Elegance, dokonalé proporce, siluety typické pro 60. léta minulého století, luxusní zdobnost – takové jsou módní trendy pro letošní podzim a zimu francouzské značky UN 1 DEUX 2 TROIS 3 (1-2-3 Paris).

podzim

Převažuje tlumená barevnost a ladění tón v tónu. Dominuje černá a bílá rozzářená dotykem jasně červené. Ke slovu však přichází také lahvově zelená, petrolejová, vínově červená nebo hořčicové. Módní zůstávají přírodní jemné tóny hnědé, béžové i pleťové. Neopomenutelné jsou i nejrůznější odstíny nestárnoucí šedé. Materiálům vládnou vlna, kůže, pleteniny, samet, manšestr a propracovaná krajka.

podzim

Kolekce zaujme elegancí, stylovou čistotou a jednoduchými liniemi. Modely nezapřou inspiraci obdobím 60. let. Letošnímu podzimu a zimě vládnou pouzdrové šaty, úzké sukně, přiléhavá nebo chanelovská saka. Nepostradatelným doplňkem přiléhavých šatů a kalhot v délce ke kotníkům jsou kožené bundičky. Vše skvěle doplňují něžné svetry zdobené perlami, štrasem a velkými bižuterními knoflíky. Pro denní městkou eleganci jsou jako stvořené jednoduché kardigany. Upoutají jednoduché vlněné pláště nebo tvídové kabáty pánském stylu.

podzim

Malé černé koktejlky jsou sice sázkou na jistotu, ale u šatů určených pro společenské příležitosti lze vybírat z celé škály barev a střihů. Jednoduchá silueta si žádá splývavé materiály, jako jsou satény, šifony a voály, mušelíny, žerzej. Oblíbená je kombinace svůdných, průhledných materiálů s neprůhlednými látkami.

podzim

Nepostradatelnou součástí mnoha modelů jsou detaily. Nejrůznější materiály krášlí jemné výšivky, třpytivé krystaly a flitry. Zdobení často připomíná ruční práce. Uplatní se také velké mašle. Nepostradatelné budou hedvábné šátky a v chladných dnech i objemné šály.

podzim

Reklama