Nabízíme Vám několik zimních zeleninových inspirací na zahřátí. Budeme rádi, když nám pošlete své vlastní ozkoušené recepty, které budou obsahovat alespoň jednu ze zimních zeleninových stálic - hrášek, mrkev či kukuřici.

Přejeme Vám: Bon Appétit!

Hráškový krém

polévkaPolévka pro 4 osoby, do 30 minut

Ingredience: 400 g hrášku Bonduelle, 100 g cibule, 200 ml vody, máslo, česnek, smetana, sůl, pepř

hrášekPostup: Cibuli a česnek mírně orestujeme na másle. Zalijeme vodou, přidáme hrášek a krátce povaříme. Rozmixujeme, dochutíme a pro zjemnění přidáme smetanu. Přidáme rozmixovaný hrášek a krátce provaříme. Pro zvýraznění chuti můžeme použít zeleninový vývar.

 

Pikantní zeleninový koláč

polévkaHlavní jídlo pro 4 osoby

Ingredience: 2 konzervy Bonduelle Créatif Klasik (2x425ml), 5 vajec, 100 ml šlehačky na vaření, 100 g strouhaného Eidamu, špetka soli a pepře, 7 plátů listového těsta, 1 čerstvý míchaný salát

Postup: Rozmíchejte vejce, přidejte šlehačku, nastrouhaný sýr a vytvořte směs. Ochuťte solí a pepřem a míchejte, dokud není směs bonduellehladká. Vyložte koláčovou formu pláty těsta a odřízněte části, které přesahují. Zeleninovou směs Creatif Klasik slijte a rozprostřete na dně formy. Zeleninu přelijte připravenou směsí z vajec. Dejte do trouby a pečte po dobu 30 minut na 200°C. Když je hotovo, koláč nakrájejte a podávejte s čerstvým salátem.

Zeleninové koláče jsou stále více oblíbené a jsou skvělé například na svačinu do práce nebo na piknik.

 

Sluneční krém

polévkaPolévka pro 6 osob

Ingredience: 50 g mražené mrkve Bonduelle, 1 x 212 ml Zlaté kukuřice Bonduelle, 1,5 l vody, 100 g smetany100 g kukuřičného škrobu (Maizeny), 50 g másla, sůl

Postup: Mraženou mrkev necháme rozmrazit a nakrájíme na plátky. Do 1,5 litru vody dáme polovinu kukuřice, krátce povaříme a rozmixujeme. Přidáme druhou půlku kukuřice a mrkvičku. BonduelleZahustíme kukuřičným škrobem. Zjemníme smetanou a krátce povaříme. Ochutíme máslem, osolíme a podáváme.

Budeme rádi, když nám pošlete své vlastní ozkoušené recepty, které budou obsahovat alespoň jednu ze zimních zeleninových stálic - hrášek, mrkev či kukuřici.

Reklama