Co by to bylo za předvánoční čas, kdybychom se náležitě nesnažili vytvořit si tu správnou adventní pohodu. Cukroví, dárky, rodinná atmosféra a sněhové vločky za okny k zimě prostě neodmyslitelně patří. Děti se na tento čas těší ze všech nejvíce, my dospělí pod vlivem příprav a starostí již trochu méně. Kde a jaké dárky rychle sehnat, kdo letos napeče to cukroví, kde vzít nepředražený vánoční stromeček, jak bez úhony vyjít s tchýní či jak projít obdobím masového utrácení bez větší újmy. Schvácení se večer vracíme domů a pohodově se cítí jen málokdo z nás. Pokud hledáte návod na pravou, klidnou a harmonickou domácí atmosféru, která nebude zatížena provozními starostmi, dopřejte si nějakou tu malou radost.

Co je spouštěčem dobré nálady?

svíčkyJídla je během svátků dostatek a často ani nevíme co ještě ochutnat, sklenička na dobrou náladu či povzbuzení není výjimečná. Vlastně jsme přehlceni vším, co během roku považujeme za zpestření, takže čím že si udělat radost? Stoprocentně a zcela samovolně na naši psychiku zabírají vůně. Čich je naším nejsilnějším smyslem a čichové podněty s námi dokáží skutečné divy.  Stačí projít kolem pekárny nebo parfumerie a zareagujeme, neumíme to jinak. Vyzkoušejte si to sami. Zapalte si po příchodu domů vonnou svíčku či zapněte aromalampu a uvidíte, co se s vámi bude dít. Jen co se vůně začne linout místností, zklidníte se a předchozí stres zmizí do neznáma.

svíčky„Vůně, světlo a plamen jsou lékem na všechny neduhy mysli. Stačí chvilka strávená u krbu nebo v blízkosti vonné svíčky a je z nás zcela jiný člověk,“ potvrdila tuto praxi Martina Pikalová, zástupce společnosti PartyLite.  „Nikdy jsem nevěřila, že prostřednictvím vůní můžeme tak radikálně změnit své pocity   náladu. Ale skutečně to funguje a to nejen na senzitivnější ženy, ale i na nerudné a vzteklé muže či hyperaktivní děti a negativistické příbuzné,“ dodala.

Letošní Vánoce - přírodní vůně, červená barva a víceúčelové dekorace

svíčkyHitem letošní zimy jsou kořeněné a dřevité vůně, které navrací naší mysl k přírodě. Pro milovníky horských chat a hořícího krbu jsou určeny praskající svíčky s dřevěným knotem Světlo přírody. Romantici zase ocení nejzářivější svíčku na světě GloLite, která díky speciální patentované technologii výroby září naprosto celá. Kromě příjemné vůně je dostupná i ve speciálním vánočním designu a nádherně rozzáří každý štědrovečerní stůl.

Barvou letošních dekorací je převážně tradiční červená. U svícnů, svícínků a interiérových ozdob převládá víceúčelovost a celoroční použitelnost. Žádné přehnané zdobení, ale čistý a jednoduchý design převládají. Většinu svícnů můžete nazdobit dle libosti a stejně dobře vám s jinou dekorací poslouží i na Velikonoce, Dušičky či u příležitosti různých rodinných oslav.

Máte strach z otevřeného ohně?

Pro ty, kdo mají strach z hořících svíček, existuje řada alternativ. Svítí stejně, je ze stejného vosku, ale eliminuje všechna rizika. Svíčka bez plamene vypadá jako pravá GloLite, jen „hoří“ na baterky a svítí skrze LED diody. Má vlastní dálkové ovládání a časovač, pohodlně si tedy nastavíte její rozsvícení ještě před příchodem domů. Ideální je pro seniory a do dětských pokojíčků, bohužel ale nevoní.

To samé platí o aromalampách, ty sice vydávají vůni vždy, ale nemusí v nich nutně hořet svíčka. Existují jak klasické typy, ve kterých se vonný vosk rozpouští pod čajovou svíčkou, ale i elektrické aromalampy, které jednoduše zapojíte do zásuvky a nemusíte mít strach ze žádného požáru.  A zcela studeným vonítkem, tak zvané vůně bez plamene, pro moderní prostory jsou aromatické oleje s bambusovými tyčinkami či porcelánovým knotem bez glazury. Vydrží minimálně půl roku.

Zkrátka a dobře, vůně ovlivňují naší náladu a rozpoložení, dekorace zase slavnostnost okamžiku. Pokud vás čekají náročné svátky, neriskujte a obklopte se těmi správnými maličkostmi, které vás udrží v pohodě za všech okolností.

svíčky

svíčky

svíčky

svíčky

Pro více informací navštivte webové stránky http://www.partylite.cz.

Reklama