Zdraví

Živáňská v troubě

Některé věci prostě na váš stůl nepatří, dokud vaše děťátko nepřejde na jinou stravu než mateřské mléko. Je to především alkohol, káva, nadýmavé potraviny, čerstvé pečivo a příliš ostrá a kořeněná jídla. Opatrně také s čajem, ovocnými džusy, čerstvým ovocem a bublinkovou vodou! Vážně, některé maminky se strašně diví, že jejich miminko trápí prdíky a ony jsou přitom tak opatrné a nejedí nic nadýmavého. No jo, ale co to je platné, když přitom denně vypijí dva litry sycené sodovky… A ta dovede v dětských střívkách vyvolat doslova vichřici!

Stejně, jako správně zvolenou stravou chráníme miminko v době kojení před problémy s větry a před alergickými projevy, můžeme pomocí naší stravy regulovat jeho problémy se stolicí. Pokud je například kakání příliš měkké, měla by maminka pít místo džusů jen čaj a doplnit svoji stravu o banány a jablka. Když naopak děťátko trápí zácpa, můžete mu pomoci zvýšeným přísunem ovocných džusů, zaručeným receptem je potom švestkový kompot.   
25.07.2000 - Zdraví - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Simba — #1 ja ne mala hodne trpela na prdiky

  superkarma: 0 04.11.2012, 23:28:53
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Jak logické.

  superkarma: 0 06.12.2003, 15:20:59
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Äch jo, tyhle informace jsem neměla, takže jsem asi bublinkovou vodu pila. Ještě, že jsem měla pro mimčo tu větrovou mast na pupík. ...

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 12.11.2003, 11:34:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme