Venku je pořádná zima, takže před odchodem z domu musíme sáhnout po teplé čepici a šále. Jenomže mráz a opakované nasazování a sundávání pokrývky hlavy si svou daň vybere na vlasech. Jemná pokožka zhrubne a vlasy jsou zplihlé a bez života. Zima je pro vlasy opravdu tvrdou zkouškou. Zatímco venku teploty klesají, uvnitř hřeje topení na maximum, takže vlasy ztrácejí vlhkost, jsou suché a snadno se lámou. Aby zůstaly i během dlouhých zimních měsíců nepoškozené, potřebují intenzivní péči.

gliss

Aby vaše vlasy zůstaly krásné a lesklé po celé dlouhé zimní měsíce, mají pro vás odborníci na péči o vlasy od Schwarzkopf několik užitečných tipů a rad

  • Čepice noste s rozvahou

Jistěže je dobré nosit šálu, klobouk nebo čepici, abychom si chránili hlavu před chladem a větrem. Musíme ale přitom dbát na to, aby pokrývka hlavy nebyla příliš těsná a neprodyšná a nebránila volnému proudění krve. Nošení těsných totiž čepic může způsobit zplihlé a mastné vlasy a roztřepené konečky. Proti roztřepeným konečkům je tu pomoc ve formě kúry Gliss Kur Oil Nutritive, která usnadňuje rozčesávání, působí proti roztřepeným konečkům a snižuje výskyt roztřepených vlasů až o 100 %.

  • Statická elektřina

Nasazováním a sundáváním čepice vytváříme ve vlasech statickou elektřinu, takže se obtížně češou a upravují. Tento problém lze vyřešit jednoduše - používáním balzámu při každém mytí vlasů. Pokud jste na balzám při mytí zapomněli, nastříkejte si do dlaní menší množství regeneračního séra, vetřete do vlasů a rozčešte. Doporučit můžeme například Gliss Kur Zázračné sérum ve spreji. Jde o inovativní regenerační produkt, který je lehký jako sprej, a přesto intenzivní jako sérum. Unaveným vlasům poskytne dokonalý lesk, a přitom je nezatíží.

  • Hydratace

Vlasy ztrácejí v zimních měsících hodně vlhkosti. Proto se doporučuje před opláchnutím ponechat šampon na vlasech o pár minut déle než obvykle. Vyzkoušet můžete šampon Gliss Kur Shea Cashmere, speciálně vytvořený pro suché vlasy vyžadující péči. Obsahuje vyživující bambucké máslo a kašmírový protein a pomáhá obnovit strukturu vlasových vláken poškozených nadměrnou úpravou, ústředním topením, či naopak působením chladu v dlouhých zimních měsících. Vlasy tak budou regenerované do hloubky a hebké jako kašmír.

Vyhněte se nadměrnému používání fénu a žehličky. Tyto úpravy totiž mohou vlasy poškozovat. Snažte se je proto fénovat co nejméně. Když používáte fén, nastavte si jej na chladný vzduch. Vysoušení tak sice bude trvat trochu déle, ale z dlouhodobého hlediska vaše vlasy tolik nepoškodí. Abyste zbytečně nezatěžovali hrubé nepoddajné či vlnité vlasy častým žehlením, vyzkoušejte řadu Gliss Kur Asia Straight. Při použití šamponu, balzámu a uhlazujícího krému budou vaše vlasy krásně rovné a lesklé bez nutnosti používat žehličku.

Pokud chcete mít vlasy krásné a lesklé i během zimních měsíců, velmi záleží na tom, které přípravky si vyberete. Vsaďte vždy na kvalitu a správný typ produktu. Pokud si nejste jisti, tím, jaký typ vlasů máte anebo čím jsou vaše vlasy problematické, obraťte se na vlasové poradkyně Schwarzkopf. Zdarma vám provedou analýzu vlasů a doporučí vhodnou péči. Budete tak připraveni na chladnou zimu bez ohledu na to, zda jsou vaše vlasy dlouhé nebo krátké, rovné či vlnité.

Reklama