InnsbruckMáte už naplánovanou zimní dovolenou? Sázíte na jistotu a vydáte se do Rakouska? Přinášíme vám zajímavý rozhovor - oslovila jsem kamarádku Sylvu, která je s Innsbruckem spjatá - je to její domov, kam se nejarději vrací z jakéhokoliv místa v Evropě. Zajímalo mne, co všechno Innsbruck nabízí, jaká jsou jeho NEJ.

Proč bys doporučila Innsbruck jako místo pro zimní dovolenou, co se vám na něm líbí a jaké nabízí možnosti?
Innsbruck bych doporučila jako místo pro zimní dovolenou, protože nabízí doopravdy pro každého návštěvníka právě to pravé pro něj. Pro vášnivého lyžaře je v okolí nespočet těžkých, lákavých a přitom nepřeplněných sjezdovek. I snowboardista a běžkař se tady v zimě vyřádí. Pro začátečníka nebo děti najdete v každém lyžařském areálu lehkou sjezdovku s jednoduchým vlekem a navíc i s možnstí přestávky v jedné z obvykle vícera restaurací nebo salaší. Chcete-li, můžete si samozřejmě rezervovat i Ski-Kurs, lyžařský kurs.
Pro nesportovce nabízí Innsbruck možnost procházek - například podél řeky Inn do starého města, shoppingu i kulturních zážitků. Již v listopadu začínají krásné Vánoční trhy (i okolní vesničky nabízí pěknou atmosféru, například Hall in Tirol a kulinářský zážitky - jako je například „Tiroler Kiachl“, tyrolský langošový koláček z koblihového těsta buď na slano se zelím, nebo na sladko s cukrem nebo brusinkami) a innsbrucký Silvestr Vám může zpestřit konec roku nezapomenutelným způsobem.
15 km od Innsbrucku má své sídlo světoznámá firma s českými kořeny, Swarovski, a láká návštěvníky do různých místností, kde lze zkoumat a nahlídnout do světa krystalů, techniky a umění. Vedle zámku Schoenbrunn ve Vídni má tento turistický cíl v celém Rakousku nejvíce návštěvníků ročně!
Vzhledem k tomu, že Innsbruck je studentské město, můžete si zde i řádně „zapařit a zatrsat“.

Innsbruck

Pokud chceme jet lyžovat rodina s dětmi, je to pro ně dobrá destinace? Je nějaký SKI areál, který by neměli opomenout a vyzkoušet? Co bys nám doporučila?
Určitě ano. Téměř v každém ski areálu najdete lehčí sjezdovky pro děti a začátečníky. Některé resorty nabízí dětské lyžařské kurzy zcela zdarma!
a) Např. Patscherkofel - cca. 15 min. z Innsbrucku u Igls:
b) Cca. 25 min. z Innsbrucku u Schwaz je Silberregion Karwendel
c) Seefeld
Zde(klikni) najdete přehled z celého Tyrolska.Innsbruck

InnsbruckKdyž máme adrenalinového ducha a chceme zažít vzrušení z jízdy, jaká sjezdovka nebo Ski centrum je pro nás vhodné?
Jedna z nejtěžších sjezdovek, které jsem kdy zažila - a to lyžuji již od mých 3 let - je zcela určitě sjezdovka v Nordparku z Hafelekar (2.256 m) se spádem přes 70 %, nacházející se na severní straně Innsbrucku.

Na jaké kulinářské zážitky se můžeme v Innsbrucku těšit?
Co se týká Vánočních trhů - tak jsem již popsala nahoře „Tyrolský Kiachl“. Dále jsou to jídla jako: Schlutzkrapfen - jak v jižním Tyrolsku tak i Tyrolsku. Tiroler Gröstl, Tiroler Knödel, Spätzle - obdoba slovenských halušek, Kaiserschmarrn - trhanec, Brettljause: svačinka obvykle s tyrolským špekem, sýrem, okurkou, chlebem
Jeden typický jídelníček chatky/salaše najdete zde (klikni).

Proč je pro tebe Innsbruck srdeční záležitost?
Pro mě osobně je Innsbruck srdeční záležitostí, protože je to můj - teď nevím, zda první, nebo druhý :) - domov. V 6 letech (1983) jsme emigrovali a do 1. třídy základní školy jsem začala chodit právě tady. Aktuálně, po strávených 6 letech v ČR, se opět chystám vracet do Innsbrucku. Je to fakt téměř dokonalé město pro život...

Innsbruck

Náš tip pro Silvestra:

Innsbruck

Silvestrovské oslavy v Innsbrucku
V hlavním městě spolkové země Tyrolsko se na přelomu roku koná tradiční ohňostroj. V restauraci Alpenlounge Seegrube v nadmořské výšce 1.905 metrů, kam je možné se dostat severní řetězovkou „Nordkettenbahn“, vykouzlí šéfkuchař obdivuhodnou slavnostní silvestrovskou večeři o 5 chodech. Hosté, kteří očekávají zapálení ohňostroje na terase, si pak mohou ohňostroj vychutnat z nejbližší možné vzdálenosti. Na Mutterer Almu si hosté mohou přiťuknout na zdraví a přivítat příchod nového roku s nádherným výhledem na Innsbruck. Současně si mohou vychutnat lahodné typické regionální menu.

Innsbruck

Další informace:

Reklama