Magie

Zimní půst. Ještě ho stihnete!

Zimní období je ideálním časem pro vnitřní očistu či detoxikaci. Můžeme zvolit takový způsob, který je nám nejbližší, a jít cestou nejmenšího odporu. Jsou však mezi námi tací, kteří volí jako způsob očisty půst.

Je to způsob detoxikace, který znají různé kultury odjakživa. Velmi často se také používá v rituálním smyslu, protože je k němu zapotřebí pevné vůle, a pro mnohé lidi má také silně náboženský charakter.

detoxPročišťování duše totiž bývá dost často spojeno s pročišťováním těla, jelikož jsou to v pravém slova smyslu spojené nádoby. Podle bylinkáře Pavla Váňi je takový půst skutečným požehnáním jako řízený odpočinek trávicího systému, který se pak může na chvíli vzpamatovat. I Proto by měl být tento způsob očisty  praktikován pravidelně - k celkové úlevě, nejlépe jednou za měsíc, v délce 36 hodin až tři dny.

Já sama jsem za svůj život držela třikrát řízený sedmidenní půst. Zprvu to bylo strašné, bolela mě hlava, měla jsem šílený hlad a nesnášela všechny, kdo jedli, ale výsledek za to stál. Obvykle se při půstu pije hlavně voda, bylinkový čaj a při delších půstech i ovocné či zeleninové šťávy. Jen opatrně - při svém prvním půstu jsem si v dobré víře v odšťavňovači připravila směs kořenové zeleniny (mrkev, petržel, celer) a výsledek byl katastrofální. V žádném případě se nesmí pít černý čaj, káva, nebo dokonce alkohol. To by vaše snažení zcela zmařilo a  hluboký efekt očisty by se nedostavil.

První den půstu - hladovění nemá žádný větší účinek, kromě pocitu hladu, který zaženete pitím. 

Druhý den se již začnou uvolňovat nahromaděné toxiny, což se projevuje potažením jazyka a špatným dechem.

Třetí den je obdobný, mohou se objevit i bolesti hlavy, což s uvolňováním jedů souvisí.

Kdo se rozhodl pokračovat déle (bylinkáři doporučují konzultaci s lékařem), zjistí, že nežádoucí jevy, jako je např. bolest hlavy, malátnost, rozmrzelost dalším dnem mizí.

Půst je mezi mnoha duchovními hledači oblíbený prostředek ke zvýšení koncentrace, uvědomění si vlastní vůle a projev osobní síly.

NIKDY by neměl být brán jako dietní prostředek. Hrozí riziko nezvládnutí situace a cesta k  mentální anorexii je rychlejší, než si myslíme. 

Jako krátkodobý  detoxikační a očistný prostředek je však vřele doporučován, zvlášť v zimním čase, kdy většina z nás tělo spíše zanáší.

Čtěte také:

   
28.02.2014 - Magie - autor: Klaudie Lišková

Komentáře:

 1. [9] zdenamich [*]

  ještě se přidám

  superkarma: 0 04.03.2014, 17:11:05
 2. avatar
  [8] simpina [*]

  Nic pro mě,nikdy nevydržím Sml23

  superkarma: 0 03.03.2014, 09:54:49
 3. avatar
  [7] wich [*]

  Gerdo, přečti si to obří tučné písmo na konci článku. Půst v žádném případě není dieta!!!

  superkarma: 0 02.03.2014, 09:52:48
 4. avatar
  [6] wich [*]

  Lenig: co je směšného, když si dá kamarád na návštěvě jenom sklenici vody? Já totiž taky skoro všude piju jenom vodu, tak by mě zajímalo, co na tom někomu může připadat směšné.

  superkarma: 1 02.03.2014, 09:50:28
 5. avatar
  [5] wich [*]

  Měla jsem kdysi kolegu a ten při půstech normálně chodil do práce a pracoval na plno. Já bych do hladovění nešla. Je spousta jiných druhů detoxu. Teď sázím na carbofit s vodou a citrónem a lžičkou oliv. oleje a čaje od zmíněného bylinkáře Váni. Příští měsíc se chci objednat na hydrocolon.

  superkarma: 0 02.03.2014, 09:47:49
 6. avatar
  [4] gerda [*]

  Tuhletu dietu si může dovolit člověk, který nemá pracovní povinnosti. Motat se v práci, to by o ni mohl taky přijítSml30

  superkarma: 1 28.02.2014, 10:08:43
 7. avatar
  [3] lenig [*]

  pokračování.... oni k nám každou neděli jezdí k večeru na návštěvu....a když přijdou a on chce jen čistou vodu z vodovodu, tak jdeme do kolen...my si dáme dobrý čajíček a nějakou mňamku..Sml58, ale je to jeho volba, už jsme si zvykli Sml80

  superkarma: 0 28.02.2014, 07:09:29
 8. avatar
  [2] lenig [*]

  toto drží můj kamarád, všechny následky zde popsané nám popisoval, ale přežil a říkal, že se cítí lépe a vřele doporučoval...Sml80

  ani jeho žena ani my s manželem jsme se do toho nepustili, nemáme vůliSml68

  superkarma: 0 28.02.2014, 07:05:58
 9. avatar
  [1] gerda [*]

  Hm, nic pro mě. Uznávám půst, ale umírněný. Ne ten, co vede člověka do záhuby. S motající se hlavou se leda přimotám pod auto a mám to nadosmrti vyřešenéSml57

  superkarma: 0 28.02.2014, 06:09:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme