Na hřbitovech planou svíčky a v našich srdcích planou vzpomínky. Na ty, kteří už nejsou mezi námi, ale navždy zůstali v našich srdcích. Zítra jsou Dušičky, pošlete vzpomínku těm, kteří na ni „čekají“.

dušičky

Bylo by krásné, kdyby bylo něco po smrti. Ale třeba je, co my víme. Vždyť se děje spousta nevysvětlitelných záhad, neuvěřitelných věcí… a ne všechny se dají fyzikálně vysvětlit.
…A za mnoha z nich třeba „stojí“ i naši blízcí, kteří nejsou mezi námi, ale kteří nad námi bdí, kteří nás ochraňují.

Každý z nás by měl nějakou takovou bytost ve svém srdci mít. Myslet na ni, vzpomínat, uctívat, modlit se k ní. Bytost, která putuje tam nahoře s andělem strážným, vlastně ne, ona sama je tím naším andělem strážným…

Přečtěte si také:

Dušičkový rituál

Miluji Dušičky. Miluji dušičkové období, miluji návštěvu hřbitovů, kdy i na spoustě, do té doby opuštěných hrobů, svítí svíčky.
svickyNepřímo tak navozuji na jeden svůj každoroční rituál, který vám prozradím. Bydlím v blízkosti Olšanských hřbitovů a každý rok na Dušičky koupím deset svíček, které roznesu a zapálím na těch nejzapadlejších a nejopuštěnějších hrobech, kam už léta nikdo nechodí. Mám pak nejen dobrý, ale i takový zvláštní pocit, že „oni“ to vidí. Prostě je mi hezky na duši…

Dnešní téma však není o počtu rozsvícených svíček, ale o poslání vzpomínky.

Pošlete prostřednictvím příspěvku vzpomínku, komu, kdo už není mezi námi, na koho ale myslíte velmi často (nejen na Dušičky). Pošlete vzpomínku dědečkovi, babičce, mamince, tetě, kamarádce, nebo třeba i oblíbenému herci, zpěvákovi, spisovateli, pošlete vzpomínku tomu, koho byste i nám rádi připomenuli.

Vzpomínku můžete poslat formou psaného slova, básničky, fotografie (nejvýš dvě), obrázku nebo třeba i písničky.
A když dovolíte, tak dnešní téma odstartuji vzpomínkou na moji babičku, které posílám „tam nahoru“ její (a nejen její) oblíbenou písničku...

Písnička pro babičku

Ach synku, synku...

Téma dnešního dne: Pošlete vzpomínku

Pište a posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme krásným dárkem: luxusním, multifunkčním budíkem, který „odměřuje čas“, ale také ukazuje datum a měří teplotu v místnosti.

bd

 

Reklama