Trochu žertuji, milé čtenářky. Zítřejší den totiž nebude nijak napínavý, budeme si povídat o elektrickém proudu. Respektive o tom, zda je pro nás proud samozřejmostí a jak by vypadal svět bez něj...

Elektrika, proud, napětí, to jsou všechno slova mnohoznačná: Elektrika může být třeba tramvaj, proud může unášet po řece člun, napětí můžete prožívat v kině při sledování hororu... my ale budeme zítra debatovat o významu těchto slov trochu méně přeneseném, o elektrickém proudu!

Téma dne 24. 10. 2012: Můj život bez elektrického proudu

  • Je pro vás elektrický proud samozřejmostí? Dovedete si představit, jak byste se bez něj obešla?
  • Jak by podle vás vypadl svět bez elektrického proudu?
  • Jaký nejdelší výpadek elektřiny jste doposud řešila? Respektive, jak dlouho jste se doposud bez proudu obešla?

apc prepetova ochranaSvé úvahy a příběhy mi posílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději 24. 10. 2012 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním 10.000 extra body do říjnového kola naší Věrnostní soutěže. Další pak získá pěkný dárek, totiž APC přepěťovou zásuvkou s osmi zástrčkami a telefonní a internetovou přípojkou, která slouží k ochraně spotřebičů před výkyvy napětí způsobenými třeba blesky. Pokud chcete mít šanci na zisk dárku či bodů, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

Reklama