Vztahy

Živím nezaměstnaného muže

lazy

Tereza se dostala do nepříjemné situace. Její muž přišel o práci a život v nicnedělání se mu zalíbil. Ví totiž, že má k němu podle zákona manželka vyživovací povinnost.

Tereza je účetní, její muž Petr byl zaměstnaný jako makléř v dobře fungující realitní kanceláři. Nastala však finanční krize, která jako jedna z prvních postihla právě realitní trh. Petr přišel o práci a zůstal doma na podpoře. Z počátku to nesl velice těžce. Model tradiční rodiny, kdy muž obstarává hlavní část financí, mu způsoboval deprese. Tereza ho však podporovala, utěšovala a přesvědčovala ho, že si má aspoň možnost pořádně odpočinout a napravit resty s údržbou domu. Ona nevydělává zase tak málo a pár měsíců, než si Petr najde něco jiného, vyjdou jen s jedním platem. Petr pár tisícovek dostával od pracovního úřadu, a když se uskrovnili, docela to šlo.

Marné hledání

Nastalo kolo hledání nového zaměstnání. Petr obvolal realitní kanceláře v okolí, ale vzhledem k situaci na trhu žádná nové zaměstnance nehledala. A protože složenky z čeho platit bylo, pustil se do natírání plotu, opravy okapů, práce na zahrádce a práci nějak vypustil z hlavy. Tereza se vracela z práce večer, doma bylo uklizeno, občas Petr i něco uvařil. Vlastně docela pohoda. Život ženy v domácnosti se Petrovi začal líbit. Po půl roce mu ale z pracáku přestala chodit podpora a nedostatek peněz je přece jenom začal tlačit. Tereza na oplátku začala tlačit na Petra, aby přestal pasivně čekat a začal si hledat práci i za cenu rekvalifikace.

Dělání, dělání, zbytečné je starání

Petr jí to slíbil, ale v srdci už dávno věděl, že mu současná situace náramně vyhovuje. Nemusí se o nic starat, ráno vstávat a nervovat se s prací. A zvlášť se mu zajídalo, že by se měl učit po patnácti letech „makléřiny“ něco nového. A tak si pro Terezu vymýšlel báchorky o tom, jak se snaží, celé dny hledá, ale zatím stále nic. Ale třeba už zítra…

Tereza to z počátku chápala a sama svému muži vystřihovala vhodné inzeráty či nabídky rekvalifikace na všechno možné. Když uběhl další půlrok a Petr se nechytil ani jako brigádník, začalo jí to být přece jenom divné. Vždyť to býval šikovný chlap, který si dokázal se vším poradit!

Hospodyně v kalhotách

A tak na Petra uhodila a on se přiznal, že je v současném stavu vlastně šťastný a nic mu nechybí. Rozpoutala se hádka, v závěru které Tereza svému muži dala ultimátum. Buď si do měsíce najde aspoň brigádu, nebo ho dál odmítá živit. Nevdala se přece proto, aby si doma vydržovala chlapa.

Živit mě musíš!

Petr ale nebyl hloupý a věděl, že podle zákona mají k sobě manželé vyživovací povinnost. A to taky Tereze oznámil. Chudera zůstala jako zkoprnělá, tuhle skutečnost si neuvědomila. Jestli se nechce rozvést, nezbývá ji nic jiného než svého muže živit. A tak se Tereza trápí a neví, jak dál. Petr je skvělá hospodyňka, začal prát, nakupovat, žehlit, do hospody na pivo jde málokdy, velké nároky nemá. Tereze ale jako muž připadá čím dál tím méně přitažlivý.

Má se rozvést? Zneužívá její muž tuto právní klauzuli? Už jste někdy živily muže?

   
28.05.2010 - Ona s ním - autor: Simona Škodáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [56] jasnenkam [*]

  Ať zkusí pracovat například u realitní kanceláře Brno, nebo u jiné, vždyť realitky pořád nabízí pracovní místa.

  superkarma: 0 28.06.2012, 17:49:25
 2. avatar
  [55] Kaylie [*]

  wich — #41 Pracovala jsem 2,5 roku v realitce, bavilo mne to, ale bohužel strašná konkurence 60 RK bylo na naše město moc. Zaměstnavatel mi dluží 120. 000 Kč, které nikdy neuvidím.

  Občas zaplatil, já věřila, že v létě se to zlepší, kdepak, tak jsem odešla.

  No teď řeknete, že jsem blbá, ale než být doma sama, jezdila jsem s manželem do práce autem, takže mne doprava nestála nic, práce mne děsně bavila, dělala jsem i doma z vlastní iniciativy, takže... beru už to sportovně, horší, že nemohu nic sehnat.

  A ta volnost, nikdy jsem se tak neměla, jen ty peníze....

  superkarma: 0 26.02.2011, 20:52:21
 3. avatar
  [54] Kaylie [*]

  No, pozor, když se rozvedou, mám pocit, že vyživovací povinnost nezaniká, zeptám se manžela.

  superkarma: 0 26.02.2011, 20:46:54
 4. [53] monikaa [*]

  To je nemilé, neumím si představit že bych domácnost musela táhnout já, my si naště stí hledáme byty k prodeji v Ostravě  a nemůžeme pořádně nic najít, reality jsou sice levnější ale nic se nám nelíbí.

  superkarma: -2 17.11.2010, 08:20:22
 5. avatar
  [52] catcat [*]

  Rapunzela — #35 proboha, proč s ním jste?

  superkarma: 0 09.06.2010, 14:02:00
 6. avatar
  [51] catcat [*]

  proboha, proč by se měla rozvádětr? Stačí si jen najít milenceSml57

  superkarma: 0 09.06.2010, 13:56:50
 7. [50] menhet [*]

  Dokážu si představit muže v domácnosti (ten můj sebe asi ne) - nepřijde mi to nijak zvláštní, pokud bych ale vydělával tolik, že bych oba bez problémů uživila. I v případě dětí bych si ho dokázala představit na rodičovské dovolené (on sebe určitě ne).

  Ale tak to přeci chodí, dobrovlně je žena v domácnosti jen tak, která má bohatýho muže, opačně by to mělo být stejně.

  V případě, že by mi muž oznámil, že se mnou chce nechat živit a do práce se mu nechce, tak bych ho asi vyhodila z postele, bytu i života, ať by mě to stálo cokoliv.

  superkarma: 0 09.06.2010, 10:07:17
 8. [49] Mendie [*]

  No tak tohle je situace, kterou bych snesla jen krátkodobě. Co bych ale nesnesla je, kdyby chlap lhal, že si hledá práci a žádnou nehledal a otevřeně by přiznal, že se ode mě chce nechat živit. To už bych se okamžitě rozváděla.

  Spíš nechápu, proč se s takovým ženská rozvést NECHCE!

  superkarma: 0 31.05.2010, 10:35:47
 9. avatar
  [48] Eva_CZ [*]

  Rikina — #46 jo. Oni jsou velmi spokojeni. Jen kdyz pracuji pro 1 firmu, NESMI pracovat pro sebe ani pro jinou. Tak to mam ja s pocitaci, ale tezce na ne seru, na vydriduchy a samozrejme mam sve ksefty. Spravne bych mela kazdeho sveho zakaznika nahlasit a platit jim z nej odvody, no to bych musela byt padla na hlavu, uz tak jim platim cca 10 000 doliku rocne. Za to, ze muzu pracovat. A za kazdej kseft, ktery mi dohodej, 3x preplacim. Kdyz mi sezenou praci za 2 000/mesic, zaplatim jim za kseft 6 litru. Sml54

  superkarma: 0 30.05.2010, 23:14:52
 10. avatar
  [47] Markýza [*]

  Rapunzela — #35 trochu drahý robertekSml80teda předpokládám, že je aspoň na šuk, když už na nicSml3

  superkarma: 0 30.05.2010, 20:44:02
 11. [46] Rikina [*]

  Eva_Fl — #45 no já bych to za sebe brala. Sml80 Pracovat pro 6 -8 menších firem není žádný med... a furt jsem zaměstnanec.Sml57

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #48
  superkarma: 0 30.05.2010, 19:54:51
 12. avatar
  [45] Eva_CZ [*]

  Jo Riki, tak je to i s ucetnima. Pracuji pro velky firmy, ale stejne jako realitaci.

  1. na komentář reaguje Rikina — #46
  superkarma: 0 30.05.2010, 19:16:47
 13. avatar
  [44] Eva_CZ [*]

  Tady v techto profesich nejsou zamestnanci. Sml23 Maji franchize a jednou na provize a firme, pro kterou pracuji, mesicne plati.

  superkarma: 0 30.05.2010, 19:16:05
 14. [43] rae [*]

  Rapunzela — #35 k tomu existuje jediná rada - pokud se nechcete rozvést - upravte vlastnictví majetku manželů - říká se tomu úplné zúžení majetku manželů - váš by byl byt a součašné úspory a manželovy jsou věci osobní povahy - předpokládá to ovšem PODEPSANOU DOHODU. Pokud se jí nedomůžete, všechno, co našetříte, pořídíte..... je z poloviny manželovo - on může požádat o rozvod a jste namydlená. Od data dohody je vaše to, co si koupíte vy, a manželovo to, co si koupí on. Pozor! týká se to i dluhů - do dohody jsou dluhy společné, po dohodě rozdělené. Už proto je takové rozdělení důležité, manžel by si mohl půjčovat i bez vašeho vědomí a polovina dluhů jde za vámi! 

  Po podepsání dohody si můžete dohodnout "výživné" - tj. kolik máte dávat manželovi. Ano máte vyživovací povinnost, ale jen pokud nemá ten druhý možnost (zdravotní apod) se živit sám.

  Dohodněte se s dětmi a dnešní úspory převeďte  na jejich účty + si vklady zajistětě smlouvou o půjčce. (já AB jsem půjčila synovi BB, BC částku....) Doporučuju takovou věc řešit s právníkem a vkladový účet zablokovat vinkulací - to je zjednodušeně stav, kdy majitel účtu (dítě) nemůže bez vašeho souhlasu s účtem nakládat. Pozor na exekutory! účet není váš, ale toho, na koho je napsán.

  superkarma: 0 30.05.2010, 12:38:43
 15. [42] Rikina [*]

  Irad — #40 Přesně. Samotný fakt, že nemá práci, by byl v pohodě, zejména, když doma něco užitečného dělá. Ale že manželce nedokáže říct na rovinu, co a jak, a ještě vytahuje hloupé argumenty, to je na pováženou. Ono už to, že se mu nechce dělat nic jiného než zrovinka realitního makléře, je taky podivné. Sml80 Tohle já ani nepovažuju za "práci", realitní makléře řadím k zbytečným profesím jako jsou např. pojišťováci, překupníci všeho možného, různí poradci a agenti. Sml57

  superkarma: 0 30.05.2010, 09:44:14
 16. avatar
  [41] wich [*]

  Žádná realitka neměla volné místo? Sml2 Já jsem dle inzerce myslela, že realitky, finanční poradenství a call centra jsou ty poslední štace, kde když už nic není, místo se aspoň na přechodnou dobu najde vždycky Sml14

  1. na komentář reaguje Kaylie — #55
  superkarma: 0 30.05.2010, 00:21:07
 17. avatar
  [40] Irad [*]

  Kdybych vydělávala dost, aby to pokrylo všechny výdaje nás obou a ještě bychom mohli ušetřit na budoucnost, tak by mi to vlastně vyhovovalo Sml57 Samozřejmě za předpokladu, že by se choval jako "chlap v domácnosti" (tedy neseděl u televize a nepil pivo, ale fakt by se o domácnost postaral). Samotná domácí práce nesnáším. Přijít k hotovému by bylo super. Nemyslím si, že by tím partner v mých očích klesl. Vyžírka, co sedí u televize a nic doma neudělá, je něco jiného.

  Případ popsaný v článku je však o něčem jiném. Tady to jedné straně nevyhovuje, chybí finance a chuť k nějakému kompromisu (ani u brigády nevydržel). To je pak zlé, když se kdokoli v páru ohání paragrafy - navíc špatně vyloženými. Chápu, že zde chlap v očích klesá.

  1. na komentář reaguje Rikina — #42
  superkarma: 0 29.05.2010, 22:10:48
 18. avatar
  [39] Linde [*]

  Rapunzela — #35 smutné. Taky jsem to chvilku (cca 2 roky) zažila s manželem. Přišel o práci, nejprve žádná nebyla - a pak si tak zvykl doma, že se mu do práce nechtělo. Ani nehledal, ani neobtelefonoval, co jsem mu našla na internetu. Pak jsem však šla na MD, peníze z mých příjmů došly a mazal do práce Sml57. Už se tam drží hezkých pár let, platí na dobrého zaměstnance a já jsem po MD bez práce a pro změnu jsem doma já. Holt to je život. Ovšem já jak ráno vstanu, starám se o domácnost, děti, zahradu, vypomůžu v poli babičce a pak úkoly se starší dcerou, večeře, prádlo, žehlení....to on samozřejmě nedělal.

  Asi se ti uleví, až budete bez příjmu a úspor a bude muset to řešit Sml80.

  superkarma: 0 29.05.2010, 18:53:53
 19. avatar
  [38] kareta [*]

  Rapunzela — #35 život máš jen jeden- prodej byt a zdrhej, nic mu platit nemusíš, jestli je zdravej a může si práci najít.Sml80

  superkarma: 0 29.05.2010, 18:36:41
 20. avatar
  [37] Barbucháč [*]

  Rapunzela — #35 to je sílaSml68 Zkoušela ses poradit s právníkem?

  superkarma: 0 29.05.2010, 18:06:00
 21. avatar
  [36] Eva_CZ [*]

  Rapunzela — #35 prodej byt a utec. Neni jine reseni. Co sis to vzala za hovado, proboha?

  superkarma: 0 29.05.2010, 18:04:35
 22. [35] Rapunzela [*]

  Tak já živím nezaměstnaného muže přes 10 let, podporu nedostává žádnou, protože vydělám víc, než je životní minimum ( naštěstí). Bylo tomu tak, i když jsem živila dva vysokoškoláky na studiích v jiných městech a nepřinutila jsem ho ani ke krátkodobé brigádě. Žili jsme fakt jako socky, což děti ale vyčítaly mně, protože já jsem vydělávala a rozdělovala peníze. Byla bych uvítala , kdyby byl muž v domácnosti, mám náročnou práci, ale ani to nefunguje. Celé noci tráví u televize, pak celý den spí, když přijdu z práce, není udělané nic. Přesune se plynule zpět k televizi nebo hraje karty na počítači. Já pro něj hledám práci na všech možných internetových serverech, na stránkách Úřadu práce nebo v novinách, ale dát se zaměstnat ze něho opravdu nemůžu. Když děti dospěly, našetřila jsem na byt, teď šetřím na to, abychom měli z čeho žít, až budu v důchodu, protože živit z jednoho důchodu dva lidi je dost těžké, když si důchodci stěžují, že se sám důchodce těžko uživí. Moc finančních rezerv při tomto způsobu života samozřejmě nemám, rozhodně ne na to, abych mu v případě rozvodu vyplatila polovinu za byt, na který jsem už jednou těžce našetřila. A žít rozvedeni dále v jednom bytě, případně mu platit výživné, to už fakt nestojí za to se rozvádět. Mám zkažený život, ale nevím, co s tím.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #36
  2. na komentář reaguje Barbucháč — #37
  3. na komentář reaguje kareta — #38
  4. na komentář reaguje linde — #39
  5. na komentář reaguje rae — #43
  6. na komentář reaguje Markýza — #47
  7. na komentář reaguje catcat — #52
  superkarma: 0 29.05.2010, 17:49:44
 23. avatar
  [34] Barbucháč [*]

  xenie — #32 Sml67jj, v tom je evidentně jádro pudla

  Rikina — #22 Sml52 ten by ai koukal, kdyby dostal seznam adres s klíčemaSml16

  lonkue — #12 vůbec neženu ženy k plotněSml23 Myslela jsem to tak, že pán uplatňuje emancipaci v obráceném gardu.

  superkarma: 0 29.05.2010, 08:49:49
 24. avatar
  [33] Eva_CZ [*]

  xenie — #32 Sml67

  A ten muj je asi mamou dobre vychovanej, protoze tohle by nikdy v zivote nedopustil. Je navic tak sikovnej, ze o nej nemam strach. Umi vsechno, k cemu se postavi.

  superkarma: 0 29.05.2010, 03:50:33
 25. [32] xenie [*]

  problem neni v tom, zda je v domacnosti muz nebo zena, ale v tom, ze tomu co zivi to nevyhovuje a tomu co se necha zivit ano...

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #33
  2. na komentář reaguje Barbucháč — #34
  superkarma: 0 28.05.2010, 23:13:31
 26. [31] Anai [*]

  Rikina — #22 Dobrý nápad Sml59Sml52

  superkarma: 0 28.05.2010, 16:12:31

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] jastura [*]

  pajda — #26 Jo, špatně jsem napsala, že si válí šunky. Pro mě je v tom celém ale podstatné to, že nebyl schopný říct partnerce do očí, že chce být pan v domácnosti, naopak jí potvrzoval, že si práci hledá. Podle mě, u modelu žena v domácnosti,  který je u nás častějí, je podstatné to, že je to rozhodnutí obou v páru, ne jen jednoho bez souhlasného stanoviska druhého. To je to, co mi na něm vadí a co bych netolerovala... Sml80

  superkarma: 0 28.05.2010, 14:08:54
 2. avatar
  [29] kareta [*]

  ToraToraTora — #28 asi takSml30

  superkarma: 0 28.05.2010, 14:03:15
 3. avatar
  [28] ToraToraTora [*]

  Ona se mu ta domácnost přejí. Až bude na domě všechno opravené, vypulírované a plot dvakrát natřený, začne se nudit. zapne televizi, shlédne pár jihoamerických telenovel a půjde ještě rád jezdit s popelářema

  1. na komentář reaguje kareta — #29
  superkarma: 1 28.05.2010, 14:02:09
 4. avatar
  [27] Milala [*]

  Po delší nemoci a následně i po uplynutí doby,kdy mohl manžel brát podporu,jsem ho taky asi 5 měsíců živila.Nebylo to příjemné ani jednomu z nás.Sice si našel na poslední 2 měsíce menší brigádu,ale to nebylo ono.

  superkarma: 0 28.05.2010, 14:01:08
 5. avatar
  [26] pajda [*]

  jastura — #25 mě z toho nevychází, že on si válí šunky. Stará se o barák, o domácnost, vaří... Kdyby to dělala ona, tak by nikdo nepsal, že si válí šunky, prostě by byla "paní v domácnosti". Rodin, kde se jeden z partnerů stará o domácnost a nechodí do práce, je hodně, tady jde jen o to, že to není ženská.

  1. na komentář reaguje jastura — #30
  superkarma: 0 28.05.2010, 13:15:33
 6. [25] jastura [*]

  pajda — #24 Je tam napsáno, že si chlapík pár měsíců odpočine od práce, ne že si bude do smrti válet šunky.

  Nepřijde mi, že ona mění názory jak ponožky. Podle toho jde tvrdit, že on mění taky názory jak ponožky, nejdříve mu to sezení doma vadilo, pak začalo vyhovovat. Navíc LHAL, že si práci hledá, přitom se tomu vyhýbal...

  1. na komentář reaguje pajda — #26
  superkarma: 0 28.05.2010, 13:10:00
 7. avatar
  [24] pajda [*]

  jastura — #23 jenže tady to bylo jinak - jí VYHOVOVALO, že on dělá doma, vlastně ho k tomu, aby převzal domácnost, sama naváděla. Jasně že chlap si logicky vybral to, za co byl chválený a nenechával se bezdůvodu drbat na pracáku.

  A teprve až to JÍ OSOBNĚ přestalo vyhovovat, tak to začal být problém. To není o dohodě, ale o tom, že ONA mění názory jako ponožky...

  1. na komentář reaguje jastura — #25
  superkarma: 0 28.05.2010, 12:52:39
 8. [23] jastura [*]

  pajda — #15 Možná jde taky o dohodu mezi partnery. Pokud se jeden z partnerů rozhodne, že se od druhého nechá živit, bez jeho souhlasu a ještě lže, že si hledá práci, ale nemůže ji najít.... Letěl by jak namydlený blesk.

  Že si neřekl o kapesné...

  1. na komentář reaguje pajda — #24
  superkarma: 1 28.05.2010, 12:39:45
 9. [22] Rikina [*]

  pajda — #15 Jasně, když je pán dobrá hospodyňka, mohl by přibrat pár dalších domácností a vydělat si na osobní výdaje. Sml57 

  1. na komentář reaguje Anai — #31
  2. na komentář reaguje Barbucháč — #34
  superkarma: 0 28.05.2010, 12:33:46
 10. [21] Rikina [*]

  Živila. A celkem ráda. Sml80 Mnoho žen pokládá za naprosto samozřejmé, že je manžel živí, a to nejen na mateřské, ale kolikrát i celý život. Takže nevím, proč by tomu nemohlo být i naopak. Odvolávat se na manželské povinnosti je sice tak trochu drsné, nicméně ony povinnosti na sebe dobrovolně bereme vyřčeným "ano", a přinejmenším bychom je měli znát, a ne být zkoprnělí, že. Sml57 

  superkarma: 3 28.05.2010, 12:32:10
 11. avatar
  [20] SStream [*]

  pajda — #15 mě by nevadilo, kdyby byl partner "v domácnosti", ale vadilo by mi fest kdyby mi řekl, že je mojí povinností ho živit a on si může dělat co chce. Hm, v tomhle asi nebudu moc objektivní, protože se mi tohle stalo a pravda je taková, že můj bývalý na domácnost i na cokoliv jiného z vysoka kašlal a jeho představa byla, že vydělávám dost a s ohledem na to, že on je chlap prát a mýt nádobí přece nebude....

  superkarma: 0 28.05.2010, 12:17:57
 12. [19] Bébina [*]

  wich — #9 Muj pritel kdyz byl chvilicku nezamestnany, tak ani nesel na pracak. Pry by ho hanba fackovala, kdyby se nechal zivit od statu.

  superkarma: 0 28.05.2010, 12:12:47
 13. [18] FAXÍK [*]

  rozvést nevím? záleží co k manželovi cítí?

  nikdy jsem chlapa neživila a neumím si to ani představit..

  superkarma: 0 28.05.2010, 12:08:50
 14. [17] mindulinka [*]

  pajda — #15 Pokud je na mateřské - je jedno jestli ona nebo on - tak je to přeci úplně jiná situace, než když si válí doma šunky bez dětí. To se stará jen sám o sebe.

  superkarma: 0 28.05.2010, 12:01:39
 15. [16] macamala [*]

  Altamora — #6 Naprosto souhlasím. živit chlapa, který je zdravý, odmítám. Samozřejmě že se může objevit problém -přechodná nezaměstnanost, v horším případě delší pracovní neschopnost, ale to je něco jiného. Z okolí znám holku, jejíž přítel nemohl pracovat, protože by musel ráno vstávat do práce. Ono se špatně vstává po celonočním sezení a konzumaci v hospodě. Ona se přidala.

  superkarma: 0 28.05.2010, 11:35:55
 16. avatar
  [15] pajda [*]

  SStream — #14 hmmm...a koho poslat zpátky? Asi tu ženskou, nebo ne? Nechci být protivná, ale ona určitě uvažuje o mateřské a podobně...a to taky nebude vydělávat, většinu příjmů bude obstarávat on. A přijde jí to normální. Takže shrnuto: žena v domácnosti je v pořádku, muž ne? A proč?  Brácha taky byl doma s dětma, obstaral komplet domácnost všetně vaření a podobně...

  Jinak ale vyživovací povinnost není tak jednoznačná. nikde není psáno, že pokud on si doma válí šunky, zatímco by prokazatelně mohl vydělávat, musí ho ona v tom podporovat. Něco jiného, kdyby byl nemocný nebo prokazatelně dlouhodobě bez šance na práci.

  Asi by to chtělo třeba pouvažovat o úklidové firmě - mužíček se zrealizuje a může i vydělatSml57Sml57

  1. na komentář reaguje mindulinka — #17
  2. na komentář reaguje SStream — #20
  3. na komentář reaguje Rikina — #22
  4. na komentář reaguje jastura — #23
  superkarma: 0 28.05.2010, 11:05:28
 17. avatar
  [14] SStream [*]

  vaří, pere, žehlí, uklízí, natírá a stará se - všechno v pohodě do okamžiku, než si řekl o vyživovací povinnost. Poslat zpátky za maminkou.

  1. na komentář reaguje pajda — #15
  superkarma: 0 28.05.2010, 10:43:24
 18. avatar
  [13] OlgaMarie [*]

  evelyn — #7 Sml52Ať mu inzeruje příležitostné umytí oken, posekání zahrad, vyčištění bazénu apod. A ať ho tam chodí důsledně v bílých rukavicích kontrolovat!Sml52

  superkarma: 1 28.05.2010, 10:26:58
 19. [12] lonkue [*]

  Barbucháč — #10 dan za emancipaci...? A proto by mely vscechny zensky zustat doma a mely by rodit deti a starat se o domacnost. Hlavne, aby je nenapadlo se chtit osamostatnit nebo v zivote neco dokazat...Sml57. Tenhle chlap je proste debil - emncipace - neemancipace....

  1. na komentář reaguje Barbucháč — #34
  superkarma: 0 28.05.2010, 10:18:23
 20. avatar
  [11] wich [*]

  Barbucháč — #10 Každá má takového, jakého si zaslouží Sml32

  superkarma: 0 28.05.2010, 10:11:49
 21. avatar
  [10] Barbucháč [*]

  Znám takových případů několik. Přijde mi, že je to daň za emancipaciSml54 Měly bychom si nejspíš začít zvykatSml80Sml16

  1. na komentář reaguje wich — #11
  2. na komentář reaguje lonkue — #12
  superkarma: 0 28.05.2010, 10:10:04
 22. avatar
  [9] wich [*]

  Eva_Fl — #1 Přesně. Nejde o konkurenční boj, ale přítel je takhle prostě vychovanej a jsem tomu ráda. Vím, že nikdy nebudu muset živit lenocha.

  1. na komentář reaguje Bébina — #19
  superkarma: 0 28.05.2010, 09:37:27
 23. [8] Bébina [*]

  Zase jedna vec, ktera me utvrdila v tom, ze se nechci vdavat. Ona totiz vyzivovaci povinnost rozvodem nekonci. I kdyby se nakrasne pani rozvedla, muze se manzel soudit o vyzivne a to dokonce i spoustu let po rozvodu.

  superkarma: 0 28.05.2010, 09:25:28
 24. avatar
  [7] evelyn [*]

  at si poridi svistata a on zustane na rodicovske, kdyz se mu to tak libiSml16

  1. na komentář reaguje OlgaMarie — #13
  superkarma: 0 28.05.2010, 09:05:44
 25. avatar
  [6] Altamora [*]

  Kdyby to bylo obráceně, tak by to každý považoval za správné a normálníSml57. Je ale fakt, že fyzicky a psychicky zdravý muž v domácnosti by mi neimponoval.

  1. na komentář reaguje macamala — #16
  superkarma: 0 28.05.2010, 08:41:47
 26. avatar
  [5] kareta [*]

  jé, to by se mi líbilo....nemuset doma na nic šáhnout- vždyť pracujeSml80 Ať si to doma užije, však se otřepe a něco si najde.

  superkarma: 0 28.05.2010, 08:38:12
 27. avatar
  [4] femme [*]

  neživila a ani se k tomu nechystám Sml23 

  superkarma: 0 28.05.2010, 08:00:08
 28. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Pokud nemají malé děti, o které se musí starat, tak tuto klauzuli zneužívá.

  superkarma: 0 28.05.2010, 06:45:10
 29. avatar
  [2] mi-ki [*]

  Tohle je smutny. Jakmile si zena prestane muze vazit, tak jde vztah vetsinou do kytek Sml80 Manzel by si to mel uvedomit.

  superkarma: 0 28.05.2010, 00:57:35
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  VON by se hanbou propadl. Kdyz moje 2.firma vydelavala vic, nez ta prvni, kterou vlastnime spolecne, udrel by se, jen aby dorovnal skore.

  1. na komentář reaguje wich — #9
  superkarma: 0 28.05.2010, 00:23:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme