Bulvár

Zítra s Míšou Kudláčkovou o charitě a dobročinnosti. Pomozte jí!

Jak vypadá takový žebrák, vám asi nemusím vysvětlovat. Co takovému žebrákovi udělá největší radost, si asi také umíte představit…

A proto na zítřek vyhlašuji téma dne: Dobročinnost, jestli přispíváte na chudé, nemocné, zvířátka, děti nebo něco jiného

k…k tématu zítřejšího dne mě zajímá i to, jaký stupeň zaujímá na stupnici tvrdosti vaše srdce? Reagujete na televizní šoty různých nadací?

Patříte mezi ty, kteří nedokážou projít z hořejší části Václavského náměstí do spodní bez toho, aby byli „lehčí“ o několik desítek korun? Nebo jste za to, že každý si může nějak vydělat, a nehodíte do klobouku sehnutého starce s jednou nohou a vyšeptalým psem ani „ň“?

Máte nějakou zvláštní zkušenost s těmito lidmi?

Napište mi o tom na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

 

   
05.11.2009 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Linde [*]

  Art.Ep — #8 Význam Tyflocentra jsem nechápala, dokud jsem se nepoznala s jedním moc hodným a obětavým slepým pánem, který má vlastní internetové stránky (!) a díky té instituci si poříl PC, skener a tak si dělá ty stránky. Naučili ho tam právě ty potřebné věci k vlastnímu žití. Má i skvělýho psa, kterého cvičí dobrovolníci právě pro slepé. Vůbec mu život bez zraku nezávidím.

  superkarma: 0 06.11.2009, 18:09:09
 2. avatar
  [9] Myskdalen [*]

  Projít dokážu úplně v pohodě...

  superkarma: 0 05.11.2009, 22:15:02
 3. [8] Art.Ep [*]

  átéčko — #6 Pred dvěma lety jsem byla jedna z těch, kteří vybírali peníze na bílou pastelku. Bylo to v Brně na výtěžek šel na Brněnské Tyflocentrum v Králově Poli. A byla to pro mě skvělá zkušenost. Zvláštní bylo, že lidi, kteří vydalali, že nemají moc peněz na zbyt do kasičky vložili třeba i 100Kč, ale kravaťáci s koženýma aktovkama a BMW za rohem, nemohli dát ani těch pět. 

  Když jsme se vrátili do Tyflocentra s naplněnou kasičkou, jedna asistentka nám tam ukázala různé pomůcky, doteď vzpomínám na šachy pro slepce, taky nám vysvětlila, co se v Tyflocentru dělá (nevidomí se tam učí zase žít, když třeba někdo přijde o zrak nějak nečekaně, tak aby byl schopny poznat pastu od indulony, šampon od chemikalie, aby si uměl namazat chleba), a co byl největší zážitek, na který nezapomenu, když nám dali pásku přes oči a do ruky slepeckou hůl a my museli vyjít na rušnou ulic. Vedle mě byla kamarádka, která mě navigovala. Nicméně je to hodně zvláštní pocit, když se najednou nemůžete spoléhat na zrak.

  1. na komentář reaguje linde — #10
  superkarma: 0 05.11.2009, 20:11:46
 4. avatar
  [7] Linde [*]

  nepřispívám na nic penězi. Ráda přispěju hračkami a mnoha oblečením na Charitu, jsem tím pověstná, že chodím po známých a jak vidím nepoužívané věci, nádobí a oblečení, nebo hračky, co jsou ošoupané a letěly by do popelnic, vysomruji (a známí už vědí, že to skladuji ve velkém a tak nabízejí sami) a čtvrtletně vezu naložené auto na kopeček na Charitu, kde potřebují povlečení, brýle, hrníčky a hrnce, hračky a oblečení pro staré a malé.

  Před měsícem mě vytočil dopis s vloženou propiskou Moje přání a loudil finanční příspěvek na postižené na splnění jejich snu -kdyby na vozík nebo výtah, tak dobrý, ale nadace, která sbírá milion na jednu konkrétní holku, co si přeje jet do Skotské knihovny a na konkrétního kluka, co chce v USA potřást rukou kosmonautovi, to už je mocSml31

  superkarma: 0 05.11.2009, 19:44:04
 5. avatar
  [6] átéčko [*]

  Somrující feťáky přehlížím taky, když někdo chce peníze na chleba, ten chleba mu koupím....pak mnohdy nestíhám uhýbat. Sml30

  Přispívám věrohodným nadacím, hlavně přes DMS,Háčkovala jsem obvazy pro malomocné, taky vlněné čtverce na deky, které pak kdosi sešíval.

  Koupím si žlutý měsíček, Emílka, bílou pastelku...

  Taky balím a ráda balíčky pro děti na vánoce na Ukrajinu, nebo kamsi, je mi to docela fuk, hlavně že z nich má někdo radost.

  Ale pokud mě zastaví někdo, kdo chce peníze na postižené děti, pošlu ho do prdele. (sama mám post.syna)

  Ale pokud kdosi vybírá na děti v Dětských domovech, zahlaholím, že ráda přispěju na kastrování jejich rodičů a nedám jim nic.

  1. na komentář reaguje Art.Ep — #8
  superkarma: 0 05.11.2009, 17:59:14
 6. avatar
  [5] maje [*]

  přispívám pokažné na každou nadaci, která vybírá peníze. srdíčkový den, různé nadace pro děti (linka bezpeční, kapka naděje,...). bohužel nemám vůbec pocit, že to pomáhá. pořád všude slyšíme, jak nemají skoro na nic peníze. Sml80Sml80každopádně přispívám na vše

  superkarma: 0 05.11.2009, 15:07:11
 7. avatar
  [4] SENSITIVESKIN [*]

  Pracuju na Můstku, vidím to každý den....somrující feťáky přehlížím, za klečící žebráky se na jednu stranu stydím, na druhou se mi chce brečet....na nadace nepřispívám mimo dne rakoviny, protože mi na ni umřeli oba dva rodiče....občas mne ale napadá, proč ti, kteří v metru a na ulici vybírají na různé srdíčkové dny apod., nejdou před úřad vlády, parlament, magistrát atd.

  Proč řadový občan má přispívat a ti, kteří si válejí svoje rosoloviný prdele na jachtách, okrádají stát apod. na to kašlou?

  superkarma: 0 05.11.2009, 15:03:28
 8. avatar
  [3] femme [*]

  pracuju ve vnitřní Praze, kde se to stojícími, či klečícími žebráky přímo hemží Sml80 

  superkarma: 0 05.11.2009, 15:03:26
 9. avatar
  [2] Lukáš Čejka [*]

  multistrada — #1 Ne, v zime dvere zavirame, pac hrozne tahne Sml32

  superkarma: 1 05.11.2009, 15:02:44
 10. [1] multistrada [*]

  Zítra bude téma dne "moderovat" Míša? No to je skvělé, nebude v redakci zároveň třeba i den otevřených dveří? Sml16

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #2
  superkarma: 0 05.11.2009, 14:50:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme