Mobilní telefon, věc, o které již dnes nepřemýšlíme, zda ho mít, nebo nemít. Stal se součástí našich těl i hlav. Dokážete si představit žít bez něj?

Běžte po ulici, jeďte autobusem, vlakem, tramvají nebo trolejbusem. Dívejte se z oken aut do okolo projíždějících vozů. Jsem si jist, že ve všech výše uvedených situacích uvidíte někoho, jak telefonuje.

Již existuje jen nemálo míst, kde je telefonování nevhodné. Napadá mne však jen kino a divadlo.

Již vidím, jak se najdou takové, které říkají, že mobilní telefon nepotřebují, ale těch bych se rád zeptal, zda to je tak opravdu. Zda to není spíše tak, že si svou závislost na něm spíše nepřipouštějí.

Ale nebudu to rozebírat teď a tady, nechám si to na zítřek.

A co vás zítra čeká a nemine?

Hned v 8 hodin vám dám jednoduchou otázku. Ovšem samozřejmě že pes bude zakopaný v tom, že si ji musíte nejdříve rozluštit. Za chvíli ji jdu připravovat, a jestli se mi podaří dát do kupy, co mám v hlavě, máte se na co těšit!

Také Vám zítra Saša Stušková napíše o dění v naší redakci. Má prý skončit mé popisování pravdy a popisu reálných situací. Očekávám, že se Saša pustí na půdu mystifikací, polopravd, a prý mne a své kolegyně popíše tak, jak nás neznáte. Právě v těchto chvílích, po 13. hodině, probíhá redakční porada, a i o ní vám Saša poví a prozradí vám, co jsme pro vás na příští týden nachystali. Také se moc těším…

A v neposlední řadě si budeme povídat na téma, které jsem vám předestřel na začátku článku.

Dokážete si představit život bez mobilního telefonu?

  • Co vám mobil vzal?
  • Co vám dal?
  • Jak se chováte, když ho zapomenete?
  • Mluvíte s ním, nebo na něj?
  • Máte chuť se ho zbavit, ale nemůžete?
  • Jste na něm závislá?

A mohl bych vymyslet mnoho dalších otázek. Ale třeba napadnou nějaké zajímavé vás.

Své příběhy, úvahy, reportáže, fotky i videa posílejte třeba již právě teď na e-mail:

redakce@zena-in.cz

A jedné z vás, která mne svým příspěvkem nejvíce zaujme, hned zítra pošlu krásnou kytici.

kytka

Tu mi pak bude moct vyfotit svým mobilním telefonem a poslat mi ji na e-mail. Podívám se na ní na svém mobilním telefonu, protože si do něj samozřejmě stahuju i pracovní maily… A kruh bude uzavřen.

Moc se těším na vaše příspěvky a přeji krásný den!

Reklama