Zlínský a Jihomoravský kraj a Vysočinu zasáhly včera odpoledne a vpodvečer silné bouřky. Podle meteorologů mohlo na některých místech napršet až 50 milimetrů srážek. Stupeň nebezpečí meteorologové označili jako extrémní.

Prudký déšť zasáhl ve středu odpoledne zejména část Zlínského kraje. Voda zaplavila hlavně sklepy a způsobila problémy i v dopravě. Nejvíce práce měli hasiči na Uherskohradišťsku.
„Na Uherskohradišťsku evidujeme již více než deset výjezdů," řekl ve středu odpoledne mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček. Prudký déšť zaplavil během několika okamžiků podjezd na silnici k nemocnici v Uherském Hradišti, odkud hasiči museli vysvobodit tři zatopené automobily. Silnice zde byla zcela zablokovaná."
Vodu ze zatopených sklepů a garáží museli hasiči čerpat také v Kunovicích, Kostelanech, Uherském Brodě, Luhačovicích a v dalších místech.

Bouře se ve středu přehnala také nad územím prostějovského okresu. Před 16. hodinou vyjížděli hasiči pomáhat přímo na náměstí v centru města, likvidovali padlý strom u gymnázia a čerpali vodu ve Vrahovicích.

V Brně řádil před třetí hodinou silný vítr. V Palackého ulici Brně-Řečkovicích spadly dva stromy na auto. V Gromešově ulici spadla lípa na rodinný domek. Silný vichr nebyl kupodivu doprovázen deštěm.

Na Vysočinu bouřka dorazila kolem páté hodiny. Vydatně pršelo například v Jihlavě. Problematická byla vpodvečer situace na D1, kde liják změnil komunikaci v jedno velké jezero, po kterém automobily jely maximálně 80 km/h.

Velká část řidičů přečkávala průtrž mračen na odpočívadlech, která tím byla přeplněná. Na 110 km z Brna na Prahu havaroval osobní vůz, který situaci ještě víc zkomplikoval.


 V Praze se bouřka přehnala rychle, párkrát zahřmělo, sprchlo a za hodinku už po ní zbyly jen louže na ulicích.
A jak to vypadalo u vás? Spláchlo vás to? Měly jste potíže?

Reklama