Stala se vám někdy dopravní nehoda? Byla jste účastníkem, nebo dokonce viníkem? Napište nám o tom a sdělte své zkušenosti.

Dnes ráno jsem jel do práce automobilem. V naší ulici bylo čištění vozovky a tak jsem hledal místo na zaparkování v blízkém okolí. Projel jsem ulicí, viděl jedno volné místo, kde bych po zaparkování měl na obou stranách tak 5 cm. Jiné volné nebylo. Tak jsem se k němu vrátil. Hodil jsem blinkr a zařadil zpátečku. Dívám se do zadu přemýšlím, zda jsem správně najel, nebo jestli narazím bokem kola do obrubníku. V tom zepředu, tedy z míst, kam jsem se nedíval, jsem uslyšel náraz. Tupou ránu.

V hlavě mi kmitla otázka, co se to k…a děje. Rychle jsem se otočil a vidím, že v mém levém blatníku vězí pravý zadní bok auta vyjíždějícího z parkoviště.

Otevřel jsem dveře a z druhého vozu vystoupil muž mého věku se slovy: „promiňte, já vás neviděl“. A tvářil se velmi zasmušile. Neměl jsem sílu se zlobit. Chybu uznal a omlouval se.

Ach jo, napadlo mne, to zase bude papírování.

Auto zůstalo pojízdné, jen plechy pomačkané. Nikomu se nic nestalo.

nehoda

Vytáhli jsme záznam o dopravní nehodě. Vše zapsali, vyměnili si kontakty. Já zaparkoval na místo, které se mezitím uvolnilo vedle nás, a pán jel dál rozvážet zboží, co měl v autě.

Za hodinu mi spolu s další omluvou přišlo přes sms číslo jeho pojistky a ujištění, že nehodu již hlásil a přihlásil se k ní jako viník.

Následovalo kolečko volání, pojišťovna, Škofin, servis. Za hodinu vše vyřízené a příští týden bude auto opravené.

Z původní špatné nálady se udělala lepší. Ten pán se zachoval tak jak měl a bez problémů chybu uznal.

Pokud bych měl ještě někdy být účastníkem nehody, pak takovéhle.

Ale všichni takové štěstí nemáme.

Zítřejší téma je tedy, jak jsem byla účastníkem dopravní nehody.

Ale nemusíte psát jen smutné příběhy, historky mohou být i veselé. Pamatuji třeba příběh kolegyně Jany Zbyňkové, která si spletla jedničku a zpátečku a najela předním nárazníkem na kouli vozu před sebou tak, že na ní visela.

Parta čtyř náhodně kolemjdoucích mužů po hodině její zoufalosti, kdy měla dávno být ve školce pro dítě, její auto nadzvedla a dala dolů.

Druhý den, se tomu již jen smála a se slzami smíchu v očích vyprávěla, jak panikařila a nevěděla si co počít. A jak se na ni dívali mnozí kolemjdoucí, kteří se tvářili, že jí pomoct nedokážou.

Své historky posílejte na e-mail :

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměním krásnou květinou.

Jo a čekejte zítra reparát v soutěži o nejvtipnější popisek fotky. Ta bude zveřejněna kolem 10. hodiny.

Tak bezpečnou jízdu a mnoho kilometrů bez nehod!

Reklama