Jaké nároky na podprsenky a spodní prádlo má čtenářka s nickem Jitulenka? přečtěte si její přísoěvek, za který moc děkujeme

Dobré dopoledne, milé ženy-in, nedalo mi to, abych vám nenapsala k poprsenkovému tématu i svoje poznatky a svůj pohled na tento malinkatý, a přesto velice důležitý, kousek ženského oblečení.

Chodila jsem do 7. nebo do 8. třídy a spolužačka Zita přišla do školy a pod tričkem se jí jasně rýsovala podprsenka. Nevím jaká, to jsme tehdy ani nikdo neřešili, a taky asi nebylo moc na výběr - podstatné bylo - Zita ji už má! A já ne? Přestože mi prsa už narostla? No to se přece nemůže nechat jen tak! Takže hned jak přišla moje máma z práce, tak jsem se do ní pustila, abych ji umlátila argumenty, proč tu podprdu prostě nutně potřebuju. A povedlo se - máma si povzdechla, zašla do ložnice a vrátila se s podprsenkou. Její starší, kterou už nenosila - ani vlastně nevím proč, možná jí byla menší nebo jí prostě neseděla. A já byla nadšená! Docela ráda bych se dnešníma kritickýma očima tehdy viděla. Pamatuji si jen, že byla vyztužená a s malovanýma kytičkama.

Pravda je, že od té doby jsem už nikdy vyztuženou podprsenku neměla. Prsa mi totiž narostla do úctyhodné velikosti číslo pět, takže dnes preferuju krajkové a hlavně elastické podprsenky, vždy se kromě střihu dívám i na to, kolik procent elastanu materiál obsahuje.

Postupně jsem se propracovala k vyšším nárokům na spodní prádlo. Dříve jsem si vystačila se dvěma kusy tohoto prádla (což teď ovšem nechápu), dnes jich potřebuji mít dostatek v různých barvách, materiálech a nejlépe s kalhotkami do soupravy. S obyčejnou podprsenkou se nespokojím, mám ráda krásné prádlo, což už dnes i pro větší velikosti lze zakoupit. Bohužel si nemůžu dovolit nejluxusnější zboží, které je pro mne cenově nedostupné, ale mám už své oblíbené značky, které mi vyhovují jak kvalitou, tak cenou. Přiznávám, že víc než 500,- Kč se mi do podprsenky opravdu investovat nechce. Uznávám tedy heslo Kvalita za dobrou cenu.

Krásné prádelko se líbí jak mému partnerovi, tak hlavně mně samotné pro můj vlastní dobrý pocit. Bývalý manžel toto nechápal a měla jsem s tím problém - za vším totiž hledal potenciální důvod k nevěře a takto jsme řešili nejen spodní prádlo, ale i další kusy oblečení.

Ale ještě bych se chtěla vrátit k mojí mamince. Po mnoha letech musela znovu otevřít téma podprsenky - ale tentokrát už ne se mnou. Po objevené rakovině prsu jí bylo jedno prso chirurgicky odňato. Je to poněkud problém, jak zamaskovat chybějící část těla, ale maminka tento problém zvládla bravurně. Na prvním místě je u ní zdraví a život, vše ostatní je až za tím. Kéž bych měla takovou sílu jako ona!

JITULENKA

Držíme mamince moc palce

Máte také co říct k tomuto tématu, milé ženy-in? Jak vidíte, je velmi široké a každá z vás má jiné zkušenosti. Napište nám o nich na naši adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama