Zdraví

Zima a jídelníček: Co máte rádi?

Během podzimního období připravujeme na zimu nejen zahradu, ale je třeba zaměřit se i na to, co jíme. Stejně jako se mění příroda podle ročních období, střídají se požadavky našeho organismu na stravu. Co tedy aktuálně do žaludku, abychom si udrželi zdraví a vitalitu než přivítáme jaro?

chléb

Proti střídání ročních období a blížící se zimě nic nenaděláme, ale zamyslet se nad tím, co dáme do žaludku je v našich silách. V létě nás osvěžila smetanová zmrzlina, nějaký ten míchaný drink, pivo nebo jsme si pochutnali nad grilovaným masem, které jsme si vychutnali společně se sousedy. Podzim s sebou přináší pestrobarevnou přírodu, jejíž nedílnou součástí jsme. Pojďme si vychutnat nefádní a nejednotvárnou vyváženou stravu, která bude obsahovat vitamíny z čerstvého sezónního ovoce či zeleniny a vlákninu, která podporuje zdravou mikroflóru střev. Věnujme dostatek času i svému tělu při doplňování tekutin. Dva až čtyři litry vody proložené šálkem zeleného či bylinného čaje jsou nápoji, kterým říkáme ANO. S přibývajícími podzimními dny se příroda mění stejně jako naše tělo. Dopřát si během podzimu několik detoxikačních kůr tělu jenom prospěje. Znamenitým pomocníkem při vnitřní očistě těla je půst s ideální frekvencí 1x týdně, kdy během dne pijeme výhradně bylinkové čaje či vodu s citrónem.

chléb

Vláknina, jak je známo, je nazývána kartáčem střev. To napomáhá prevenci rakovině tlustého střeva a právem je spojována se zdravým životním stylem.

   
14.11.2014 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Jandywoman [*]

    Jím stejné věci jako v létě, jen trochu vícSml30

    superkarma: 0 26.11.2014, 11:13:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme