Region Jungfrau a údolí Haslital, 19. září 2014: Již zhruba sto let se Region Jungfrau spolu se sousedícím údolím Haslital řadí k opravdovým lyžařským rájům. Oblast Berner Oberland nabízí kromě dokonalých lyžařských podmínek, také dobrodružné akce a programy.

Jungfrau

Zimní sezona 2014/2015 začíná v regionu Jungfrau už v listopadu. Trojice lyžařských oblastí Grindelwald-First, Kleine Scheidegg-Männlichen a Mürren-Schilthorn nabízí 213 kilometrů sjezdovek. V letošním roce se mohou milovníci zimních sportů navíc těšit na dva nově vybudované vleky Gimmeln a Allmenhübel. Lanovka Haslital-Meiringen (Bergbahnen Haslital-Meiringen), která zahajuje svou sezónu 13. prosince, vyveze lyžaře na vrchol, kde na ně čeká 60 km sjezdovek. Úplnou novinku zde představuje také lyžařské závodní středisko Hasliberg se závodními a tréninkovými sjezdovkami, které jsou v souladu s mezinárodními standardy.

Jungfrau

Adrenalin v regionu Jungfrau

Kdo touží po opravdovém adrenalinu, je v regionu Jungfrau na správné adrese. Celosvětově ojedinělý je tzv. tandem speedflying, unikátní kombinace lyžování a paraglidingu. Akční nadšenci vyrazí na lyžích směrem k útesům, z nichž posléze pomocí padáků vzlétnou směrem k vesnici Wengen. Tento adrenalinový zážitek je zakončen hladkým přistáním na lyžích. Během dobrodružného odpoledne lze také zažít průchod ledopádem. Lezecká túra s poetickým názvem „Sny o ledopádu“ probíhá za pomoci techniky, lan a umožňuje tak pochopit fascinaci ledem.

Jungfrau

Pro rodiny s dětmi: nejdelší sáňkařská trať, jízda na sněžném kole a mnoho dalšího

Jungfrau

Dospělí i děti se v zimní sezóně 2014/2015 mohou těšit na novou sáňkařskou trať Apollo (Schlittelweg Apollo), která zaručí celodenní zábavu pro celou rodinu. Široká a prosluněná sáňkařská dráha vede od stanice Schiltgrat přes Schiltalp až do vesnice Mürren. V regionu Jungfrau se nachází také „Big Pintenfritz“, jedna z nejdelších sáňkařských sjezdovek v Alpách vůbec. Kabinková lanovka přepraví sáňkaře z Grindelwaldu do Firstu, odkud je možné se dostat procházkou k výchozímu bodu Faulhorn, kde tato 15 km dlouhá trať začíná. Oblíbenou atrakcí je také sněžné kolo (tzv. Velogemel). Toto ručně vyráběné dřevěné vozítko, které připomíná kolo, vzniklo před více než 100 lety. Tehdy bylo ovšem nepostradatelnou pomůckou v každodenním životě místních obyvatel. Především děti bývají nadšeny tímto netradičním vozítkem, které se nepoužívá nikde jinde než ve Švýcarsku a které se vyváží jako unikát do celého světa. V regionu Jungfrau jsou rovněž k dispozici bruslařské tratě ve střediscích Grindelwald, Wengen, Mürren a Lauterbrunnen. V údolí Haslital se můžete navíc nechat zlákat dvěma dráhami pod širým nebem.

Jungfrau

Zimní romantika pro dva – heli-skiing, romantická večeře v tradičních švýcarských chatkách

Nezapomenutelným dobrodružstvím je jednoznačně přelet přes údolí Lauterbrunnental až na výchozí bod v nadmořské výšce téměř 4000 metrů díky heli-skiingu. Po freeridovém dobrodružství je ideální volbou návštěva tradičních švýcarských chatek a ochutnání místních pochoutek. Regionální lahůdky jako fondue nebo raclette chutnají na čerstvém vzduchu obzvlášť výtečně. Když se hory Eiger, Mönch a Jungfrau zahalí do měsíčního svitu, je nádherným zážitkem výlet na lyžích či sněžnicích.

Jungfrau

Oblíbeným zážitkem je rovněž noční jízda na saních dolů do údolí Haslital. Novinkou oblasti Mäglisalp-Reuti je možnost nočního lyžování na osvětlené a zasněžené sjezdovce Mäglisalp-Reuti. Velice oblíbenou je také horská restaurace Mäglisalp-Reuti, která nabízí kromě specialit také hudební zábavu.

Jungfrau

Region Jungfrau a údolí Haslital jsou natolik plné kontrastů, že Vám mohou kromě výše zmíněného nabídnout spoustu dalších napínavých programů na sněhu.

Údolí Haslital, Berner Oberland: ideální dovolená pro rodiny s dětmi v srdci hor

Údolí Haslital v Berner Oberland leží v samé srdci Švýcarska. Údolí je zasazené mezi čtyři slavné alpské pásy - Brünig , Grimsel , Susten a Grosse Scheidegg. Mezi hlavní turistická a rekreační střediska patří Meiring, Hasliberg a Innertkirchen, Brienzwiler, Gadmen, Guttannen a Schattenhalb. Krásné alpské pastviny a slunné louky, vysoké hory, členité útesy, šumivé potoky a vodopády udávají krajině nezapomenutelný ráz. Údolí Haslital se pyšní sedmi horskými lanovkami. Ty poskytují bezchybnou síť pro všechny druhy výletů a sportovních aktivit v průběhu letních měsíců. Návštěvníci se mohou těšit na 300 km turistických stezek a 300 km cyklostezek. Skvělý servis poskytuje během zimních měsíců sportovní středisko v Meiringen-Hasliberg. Skihäsliland představuje jednu z nejkrásnějších dětských lyžařských oblastí v Alpách. Šedesát km sjezdovek, 15 km sáňkařských drah, 38 km běžeckých tratí, 40 km zimních turistických stezek a 20 km tras speciálně vytvořené pro sněžnice potěší srdce milovníků zimních sportů. V údolí Haslital mohou turisté najít útulné apartmány a širokou škálu hotelů - od 4 hvězdičkových zařízení, přes kempy a chaty až po jednoduché penziony.

Oblast JUNGFRAU: zimní dovolená pro sportovní nadšence na pozadí hor Eiger, Mönch a Jungfrau

Oblast Jungfrau se nachází v jedné z nejkrásnějších horských lokalit na světě. Wengen, Mürren a Lauterbrunnen patří mezi čtyři nejznámější místa v oblasti Jungfrau. Oblasti Isenfluh, Stachelberg a Gimmelwald jsou populární zejména u těch, kteří hledají klid a pohodu v malebných horských vesničkách. Světově proslulé jsou hory Eiger ( 3970 m), Mönch ( 4 099 m ) a Jungfrau ( 4 158 m). Šest lanovek, včetně proslulé dráhy Jungfrau a lanovky Schilthorn, vás zve k objevování oblasti Jungfrau, oblasti Světového dědictví UNESCO. Během léta se mohou návštěvníci těšit na 500 km turistických tras, 160 km cyklotras, 12 skalních lezeckých oblastí skalních, nordic walking a extrémní sporty jako je rafting, kánoing, bungee jumping a paragliding.  V zimě lákají turisty 213 km sjezdovek, 110 km zimních turistických stezek, 20 km stezek určené pro sněžnice, 90 km sáňkařských drah, 30 km běžeckých tratí, trasy pro heli-skiing, lyžování v hlubokém sněhu a lyžování na ledovci. Oblast Jungfrau nabízí vhodné ubytování pro každý rozpočet - od 5 hvězdičkových hotelů, početné 4 a 3 hvězdičkové hotely, kempy, apartmány, chaty a penziony.

Více informací naleznete na www.haslital.ch a www.jungfrauregion.ch

Reklama