Záliba v grilování se stala fenoménem na celém světě. V posledních letech patří grilování i v České republice ke koloritu, kterým se pravidelně začíná a končí léto. Proč se ale držet konvencí a neužít si lahodné jídlo z grilu i v následujících zimních měsících?

Zimní grilování

S kvalitními grily a příslušenstvím se dá bez problémů grilovat celoročně, důležité je dodržet jen pár pravidel, a pak už si v klidu můžete užít grilovaní s přáteli či rodinou na zasněžené zahradě, balkónu či rovnou na horách. Dobroty z grilu se tak mohou stát například i nedílnou součástí Vašeho vánočního či silvestrovského menu.

Mezi základní pravidla pro bezchybné zimní grilování patří především gril s poklopem, který nejenom ochrání připravovaný pokrm před povětrnostními podmínkami, ale také zajistí po celou dobu stejnoměrnou teplotu, se kterou pak dosáhnete kvalitního propečení připravovaného jídla i v minusových teplotách.

S tímto pravidlem pak bezprostředně souvisí i to druhé, a to, že pro zimní gril party je nejvhodnější k přípravě jídla zvolit nepřímou metodu grilování. To znamená, že se pokrm připravuje mimo zdroj přímého tepla pod poklopem. Tato metoda grilování má i jednu velkou výhodu, kterou právě v chladných dnech oceníte. Připravovaný pokrm není nutné obracet. Díky poklopu, je totiž zajištěna rovnoměrná cirkulace horkého vzduchu z obou stran.

Trend zimního grilování již léta znají například v Alpských zemích, Kanadě či USA. Objevte s novinkami od společnosti Weber Stephen krásu a neopakovatelnou romantiku grilování na sněhu i Vy.

Grilování pod stromečkem – tipy na vánoční dárek pro muže i ženy

Také ještě nevíte, čím letos uděláte svému partnerovi či partnerce radost pod stromečkem? Zkuste vsadit na špičkové novinky nebo prověřené klasiky od společnosti Weber Stephen®

  • Q 120 Modern Grey

weberTato novinka od společnosti Weber® v barvě Modern Grey s postraními poličkami a s integrovaným teploměrem, je ideálním stylovým pomocníkem pro každého muže.  Má vysoký výkon a přitom malou plochu na umístění. Je ideální na cesty a k domácímu grilování například na terase či balkóně. Tento typ plynového grilu je připraven k použití do 10 minut a Vy si tak můžete užít venkovní grilování i v opravdu velmi chladných dnech.

Cena:   6 490,-Kč

  • One touch Original, 47 cm

weberGril One Touch Original s klasickou Weber siluetou se stal legendou. Tento typ kotlových grilů je vlajkovou lodí společnosti Weber® a neměl by chybět na zahradě žádného milovníka klasického grilování na dřevěném uhlí.  One Touch Original nabízí snadnou obsluhu, vysokou bezpečnost, jednoduchou údržbu a vysokou odolnost s integrovaným teploměrem v poklopu a patentovaným One-Touch čistícím systémem. Tento unikátní systém spolu s větracím systémem v poklopu reguluje teplotu v grilu, díky čemuž již není potřeba dále nastavovat výšku grilovacího roštu.

Cena:   3 690 Kč

  • Startovací komín Rapidfire

weberPerfektně žhavé brikety za méně než 30 minut? V zimních měsících naprosto ideální a tak jednoduché. Nemusíte používat žádný tekutý podpalovač, stačí vložit podpalovací kostky pod komín s briketami a zapálit. Do půl hodiny si pak můžete v klidu vychutnat grilování pokrmů s nezaměnitelným aroma, které Vám kotlové grily Weber přinášejí.

Cena:   789 Kč

  • Q 140

weberSérie grilů Weber Q se výrazně liší od ostatních grilů zejména svým vzhledem. Design této řady je velice elegantní a je možno vybírat z několika rozměrů a atraktivních barev.  Elektrický gril Q 140 je ideálním řešením pro balkón a terasu, kde Vám poslouží ne jen jako dokonalý pomocník při přípravě výborných grilovaných pokrmů, ale díky své barevné škále a designu, bude také sloužit jako dokonalá dekorace.  Q 14O Vulcano red je pak svou sytou červenou barvou ideální pro navození té správné vánoční atmosféry při každém zimním grilování.

weberNezaměnitelná zářivá růžová barva u modelu Q 140 Pink je pak čistě dámskou záležitostí a měla by se stát nepostradatelnou stylovou, a zároveň díky svému vysokému výkonu, také praktickou součástí i té nejmenší městské terasy, kterou svou barvou dokonale oživí.

Cena:   6 490 Kč

Velká kniha grilování s Weberem -  Bible grilování

weberNovinka v podobě Grilovací bible od společnosti Weber® je určena všem milovníkům grilování, kteří svou zálibu berou opravdu vážně. Kniha je plná rad, typů a receptů doplněných fotografiemi pro grilování za každého počasí. Tento malý velký pomocník z vás udělá zaručeně hvězdu každé grilovací párty.

Více informací na www.weber.com

Reklama