Nemáte ještě plán na sobotu? Vydejte se tam, kde prkna znamenají svět. Na 130 divadel a divadelních souborů, ale také knihoven a dalších kulturních institucí z více než 36 měst po celé České republice se zúčastní čtvrtého ročníku Noci divadel. Program je zdarma, či za snížené vstupné.

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) se rozhodl zapojit do mezinárodního projektu European Theatre Night a uspořádat v České republice první ročník Noci divadel už v roce 2013. Cílem projektu je české veřejnosti nabídnout srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory - například Noc literatury či Muzejní noc. Projekt má potenciál zviditelnit nejen jednotlivé divadelní scény i české divadlo jako takové v povědomí diváků. Zapojení v evropském projektu může být také příslibem zajímavé spolupráce do budoucna. 

Na loňský ročník Noci divadel přišlo 50 000 diváků a byl svým rozsahem největší v Evropě. Proto je na některé akce vzhledem k omezené kapacitě vyžadována včasná rezervace. Kam tedy můžete vyrazit?

Program naleznete ZDE.

Reklama