Zítřejší téma je zaměřené na krásné vzpomínky, Kdy, kde a kdo vám polichotil, že vám ta lichotka utkvěla v paměti? Zavzpomínejte a napište.

Asi se mnou budete souhlasit, že chválu potřebuje slyšet každý z nás. Chvála je motor, který nás popostrčí dopředu, je živou vodou, která nás nabudí i k činnosti, kterou nemáme zrovna rádi.

Speciální formou chvály je lichotka.

Fjodor Michajlovič Dostojevskij kdysi prohlásil: „I kdyby lichotka byla až směšně nepravdivá, přece ji každý bere nejméně zpola vážně.“

Ale protože vím, že jste krásné, chytré, milé a pracovité, prostě BOHYNĚ, musíte trpělivě snášet zcela pravdivé lichotky každým okamžikem.

Ale i mezi lichotkami je rozdíl. Jsou takové, které se stále opakují a jsou říkány sice s úctou, ale tak nějak automaticky. Oproti tomu jsou lichotky, které vám jistě utkvěly v paměti, kvůli své jedinečnosti, nebo kvůli tomu, že přesně vystihly to, co jste chtěla právě v ten okamžik slyšet a hlavně jste se o tu lichotku zasloužila.

Pochlubte se, nebo mne inspirujte k nějaké lichotce.

Pošlete mi, co vám kdy v životě nejvíce zalichotilo

Napište, kdo vám zalichotil

A při jaké příležitosti.

Máte ráda lichotky?

Nebo je nesnášíte?

Pro všechny vaše krásné texty je tu náš redakční mail:

redakce@zena-in.cz

jedna z vás, která mne svým příspěvkem nejvíce zaujme, získá dárkový certifikát v hodnotě 1 000,- Kč do zlatnictví v místě bydliště!

Reklama