Bulvár

Zítra je Den Země

 
Zítra 22. dubna se slaví Den Země. Je to den, kdy bychom se měli zamyslet nad stavem životního prostředí a chovat se ekologicky.

Je vyhlášen od roku 1970.  Původně vznikl v Americe, když se 22. 4. 1970 na různých místech Spojených států shromáždilo na 20 milionů lidí, aby demonstrovali za zdravější životní prostředí. Tyto demonstrace iniciovali studenti, kteří žádali zvýšit energetickou účinnost a hledat obnovitelné zdroje energie, recyklovat materiály a odpady, vyloučit používání chemikálií a odpadů, které ničí ozónovou vrstvu Země, omezit zemědělské techniky, které vedou k erozi půdy a snižování její produktivity.  

V roce 1990 se k americké tradici připojil zbytek světa. Do kampaně se zapojilo na 200 miliónů lidí ze 140 zemí světa.

V Praze můžete Den Země oslavit například s Pražskými službami v areálu Spalovny komunálního odpadu v Malešicích. Od 9,00 do 15,00 hodin tam bude připraven program pro celou rodinu.

Další akce po celé republice připravuje Ekocentrum Paleta.


Zúčastníte se oslav Dne Země?
   
21.04.2006 - Společnost - autor: Katka Stárková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Vivian [*]

  Tak do spalovny komunálního odpadu se o víkendu určitě nechystám

  superkarma: 0 21.04.2006, 15:32:51
 2. [1] Rikina [*]

  Hmm, radši než ve spalovně bych slavila Den Země v botanické či zoologické zahradě, kde budou taky programy pro celé rodiny. V Praze. Ale i v jiných zařízeních tohoto druhu různě po celých Čechách, zde na severu např. v Děčíně, Ústí, Chomutově... Kromě toho ekologičtí aktivisté půjdou protestní pochod po trase budoucí dálnice přes České středohoří. Krásná krajina, kopce, rozhledy, rozkvetlé louky... taky doporučuju. Tedy ten výlet, klidně i bez aktivistů.

  superkarma: 0 21.04.2006, 12:34:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme