Milé ženy-in, zítra dáme řeč na stylové téma. Co vám říká termín Barevná typologie? Jistě jste o ní přinejmenším slyšely. Možná vás zaujala a pomohla vám najít styl líčení, nebo oblékání. Možná jste s ní jen lehce koketovala a brala ji jen jako zábavu.

Abych se přiznala, já jsem se (kdysi) do typologie úplně zbláznila a brala ji jako zajímavou hru, která mi odhalila mnohá tajemství. Třeba to, proč jsem se v některé barvě necítíla ve své kůži, a v jiné si naopak připadala hezčí, odpočatější a přitažlivější.

Barevná typologie mi v tom udělala jasno. Konečně nebudu tápat při výběru oblečení a šminek. Vždycky si s sebou vezmu tabulku „svých“ barev a bude po problému. Už budu vědět, že tenhle odstín rtěnky mi nemůže slušet, protože je „teplý“, kdežto já potřebuji studený.

Stala se ze mě „odbornice“. Pozorovala jsem lidi kolem sebe a tajně si je zařazovala do tabulek. Nejnapínavější to bylo u typů nejednoznačných. Jak rozeznám podzim od jara? Je tohle už zima, nebo ještě léto? Docela jsem se vyblbla a přiznám se, že ještě teď se nechám barevnou typologií ovlivnit.

Jak jste na tom vy, milé ženy-in? Také jste si koupila knihu o barevné typologii? Věříte této teorii? Jste jaro, léto, podzim nebo zima? Sedí to na vás stoprocentně, nebo váháte? Jste spíš „studený“, nebo „teplý“ typ? Začala jste se podle toho líčit, či oblékat? Cítila jste se krásnější? V čem vám typologie pomohla a v čem vás naopak zmátla?

Napište mi o svých zkušenostech, pozitivních i negativních. Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Autorka nejzajímavějšího příspěvku získá knihu od Blanky Matragi „Jedu dál“

cena

Reklama