Bulvár

Žila jsem s čunětem!


Ahojky,

myslim, že téměř každá malá holčina je tak trochu vedená k tomu, že jednou bude mít svoji vlastní domácnost a bude se prostě umět o VŠE postarat. Většinou nám to připadá ale nedůležité a zdržující, přesně takhle jsem to vnímala já, ale musim uznat, že se mi spousta věcí hodila, zvláště když jsem v 18 vyjela do světa jako au-pair a dostala na starost 4 šíleně rozmazlený kluky. No zvládla jsem to, občas mě svrběla ruka, jak bych jim ty zadky bývala chtěla naplácat, ale zvládla jsem to.


Po návratu jsem si našla přítele, se kterým jsem po nějaké čase začla žít - na jeho prosby jsem se nastěhovala k němu. Když jsem tam chodila na návštěvu, došlo mi, že zrovna vzor pořádku to nebude, ale jak dbal na svoji osobní hygienu mě trochu uklidňovalo. (ale to bylo asi tak všechno)

Nevim, jak tady působila maminka na svého synáčka, byla totiž hodně daleko, a moc se s ní nestýkal, každopádně jsem si  myslela, že se u nich snad žije v chlívku. Takže jsem byt naklidila, vyprala všechno, co mohla, vyžehlila, dřela jsem celý víkend a ve středu, když jsem se vrátila ze služební cesty, jsem byt nepoznávala, prý to bylo moc sterilní a nepřipadal si jako doma.

Takže jsme vedli vážnou debatu na téma uklízení a pořádek a normálně mi řekl, že jsem tím pořádkem snad vadná a že na co by měl ještě uklízet, že náročně pracuje a že chce mít prostě klid - to by jeden pochopil, ale ten bordel už mi fakt připadal jak nachvál.

Vždy, když se mnou šla nějaká kamarádka z práce na kafčo a já neměla čas být doma dřív, abych to tam trochu porovnala, tak jsem se smála a říkala, hele, teď přesně uvidíme, co ráno dělal, a taky že jo... neustláno a pohozený budík - vstával na poslední chvíli, rozsypané cereálie na stole, vylité mléko, špinavé ponožky a prádlo před sprchovym koutem, vymačkaná pasta na umyvadle, vykonaná potřeba v záchodě - na jeho obranu pouze malá - ale nespláchnuto.

Prase, prase, prase,  po roce soužití jsem došla k závěru, že takový prase vedle sebe prostě nesnesu, navíc postrádal i lidské kvality pro mě důležité - jako spolehlivost, ochota a asi občas i tu věrnost, takže jsem za všim udělala jednoho krásnýho dne tlustou čáru a zařekla se, že dlouho s nikym žít nebudu a služku někomu dělat už vůbec ne.


Jenže jak se říká, jeden míní, osud mění... našla jsem si fajn kluka a po půl roce zase pocítila, jaký je život ve dvou. Do té doby bydlel u maminky, takže jsem z toho měla vážné obavy, ale.... řekla jsem si, že podruhé se otročit nenechám a začala jsem ze začátku - koupili jsme pračku a tak říkám, pojď se podívat, jak se s ní zachází, kdybych byla někde pryč a ty sis nutně potřeboval něco přeprat. Pak asi za dva dny - víš, mě bolí hrozně hlava, nedal bys prosím dát bílý prádlo - s mým dozorem pravda, ale zvládl to, pak jsem ho musela pochválit, jak mi to tričko hezky vypral, že mi ty flíčky, žádné tam nebyly, zmizely, prostě jsem ho chválila - a ono ho to začalo bavit. Takže u nás doma pere a věší prádlo přítel.

Taky jsem ho postupně naučila vytírat a luxovat - já dělám koupelnu, záchod a žehlim, společně nakupujeme - přeci domu nebudu tahat těžké tašky s nákupem - a on to přeci jen umí líp - jak jinak... chválit, chválit, chválit a ještě platí věta - ty jsi mi tak pomohl, no to je paráda, teď můžeme jít na jedno (naproti baráku máme příjemnou hospůdku s teráskou, teď v létě paráda :-))

Takže doufám, že mu to dlouho vydrží :-))

Přeji Vám všem krásný den,
Janí

Milá Janí... tak z toho prvního přítele jsem se při čtení osypala. Fůůůůj. Dobře, že jsi odešla. A ještě lepší je, že teď vám to s novým partnerem tak hezky klape. :o)))

A co vy? Také chválíte? No, oni to prostě někdy potřebují... napište mi na redakce@zena-in.cz, jak se vám daří přimět svou druhou polovičku k domácím pracím. Těším se na všechny vaše příspěvky...


 

   
03.08.2005 - Společnost - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [24] femme [*]

  já jsem musela toho svého naučit umývat si po sobě vanu u nich doma se to nenosilo

  superkarma: 0 03.08.2005, 16:51:27
 2. avatar
  [22] Juana [*]

  Já si připadám jak debil že devítiletýmu klukovi musím POKAŽDÉ připomínat čištění zubů. Tak ono ho to nepřejde??? Myslím ten vzdor. Já to u něj považuju za sklerózu, manžel ho má asi prokouklýho líp a říká, že se mu jen nechce.

  superkarma: 0 03.08.2005, 15:59:09
 3. avatar
  [20] Clerenc [*]

  Mishaak jak to rict??? Smrdi ti z pusy, jdi si vycistit zuby! Nechapu, ze dospelej chlap muze byt takovyhle prase

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:34:26
 4. avatar
  [19] Mishaak [*]

  gerda: to jsem už zkoušela, dokonce jsem navedla i našeho zubaře, ale k ničemu to nebylo. Opravdu už nevím, jak na něj.

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:31:05
 5. avatar
  [18] gerda [*]

  Mishaak: a co takhle to navléct jako starost o jeho zdraví: "miláčku, máš trošku těžký dech, víš, že takhle se projevuje paradentóza?"

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:28:35
 6. avatar
  [17] Mishaak [*]

  gerda: no, myslím, že ani nemusím nic rafičit. Že nemám chuť dávat pusu někomu, kdo nedbá o hygienu, to začíná být v poslední době pravda... Jen jak mu to říct, tak aby se neurazila jeho ješitnost, to je oříšek... A mimochodem pochvaly, že si alespoň někdy vyčistil zuby, nezabírají.

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:23:15
 7. avatar
  [16] gerda [*]

  Mishaak: strčit mu pod nos pěkně barevné fotky stomatologických operací. Ale má, neřád, asi kliku. To já mohla čistit jak chtěla, a co už mám za sebou zákroků!!! Nebo nešlo by to narafičit, že nemáš chuť dávat pusu někomu, kdo nedbá o hygienu?

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:15:33
 8. avatar
  [14] Mishaak [*]

  Když to tady tak čtu, tak bych potřebovala poradit jak na toho mýho . V poslední době si nechce vůbec čistit zuby. Je mu přes třicet, ale je to s ním horší než dítětem, pořád používá výmluvy typu: že po pastě pak ztratí chuť, atd... Jak ho mám donutit pravidelně si čistit zuby, když se mu navíc i přesto vůbec nekazí (což je další výmluva, že to vlastně nepotřebuje)?
  Díky moc za rady.

  superkarma: 0 03.08.2005, 14:01:35
 9. [13] Katka [*]

  Můj manžel je jedináček. Maminka ho pěkně držela u domácích prací. Když jsme si pořídili společné bydlení, použila jsem již naučené a pomalu přidávala další informace o domácích pracech.
  Manžel vysává (já utírám prach), myje nádobí (já utírám), nakupovat jezdíme společně, ale zvládne i sám, vaří...v dnešní emancipované době, kdy já i já chodím na 8 hodin do práce to jinak nejde. Na domácích pracech se musí podílet oba společně. Nechci dopadnout jako moje babička, která dělá úplně vše a děda jen sekýruje.

  superkarma: 0 03.08.2005, 13:43:10
 10. [9] r1911 [*]

  Nechválím - to, že přítel doma dělá to co já (nebo případně zbývající věci) totiž považuji za samozřejmé - proč bych se měla s domácností pachtit jenom já??? Vždyť tam bydlíme oba a i volného času máme stejně, takže se o to dělíme... Žádná tzv. druhá šichta po práci s vidinou, že by přítel ležel na gauči a já makala, mi nehrozí.

  superkarma: 0 03.08.2005, 13:18:31
 11. avatar
  [6] Olynth [*]

  Kamsina: a nebo Betty Mac Donaldová - chválit, chválit a chválit. U malejch dětí k tomu spolknout aspirin, u velkejch (chlapů) něco ostřejšíno. Každý bude raději mistr světa v zavazování tkaniček než nejotřesnější spratek

  superkarma: 0 03.08.2005, 13:05:06
 12. avatar
  [4] Boženka [*]

  Já jsem toho mýho dohnala k luxování, což byl - věřte mi - husarský kousek. Koupili jsme nový vysavač, a já, že je tak úžasně technicky vyspělý, že se na něj opravdu bojím sáhnout, abych ho nezničila - vyšlo to, ale odolával dlouho.

  superkarma: 0 03.08.2005, 12:52:31
 13. avatar
  [3] Boruv.ka [*]

  Chválit a taky a máte vystaráno

  superkarma: 0 03.08.2005, 12:51:48
 14. avatar
  [2] gerda [*]

  výborný postup - chvály není nikdy dost!!!

  superkarma: 0 03.08.2005, 12:47:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme