili podle mého názoru vysoce jiskrnou dvojici (která není partnerská, o to víc ale jiskří...), mě vyloženě pobavilo. :)

zivot

Sledovaly jste první díl tohoto nového seriálu?
My se budeme příští týden dívat určitě zase - to je moje odpověd na otázku, jestli se nám oběma první díl líbil. Dvojhlasné ANO!

Ctěte také:

Reklama