Z posledního výzkumu VZP a STEM/MARK vyplynulo, že stav obezity a nadváhy je v České republice dlouhodobě neudržitelný. S nadváhou se potýká neuvěřitelných 34 %, s obezitou 21 % dospělé české populace. Obezita a nadváha se ve zvýšené míře nevyhýbá ani dětem.

Tyto závažné celospolečenské problémy s sebou nesou rostoucí riziko řady onemocnění, např. cukrovky 2. typu, aterosklerózy, vysokého krevního tlaku, některých nádorových onemocnění nebo depresivních stavů. Všeobecná zdravotní pojišťovna si dobře uvědomuje tento negativní trend, a proto již šestým rokem podporuje boj proti obezitě, a to prostřednictvím edukačního programu Žij zdravě.

źij zdravě

Pokud obezita nebo nadváha trápí i vás nebo vaše děti, přinášíme vám přehled aktivit, které můžete v rámci projektu Žij zdravě zdarma využít.

Internetové stránky pro vás

Cílem internetový stránek http://www.ZijZdrave.cz je podpořit vás ve snižování váhy a podat vám pomocnou ruku. Najdete na nich pravidelné aktuální články týkající se redukce váhy, motivace, zdravotních obtíží, trendů a novinek. Nechybí online poradna s odborníkem, který vám bezplatně poradí v otázkách hubnutí, složení jídelníčku a pohybových aktivit.

Milovnice vaření zde najdou celou řadu receptů na nutričně vyvážené pokrmy. Se svým vlastním receptem na zdravý pokrm se pak mohou přihlásit do soutěžního klání o Recept měsíce.

Součástí stránek je i oddíl pro registrované uživatele, který nabízí nejednoho pomocníka v hubnutí. Uživatelé mohou využívat jednoduchou aplikaci Můj deníček, která jim umožní mít přesný přehled o výdeji a příjmu energie. Díky tomu mohou objevit své případné chyby v jídelníčku a denním režimu. Jejich náprava je prvním krokem k úspěšnému, tj. dlouhodobému, snížení kilogramů. Samozřejmostí je i diskusní fórum. Nejen při hubnutí totiž platí, že ve skupině se to lépe táhne.

Neváhejte a vyzkoušejte stránky www.ZijZdrave.cz nebo jejich profil na sociální síti Facebook s názvem Letos zhubnu.

Internetové stránky pro vaše děti

Zábavně-edukační webové stránky o zdravém životním stylu www.YesNeYes.cz jsou zde pro děti i jejich rodiče. Nabízejí především zábavná videa o sportech, články odborníků, pravidelné soutěže nebo komiksovou kuchařku. Nenásilnou formou pomohou vašim dětem zamyslet se nad svou životosprávou a inspirují je k pohybovým aktivitám, které jsou pro ně vhodné.

VZPzz

Reklama