Vztahy

Žila jsem v přepychu, přesto jsem i s dcerou odešla

Měla všechno, po čem ženy touží. Manžela, dceru, žila v luxusní vile, jezdila drahými auty a nakupovala jen ve značkových obchodech. Něco jí ale přece jen chybělo, a to úcta a láska ze strany manžela. Udělala proto krok do neznáma, za který je ale vděčná.

Se svým stále manželem se seznámila ve firmě, kterou on vlastní a ona tam nastoupla na pozici účetní. „Líbil se mi už od prvního pohledu a bylo vidět, že i já u něj šanci mám, takže se nikdo ve firmě nedivil, když jsme později chodili ruku v ruce. Kolegyně na mě samozřejmě házely nepřející pohledy a potutelně se usmívaly.“ Začíná vyprávět svůj příběh Bára, tehdy ještě naivní holka z malé vesničky. „Měla jsem krásného a úspěšného chlapa, výbornou práci a rychle jsem si i našla kamarádky. Vše bylo prostě dokonalé. S Markem jsme se k sobě brzy přistěhovali, tedy spíš já k němu do hezkého bytečku a spokojeně si žili. Po třech letech přišla žádost o ruku a já samozřejmě kývla, nemohla jsem být šťastnější. V té době i firma kvetla a peníze se jen hrnuly. Takže z bytečku jsme se přestěhovali do architektonického skvostu, jak našemu baráku přezdívali a právem. Pozemek na lukrativním místě, obrovská zahrada, moderní barák se vším všudy, na co si člověk jen vzpomene včetně venkovního i krytého bazénu, atd.“ Bára prožívala ty nejšťastnější chvíle a nikdy by jí nenapadlo, jak rychle tohle skončí.

První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo.
Emile Zola

Pár měsíců před svatbou zjistila, že je těhotná a štěstí se hned násobilo. „Jakmile jsem oznámila mému nastávajícímu, že jsem těhotná, řekl, ať už nepracuji a jsem doma a starám se o dům a hlavně o sebe. Já souhlasila, což byl právě možná onen začátek konce.“ Proběhla velkolepá svatba, narodila se jim holčička a najednou začalo jít vše z kopce. „Najednou jsem na vše byla sama. Marek byl furt v práci, když přišel, byl protivný, dostala jsem vynadáno snad za vše, ani malé se nevěnoval, prostě jsem najednou žila vedle někoho úplně jinýho. Nejhorší bylo, když vždy nezapomněl připomenout, jak si žijeme a čí je to asi zásluha, díky komu mám novou kabelku, malá třeba plavky, atd. Bylo to horší a horší, i když jsem se s ním snažila mluvit, bylo to k ničemu. Ano žít jako princezna bylo nádherný, mít vše na co si jen vzpomenete, zvláště pro mě, holce z vesnice, která až díky manželovi letěla k moři a to hned do Karibiku, ale za jakou cenu?“

žena

„Rozhodla jsem se odejít a ukončit to. Oznámila jsem to a zachoval se tak, jak jsem absolutně nečekala. Jedna mi přilítla. Do toho přiběhla naše dcera a začala brečet, on na ní začal řvát. To už jsem věděla, že musím odejít, ale on mě nechtěl pustit. Dokonce jsem jednou nebo dvakrát volala policajty, ale bylo to k ničemu.“ Bára jednoho dne rychle sbalila věci sobě i dceři a odešla k sestře. Během pár týdnů našla malý byt, který je dodnes jejich domovem.“Máme malé 2+1, už si nežijeme tak jako dřív, což je chvilkami dost těžký, zvlášť když jste zvyklé mít vše a najednou nemáte nic, ale jsme spokojené, což je nejdůležitější. I nyní po roce, co jsme od sebe, zažívám ze strany manžela peklo. Máme podanou žádost o rozvod, ale buď k soudu nepřijde, nebo má zase něco „nového“ proč ne. Několikrát mě prosil a žadonil, ať se vrátíme, když jsem řekla, že ne, sebral mi i auto, které pro mě a dceru bylo důležitě, sebral mi karty, atd. ale já i přesto nechci, už NIKDY!“

Bára se momentálně s manželem dohadují ohledně péče o jejich dceru. Marek se dožaduje střídavé péče, ale to ona nechce. Nezakazuje malé vídat se otcem, ale ta stejně nechce. Po dvou dnech, kdy je u něj se vrací domů s brekem.  Bára je neustále pod nátlakem ze strany manžela a jak sama říká, nepřeje si nyní nic víc, než aby to už skončilo.

Čtěte také:

Názor chlapa: Vidíte to příliš černě, hoďte se do klidu!

„Přišla jsem o dítě a může za to můj manžel!“ tvrdí Karolína, ale pravda je trošku jiná

„Manžela svádí kolegyně. Bojím se, že udělám hroznou chybu!“ říká Zuzana

   
07.07.2015 - Láska a vztahy - autor: Markéta Škaldová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [38] peetrax [*]

  Eva_Fl — #35 já se teda zrovna dvakrát nepředřu, ale vidím, že tam bych byla fakt za hvězdu. Sml57

  superkarma: 1 13.07.2015, 22:47:56
 2. avatar
  [37] Jandywoman [*]

  paníliška — #17 Sml67Sml59

  superkarma: 0 09.07.2015, 20:54:58
 3. avatar
  [36] Eva_CZ [*]

  gerda — #34 ale kdyz je po rozvodu jeden z partneru invalidni, ten druhej mu musi platit! Zadny : stat se postara. TY se postaras, i kdyby ti na chleba nezbylo. Sml57 A mas to nafurt.

  superkarma: 0 08.07.2015, 14:51:58
 4. avatar
  [35] Eva_CZ [*]

  gerda — #34 tady chlap po zensky nechce NIC. ON je zivitel rodiny a ona se ma starat o jeji chod, coz samozrejme nedela, jelikoz : prece nebudu vyvarovat a uklizet? Takze chlap prijde z x zamestnani domu a poklidi, udela veceri a vypere, aby meli vubec v cem chodit. Americanky jsou liny svine a darmozroutky.

  Od jedny jsem se dovedela, ze vareni je nemoderni.

  Vcera jsem se ode jiny dovedela, jak se uzasne stara o syna, ktery hraje zavodne hokej a potrebuje FAKT DOBOU vyzivu, bali mu s sebou bramborovy lupinky a colu. No uzasny jsou!

  1. na komentář reaguje peetrax — #38
  superkarma: 0 08.07.2015, 14:51:00
 5. avatar
  [34] gerda [*]

  Eva_Fl — #30to musí být strašně těžké, oženit se tam? Vždyť strká hlavu lvovi do tlamySml52

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #35
  2. na komentář reaguje Eva_Fl — #36
  superkarma: 0 08.07.2015, 13:34:16
 6. [33] Sab.rin [*]

  Tak tohle je další životní románSml16KLASIKA

  Mladá slečna pocházející z vesničky se vydá do velkomněsta kde vládne krutý svět.Najde si práci ve velké firmě,zamiluje se a už vidí tu krásnou budoucnost.Její pohledný přítel si může dovolit věci,o kterých se jí ani nesnilo.Zažívá chvíle které zná pouze z romantických filmů či z pohádky o popelce.Dovolené,šperky,večerě,dům,svatba,těhotenství,zkrátka pohádkový život.Najednou přijde krutý pád.Nezájem,hádky,facky a rozchod a slečna,tedy teď už mladá paní,odchází tak jak přišla.

  Asi byla tak zamilovaná že na povahu svého muže nehleděla.Bohužel její muž měl poněkud jiný názor na život,jeho sny byli jiné než ty její a proto to takhle dopadlo.On chce kariéru a né rodinný život,kdežto jí mateřství postavilo na jinou cestičku a tak zazvonil zvonec a pohádky je konec.

  Lidé jsou na tom i hůř než dotyčná slečna,sice je to smutné,ale musí bojovat...

  superkarma: 0 08.07.2015, 12:21:43
 7. [32] ax [*]

  Och to bylo dojemné... Sml15 Vzala si namachrovaného blba, který uměl jen rozhazovat peníze, napřed rozhazovala s ním a teď nám tu fňuká. Jako nezlobte se na mě, ale nemám důvod litovat ženskou, která se dobrovolně rozhodla nechat se živit a po letech se diví, že odchází s holou prdelí, ona by mě taky nelitovala, že musím v 5 vstávat do práce, jezdit po služebkách, stále se učit něco nového a trpět nálady svého šéfa. Vlastně obojí funguje na stejném principu - ten, kdo tě živí (manžel, zaměstnavatel), určuje pravidla hry.

  superkarma: 3 08.07.2015, 11:11:17
 8. avatar
  [31] kareta [*]

  na život v zlaté kleci je nutné mít povahu. Je to o dohodě. Neodsuzuju ani jednoho. On chtěl repre a rodinu, ona to, co je standard, nevyšlo to.Sml80 Popravdě- já být byznysmen vydělávající majlant a mít doma partnerku, co chce, abych vynášel koš, tak ji asi pošlu do háje! Ale já bych se ani zaboha nevzdala práce, co mne baví.Sml23 ne pro peníze, ale protože je to koníček...

  superkarma: 2 07.07.2015, 23:40:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Eva_CZ [*]

  Muj 1. EX odesel od sve zeny a plati ji 100 000 Kc/mesic. Sml22

  1. na komentář reaguje gerda — #34
  superkarma: 0 07.07.2015, 22:18:44
 2. avatar
  [29] Eva_CZ [*]

  gerda — #28 nejen v Americe. Sml16

  superkarma: 0 07.07.2015, 22:10:49
 3. avatar
  [28] gerda [*]

  A nedělají to takhle v Americe? Žena si vyhlédne bohatého mecenáše, uzavře s ním manželství, po nějaké době se s ním rozvede a do smrti nemusí prstem hnoutSml57 Nějaký důvod se vždycky najde.Sml58

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #29
  superkarma: 1 07.07.2015, 20:18:43
 4. [27] Rikina [*]

  Mickey Mouse — #26 Sml22 jo, taky bych to tak viděla... Sml80

  superkarma: 0 07.07.2015, 19:26:36
 5. avatar
  [26] Mickey Mouse [*]

  Rikina — #24 Podle běhu vyprávění se napřed zasnoubili, pak stěhovali do luxusního baráku, potom těhotenství a nakonec svatba. Sml80 Čili bych se vůbec nedivil, kdyby všechno on pořídil před svatbou a ona jak s holou prdelí přišla tak s holou prdelí odešla.

  Nicméně pořád nerozumím tomu, jak od "svatby z velké lásky" se skokem dostali k "po narození holčičky začalo jít vše z kopce". Tohle vypadá, že si brala pracháče, který chtěl plný servis - manželku do společnosti, milenku do postele, hospodyni do baráku. Což tedy mohla poznat už když spolu bydleli v bytečku. Po narození děcka pan podnikatel dále zajišťoval velký blahobyt, přesně jak se ženušce původně velmi líbilo. Jenže ona náhle chtěla, aby k tomu vydělávání ještě po práci pomáhal doma.

  1. na komentář reaguje Rikina — #27
  superkarma: 5 07.07.2015, 17:21:59
 6. [25] Rikina [*]

  Druhá věc je, že pokud ona pracovala tři roky jako účetní v jeho firmě, tak by měla mít dokonalý přehled o jeho aktivech, a taky o tom, co má v majetku firma a co přímo on osobně, co bylo před svatbou a co po ní, a zařídit se podle toho. Sml80 To neudělala a dala mu rok času - byl by úplně hloupý, kdyby si za ten rok nedokázal zařídit potřebné majetkové záležitosti. Sml57

  superkarma: 1 07.07.2015, 14:04:33
 7. [24] Rikina [*]

  Eva_Fl — #23 To není jasné, tam není výslovně řečeno, kdy přesně byla ta svatba - mohla přijít žádost o ruku, pak se přestěhovali z bytečku do "skvostu" a pak teprve byla ta svatba. Píše se tam, že "pár měsíců před svatbou" zjistila, že je těhotná, a to už zřejmě bydleli v tom domě, neb jí pán řekl, aby zůstala doma a starala se o dům. Z toho by logicky vyplývalo, že napřed dům a pak svatba. Sml80

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #26
  superkarma: 0 07.07.2015, 13:58:17
 8. avatar
  [23] Eva_CZ [*]

  V té době i firma kvetla a peníze se jen hrnuly. Takže z bytečku jsme se přestěhovali do architektonického skvostu, jak našemu baráku přezdívali a právem[/b]

  Barak nabyli po svatbe Sml80

  1. na komentář reaguje Rikina — #24
  superkarma: 0 07.07.2015, 13:52:35
 9. [22] Rikina [*]

  Tyhle příběhy jsou jako přes kopírák - mladé hezké slečny se vdají za majetné pány, a po čase zjistí, že jim peníze nestačí a že by chtěly lásku. Sml57 Jenže ony zapomněly, že uzavřely obchodní smlouvu - něco za něco. Pánové svou část smlouvy plní, prachy jsou, ale slečny, nyní již mladé paní, by chtěly najednou něco jiného (kolikrát ani neumějí říct pořádně, co) a to vede k tomu, že pán se naštve, protože za svý prachy chce tu protihodnotu a když ji nedostává a ještě jsou kolem toho scény, no tak je jasné, že to vede ke sporům. Následně mnohdy mladé paní nemají ani peníze, ani lásku, a ta krása už třeba taky zvolna uvadá, takže lapit jiného už je složitější. Sml57 To se ale nedá nic dělat, takový je život, a už dlouhá století se podobné příběhy popisují v literatuře, takže ty slečny by mohly aspoň tušit možné následky, než se do toho namočí taky. Nějak mi jich nepřijde líto, když potom brečí, že takhle si to nepředstavovaly. Sml80

  superkarma: 3 07.07.2015, 13:38:21
 10. [21] Pavla_b [*]

  Jak chudá účetní ke štěstí přišla...a pak k neštěstí? Sml80

  A ještě ten styl psaní Sml30.

  superkarma: 0 07.07.2015, 13:30:21
 11. [20] Rikina [*]

  Eva_Fl — #19 Jenže pán měl firmu předtím, než se s ní oženil, a stejně tak mohl mít i auto předtím, než se oženil a postavený dům taky. Navíc auto i dům může být majetek firmy, ne jeho. Takže do společného jmění manželů by spadala pouze pánovy příjmy (jeho příjmy, ne zisky jeho firmy) za dobu, kdy byli manželé, a to může být tlustá kulatá nula. Sml80

  superkarma: 2 07.07.2015, 13:26:28
 12. avatar
  [19] Eva_CZ [*]

  Jinak nechapu, proc odesla s holou prdeli a proc ji vzal auto - snad stale existuje spolecne jmeni manzelu. Nebo ne?

  1. na komentář reaguje Rikina — #20
  superkarma: 1 07.07.2015, 13:13:38
 13. avatar
  [18] Eva_CZ [*]

  paníliška — #17Sml22Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 07.07.2015, 13:12:42
 14. avatar
  [17] paníliška [*]

  Keltka — #14 Jo, musí být hrozně fajn vozit dítě do školy, do kroužků nebo třeba k lékaři a tahat nákupy na koloběžce. Sml3

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #18
  2. na komentář reaguje Jandywoman — #37
  superkarma: 4 07.07.2015, 13:03:26
 15. [16] vintage [*]

  neSml24

  superkarma: 0 07.07.2015, 12:44:53
 16. [15] Keltka [*]

  Mickey Mouse — #12 Sml16

  superkarma: 0 07.07.2015, 11:40:48
 17. [14] Keltka [*]

  Řekla bych, že auto je hodně důležité mít, ale pokud je sama s dcerou a měla by sama platit náklady na benzín, opravy, a vůbec se o auto starat a pokud bydlí u města nebo ve městě, tak to je asi zrovna první krok, jak může ušetřit - auto nemít. Dnes je i moderní jezdit na kole... :-), na koloběžce, a tak dále, pokud se třeba jede dál do práce a s výlety jednou za čas se to dá vyřešit - společnou cestou s přáteli, kolegy nebo jet jednoduše vlakem, busem.

  1. na komentář reaguje paníliška — #17
  superkarma: 0 07.07.2015, 11:39:32
 18. [13] Keltka [*]

  Já nevím, takových příběhů je asi v dnešní době spousta. Spíše mi připadá divné, jak se pisatelka lituje, že jí ex manžel vzal auto - ale jestliže jí ho koupil, tak zase není důvod, aby jí ho nechával. Měla by se smířit s tím, že na svůj život si vydělá sama - že je zodpovědná za své rozhodnutí a třeba časem potká ještě někoho dalšího (dnes také nic neobvyklého) a budou se mít i po finanční stránce s dcerou zase líp.

  superkarma: 2 07.07.2015, 11:37:51
 19. avatar
  [12] Mickey Mouse [*]

  ??? Všechno, po čem ženy touží ??? Asi bych se neměl ptát, jaké ženy... Sml80

  Sakra, tak hloupé fráze příběh spolehlivě zabíjí, přestože je sám o sobě docela uvěřitelný. Jenže to by autorka musela více přmýšlet o tom, jak se Bára a Marek znali, jak a co je po svatbě změnilo, zda dokáží přiznat svoje omyly a změny názorů. Ve skutečném životě totiž příběhy nejsou takhle jednoduché, černobílé a placaté. Sml68

  1. na komentář reaguje Keltka — #15
  superkarma: 2 07.07.2015, 10:38:10
 20. [11] bobani [*]

  klasika

  superkarma: 0 07.07.2015, 10:12:40
 21. [10] myska1 [*]

  no jo zlatá klec..........

  superkarma: 0 07.07.2015, 10:00:17
 22. [9] Simi10 [*]

  ...žila v přepychu a pak se probudila . . . Sml15

  superkarma: 3 07.07.2015, 07:04:10
 23. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  Okurková sezona nebo letní červená knihovna?

  superkarma: 8 07.07.2015, 06:24:49
 24. [7] Leni2 [*]

  Opět Blondýna ?

  superkarma: 4 07.07.2015, 06:18:55
 25. avatar
  [6] gerda [*]

  Kahomar — #5Ano, jako varování. Nadpis i podpis. Ono je to totiž tak strašně blbý, že už to snad ani nemůže být horšíSml15.

  superkarma: 2 07.07.2015, 05:56:14
 26. avatar
  [5] Kahomar [*]

  Tak tady vcelku stačilo prolétnout nadpis.....

  1. na komentář reaguje gerda — #6
  superkarma: 3 07.07.2015, 05:45:22
 27. avatar
  [4] gerda [*]

  Eva_Fl — #1já tyhle cancy proletím křížem krážem, protože to opravdu číst nelze.

  superkarma: 4 07.07.2015, 04:55:58
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  Panička se prostě nudila.Sml80 Asi nevěděla, do čeho lezeSml57

  superkarma: 0 07.07.2015, 04:55:19
 29. avatar
  [2] danca79 [*]

  Ach ta cervena knihovna...Sml32

  superkarma: 1 07.07.2015, 04:01:25
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Hm, ze clovek hned po par prvnich vetach pozna, kdo je autorem vyplodu.... Sml15

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 2 07.07.2015, 02:55:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme