Vztahy

Žiji podle rozvrhu hodin...

Nemyslím si, že jsem přehnaný romantik, ale poslední roky manželského života mě rozhodně nenechávají chladnou.

Manželství jsme s Pavlem uzavírali před více než třiceti lety. V době těsně po revoluci jsme spolu založili dnes již renomovanou firmu a z malého města se přestěhovali na předměstí Prahy do dvougeneračního domu.

Dařilo se nám a peněz nikdy nebyl nedostatek. Byla jsem ráda, že mohu dětem dopřát vše, po čem já jsem toužila, a nikdy nedostala. Nevadilo mi, že na mě lidé koukají skrz prsty, když dostal starší syn k osmnáctinám nové auto a dcera posléze za úspěšné složení maturitní zkoušky roční pobyt ve Spojených státech.

Nedotýkaly se mě výčitky, že moje děti patří mezi “zlatou” mládež, která jen slaví, paří a pořádá bujaré oslavy bez konce. Několikrát jsem se dokonce pohádala s kamarádkou, která se mi snažila vnutit, že to pro ně není vůbec nic dobrého.

Ale já ji odbyla s tím, že je to naše věc, jak si děti vychováváme, a že se jí do výchovy také nepletu.

Pravda, teď v téměř třiceti letech syn nepracuje a stále se nechává živit. Nedělám si iluze, že s námi žije ze samé lásky k rodičům nebo snad z neutuchající touhy sdílet s rodiči společný dům.

Ale stejně tak mě trápí to, v jakém prostředí žije. S manželem jsme si přestali rozumět už před deseti lety. Našel si milenku a já to nechtěla akceptovat. Bylo mi oznámeno, že mi nic jiného nezbude, a tím to haslo. Zcela nepokrytě se s ní ukazoval na veřejnosti, na firemní večírky jsem já chodila sama a on s ní.

Logicky jsem tedy navrhla rozvod, ale namísto souhlasného pokývnutí a radosti nad tím, že bude moci začít žít nový život se svou novou láskou, se mi dostalo skrz zuby proceděného ujištění, že na to, ať tedy rozhodně zapomenu, protože on se nebude s někým, jako jsem já, dělit o svůj majetek.

A od té doby, je to už deset let, žijeme podle harmonogramu. Rozpis máme naprosto všude.

Ráno mám od půl sedmé do sedmi koupelnu, on kuchyň, další půlhodinu se to vymění. Stejně je to rozdělené po zbytek dne. Obývák máme přepažený na dvě poloviny, a vždy když někdo z nás pořádá oslavu a potřebuje větší prostor, prostě jen zasune zástěnu a hotovo. S manželem se vídáme pouze na pondělních poradách firmy, doma se nemáme šanci potkat.

Když za mnou přijde dcera, že hledá tátu, netuším, zda je doma. Přestože spolu žijeme, vídáme se méně než s kolegy z práce, a to téměř deset let. A já už toho mám dost, chci to ukončit. Rozvod mi nikdy nepodepíše a soud s našimi právníky bude opravdu na dlouhé lokte. Navíc se nikdo z nás nechce vzdát toho nádherného renesančního domu s obří zahradou, ve kterém bydlíme. A teď, babo, raď, co dál. Přeci nebudu celý život žít sama a takto potupně?!

Hana

 
   
09.11.2005 - Láska a vztahy - autor: Eliška

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [76] ad.astra [*]

  Vivian: vezmu to od konce - proč mimo mísu? To je přeci vaše obvyklá rada na jakýkoliv problém, tak nevím, nad čím kroutíš hlavou.
  Nemám dvojí metr, dvojí metr používají právě některé pisatelky, když tomu, kdo peníze má doporučí, at na ně kašle, ale jak se jedná o jeho prachy, už je to něco jiného. Proto jsem holkám, co pujčily nezodpovědně a naivně taky poradila, at nad tím mávnou rukou, vždyt přesně totéž ony radí jiným - tak nad čím zase přemýšlíš? Mě do toho vůbec netahej, já i kdybych měla miliony, nebo jen pár tisícovek, tak prostě nepujčím a basta, takže mě se to netýká, tady papní radím, at bojuje o své právo, totéž bych poradila i ostatním, co teda půjčily těch pár tisícovek, ale když je tady čtu, jak poradí, at na to kašle, tak jim řeknu to samé, tak proč se jim to nelíbí?
  Jak si má paní ujasnit co chce? Ty ji prostě dáváš, at si vybere, že nemůže mít všechno, ale proč by neměla mít všechno - jak své peníze, tak svůj klid, když je to její? Tak tohle porad holkám, co pujčily, at si ujasní, co chtějí? jestli chtějí peníze, nebo raději klid...

  superkarma: 0 12.11.2005, 09:44:53
 2. avatar
  [74] Vivian [*]

  ad.astra: odkud máš informace o desítkách miliónů? Zjevně víš o situaci té paní víc než já Nenutím ji, aby nad těmi penězi mávala rukou, jen si musí ujasnit, co chce.

  Nikde se neptám, zda bys někomu půjčila, jen reaguju na tvou úžasnou velkorysost, pokud jde o cizí peníze, a taky na ten tvůj dvojí metr. O velké peníze by se měla paní rvát, zatímco pokud nejde o milióny, můžou se klidně peníze půjčovat bez práva na vrácení... To mi, bez urážky, prostě připadá naprosto pitomé.

  A poslední větu tvého příspěvku nechápu už vůbec, celé to na mě vůbec působí dojmem "mimo mísu"

  superkarma: 0 10.11.2005, 15:56:42
 3. avatar
  [73] *modrá [*]

  Hani a ty sis za celou dobu nikoho nenašla ? Ve dvou se to táhne líp, možná kdyby sis domů nastěhovala milence začalo by to vadit manželovi a konečně by to chtěl řešit. Jestli máte velký majetek, určitě se dá při dobré vůli vše dohodnout tak aby vám oběma zůstalo dost i když se rozstěhujete. Vily bych se klidně vzdala, kup si pěkný domek někde blízko lesa, bude se ti líp dýchat s volnými křídly

  superkarma: 0 10.11.2005, 10:29:58
 4. avatar
  [72] ad.astra [*]

  Vivian: nebudeme rozebírat, jestli jsem, či nejsem milionář. Takže nad deítkama milionů by paní měla mávnout rukou a nad desítkama tisíc se mávat nemá? Proč?
  A jestli bych milion půjčila? Ne, zatím jsem zdravá a mám to v hlavě v pořádku, takže nepůjčila. Od půjčování peněz jsou tu jiné ústavy a pokud právě ty nepůjčí, asi vědí proč.
  Možná by bylo dobré poškozeným holkám poradit - najděte si milence, bude žít spokojeně a budete mít klid, co? Tohle taky jsou dobré rady

  superkarma: 0 10.11.2005, 09:16:13
 5. avatar
  [70] andik1 [*]

  Já osobně bych tímto způsobem života žít nemohla. Paní Hano, jestli to i nadále takhle budete provozovat, tak jak to vidíte do budoucna, aspoň by to chtělo nějakého přítele, ale to by pak při rozvodovém stání nastaly asi ještě větší problémy...

  superkarma: 0 09.11.2005, 23:07:21
 6. avatar
  [69] Anouk [*]

  Vivian: take me to s temi penezi a ad.astrou napadlo

  superkarma: 0 09.11.2005, 21:36:15
 7. avatar
  [68] Vivian [*]

  ad.astra: já ale nejsem "postižená", já nikomu peníze nepůjčila
  Já osobně sice téhle paní přímo neradím, aby se na peníze vykašlala, ale jak jsi správně postřehla, jsou to jen rady... Jak se zařídí je její věc. Ale obojí (majetek i klid) zjevně mít nemůže, protože pokud bude o ty peníze a majetek bojovat, tak může na nějaký klid a spokojenost asi zapomenout, minimálně pro příštích pár let
  Dle mého názoru je to "buď-anebo".

  Jinak o případu LFNikita nevím víc, než co se psalo tady, takže se zdržím komentářů, ale nechápu, proč si myslíš, že nad několika desítkami tisíc by holky měly mávnout rukou... Jestli jsi milionářka, pak jsi taky dost odtržená od reality. Půjč někomu milión a až se začne cukat s vracením, tak nad tím velkoryse mávni rukou...

  superkarma: 0 09.11.2005, 21:27:55
 8. avatar
  [67] ad.astra [*]

  Vivian: právě kvůli tomuto článku jsem vám, které jste takto postižené, že jste půjčili, psala at se nad to povznesete, nebot ono je to přesně tak, jak se to hodí do krámu, že? Tady paní má plno peněz a radíte jí, at na ně kašle - ale jsou to její peníze, proč by měla na ně kašlat, ale jak se jedná o vaše peníze, už o ně bojujete, tak proč je tady plno těch, co téhle paní radí, at na peníze kašle a užívá si klidu? Protože se vás to osobně nedotýká, ale jak někdo šáhnul do vaší peněženky, tak už bijete na poplach, proto jsem pod článkem u Nikity psala, at se nad to povznesete. Této paní j¨de pravděpodobně o miliony, Vám jde jen o pár korun, když jste Nikitě chtěly pomoct v nouzi, kdy neměla na jídlo, nebo se snad mýlím a půjčily jste jí mnohem víc?

  superkarma: 0 09.11.2005, 21:18:56
 9. avatar
  [65] Vivian [*]

  ad.astra: zvláštní je, že tady píšeš, jak má o ty peníze, na které má nárok, bojovat, ale pod jiným článkem píšeš (holkám, které nejinak chtějí peníze, na které mají nárok), aby se nad to povznesly, protože "co to jsou peníze, peníze budou a my nebudem"... proč totéž neradíš téhle paní? V čem je to jiné?

  superkarma: 0 09.11.2005, 21:07:23
 10. avatar
  [64] ad.astra [*]

  Meander: jistě, postěžovala si, kdo si občas nepostěžuje, ale stále má nárok na polovinu, ještě to nevzdala. Vzdá to teprve tehdy, až bude rozvedená 3 roky a nepožádá o soudní rozdělení majetku, pak si teprve postěžuje a pak ji můžete říct, že to vzdala. teď má teoreticky stále všechno, akorát pro ten klid užívá jen část.

  superkarma: 0 09.11.2005, 20:52:25
 11. avatar
  [63] Meander [*]

  A to se dělají srdceryvné scény, když někdo chce sepsat předmanželskou smlouvu...

  superkarma: 0 09.11.2005, 20:13:10
 12. avatar
  [61] Meander [*]

  ad.astra: A protože má nárok na polovinu, tak ať bojuje. Jenomže ona to vzdala, žije jako vyhnanec ve vlastním domě a stěžuje si na ž-in

  superkarma: 0 09.11.2005, 18:42:33
 13. avatar
  [60] ad.astra [*]

  a samozřejmě, že právníci sedřou oba dva

  superkarma: 0 09.11.2005, 18:38:00
 14. avatar
  [59] ad.astra [*]

  Vivian: a vo vo tom to je nesedře ona jeho, sedře on ji Až bude mít všechny nepříjemné peripetie za sebou, potom může spokojeně žít dál, takhle asi těžko, nebo má fakt čekat na jeho smrt? On čeká na její

  superkarma: 0 09.11.2005, 18:37:18
 15. avatar
  [58] Vivian [*]

  ad.astra: čemu bych já dávala přednost, není tady vůbec podstatné (protože mám beztak holou řiť a jen dělám chytrou ), ale jak už jsem napsala, pokud jde té paní o majetek, ať si najme kvalitní právníky a soudí se. Co jiného se dá dělat?

  superkarma: 0 09.11.2005, 18:30:17
 16. avatar
  [57] ad.astra [*]

  Meander: co zmohla? no fakticky nic, ale prakticky se firma rozrostla a stále má nárok na polovinu, nebot je stále manželkou. Před deseti léty by se handrkovala o milion, ted se bude moct handrkovat o mnohem víc

  superkarma: 0 09.11.2005, 18:25:38
 17. avatar
  [56] ad.astra [*]

  a....: Vivian: a čemu by jste daly vy přednost - po 30 ti letech společné práce? Nebo si snad myslíte, že ta paní seděla doma a kopala se do zadnice? Má na tom stejný podíl, jako její muž. Vychovala děti - i když to musím říct blbě, společně budovali, mají společný nárok sklízet ovoce své práce. A že si její muž přisvojuje vše, což je typické, mám (měla) jsem to v bleděmodrém, tak ji můžu říct - bojoj, je to tvoje právo. Já už jsem rozvedená - konečně, ale majetek má taky jen ex a nechce pustit dobrovolně ani špendlík, z počátku jsem dělala taky takovou chytrou, at si včechno sežere, ale proč bych mu dávala to, na co mám podle práva nárok? Takže on ted usnul na vavřínech, myslí si, že když zriovna ted nic nedělám, že už asi zapomenu na majetek úplně, ale to néé, nechce dobrovolně pustit chlup, i když jsem mu nabídku dala, tak ted bude muset pustit polovinu. Paní má nárok taky na půl, radím, rozved se a během 3 roků požádej soudně o majetek, bude se to táhnout, ale něco vysoudíš. Většinou dělají chytré ty, co toho moc nemají, ale kde se jedná o miliony, nesmějí se brát servítky. A ted mě kamenujte

  superkarma: 0 09.11.2005, 18:23:56
 18. avatar
  [55] Meander [*]

  dami: Na boj měla deset let. A co zmohla?

  superkarma: 0 09.11.2005, 17:46:54
 19. avatar
  [53] zena [*]

  Teda klobouk dolů - takový život já bych nevydržela. Anebo bych se možná chovala jako on. Sice papírově manželka, ale zbytek jako svobodná ženská (ať už v čemkoliv)

  superkarma: 0 09.11.2005, 15:03:57
 20. avatar
  [52] Vivian [*]

  ad.astra: myslím, že nejde ani tak o to, co bude po rozvodu s nemovitostmi (ať už je to dům nebo firma), ale hlavně o to, čemu dá paní přednost, jestli nemovitostem, nebo vlastní spokojenosti .

  superkarma: 0 09.11.2005, 14:37:01
 21. [51] a.... [*]

  ad.astra: myslím, že většina z nás pochopila, že tý paní jde hlavně o prachy- takže jestli chce mít klid, ať mu firmu nechá a jestli chce majetek, tak ať se v tom marasmu, co teď žije třeba utopí

  superkarma: 0 09.11.2005, 14:36:07
 22. avatar
  [50] ad.astra [*]

  já teda nevím ale většina z vás asi nepochopila, že tam se nejedná jen o barák, ale o firmu, rozvodem by se to muselo řešit, takže dobrá a zajetá firma by se rozdělila a bylo by s ní amen, no jo, ale kdo nepodniká, vidí jen ten barák.

  superkarma: 0 09.11.2005, 14:31:27
 23. avatar
  [49] Vivian [*]

  teda oni už mají dítě dospělý, takže to by se u soudu řešit nemuselo

  superkarma: 0 09.11.2005, 14:09:06
 24. avatar
  [48] Vivian [*]

  kemy: myslím, že pokud se dohodnou na vypořádání majetku a úpravě styků s dětma, tak bude soud rychlejší (já byla takhle rozvedená za čtvrt hodiny, neb jsme se na vypořádání majetku dohodli sami a soud v podstatě už neměl moc co řešit, děti jsme neměli), ale pokud "jí to nepodepíše", tj. pokud se nedohodnou, tak to budou řešit právníci a než ti se dohodnou a dospějou k nějakému oboustranně přijatelnému řešení, tak to fakt může trvat roky...

  Já osobně bych asi neváhala, prostě bych šla od toho, třeba zase do garsonky Mít peníze a nemovitosti je sice fajn, ale do hrobu si to nikdo nevezme, a až bude paní jednou, k stáru, bilancovat, jakej měla život, bude mít sice dům, firmu a spoustu peněz, ale za sebou nic moc život, hezkých vzpomínek poskrovnu, žádného milujícího chlapa po svém boku...

  superkarma: 0 09.11.2005, 14:07:22
 25. avatar
  [47] Meander [*]

  Co je to za blbost? "Rozvod mi nikdy nepodepíše" To je z nějakého amerického filmu či co

  superkarma: 0 09.11.2005, 14:01:44
 26. avatar
  [46] medved [*]

  v supr baraku je jen jedna koupelna ? a kdyz je dvougeneracni, tak by tam mela byt i druha kuchyn...nejak nechapu
  pani evidentne vyrazne vic zajimaji hmotne statky nez zivot jako takovy...viz vychova deti, viz to, ze takhle "provizorne" zije uz deset let, protoze se zaboha nechce vzdat pitomeho baraku
  jaky si to udelas....

  superkarma: 0 09.11.2005, 13:10:22

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [45] Anai [*]

  Já jen nechápu, proč se "dělej" o koupelnu a "obývák", když si v tom domečku mohou pořídit obé dvakrát, jako kdyby žili v paneláku, ne? Jinak radím též milence, pokud on má partnerku oficíálně a nejsou mezi Vámi žádné konflikty, tak proč nežít jako přátelé?

  superkarma: 0 09.11.2005, 12:47:11
 2. avatar
  [43] Boženka [*]

  Tomu říkám problém!

  superkarma: 0 09.11.2005, 12:46:14
 3. avatar
  [42] olafka [*]

  Já podobně žila 4 roky, pak jsem se psychicky zhroutila a tak kategoricky se dožadovala řešení, že se milenka vzdala "nároků" a můj lakomý mi zůstal v baráku

  superkarma: 0 09.11.2005, 12:29:26
 4. avatar
  [41] Gabi [*]

  Žádný problém není: stačí si koupit malý byt, podat žádost o rozvod - pak už něco dít bude. Záležitosti kolem rozvodu mohou ležet na právnících. Řešit teš děti asi nemá smysl - je to trochu pozdě. Spíš se jen zbavit toho třicetiletého příživníka.
  Ale znám případy, kdy lidi spolu takto žijí i déle než deset let a nejde jen o majetek. Ne všichni jsou schopni se chovat logicky a věcně. Ale je zajímavé, že se autorka s manželem byla schopna domluvit na harmonogramu.
  Určitě nepovažuju za dobrou radu: "hledat chlapa a pak něco řešit", člověk si musí nejdřív vyřešit své problémy sám - většinou si člověk v krizi nevybírá partnera zrovna nejlépe.

  superkarma: 0 09.11.2005, 11:54:32
 5. avatar
  [40] kemy [*]

  rozvodový papíry musej bejt podepsaný jenom někde v cizině, ne? tady to akorát urychlí, ale neni to podmínkou. za těch deset let už by bylo dávno po. já bych to asi nevydržela, je to dost ponižující. zkus to a uvidíš. buď ti krásnej domek zůstane nebo ne. ale klid a rovnováha, si myslim, je důležitější. a to, že syn nepracuje, bych neřešila, jesi máte tolik peněz, aby nemusel. blbý je, že jednou se na svý nohy bude muset postavit. vzheledm k tomu, že mi je 18 a spousta mejch vrstevníků už si dávno vydělává, je to přinejmenšim divný. ale komu se chce dělat?

  superkarma: 0 09.11.2005, 11:54:26
 6. avatar
  [39] Kelly [*]

  Žábina: Tobě i mi určitě, ale té dotyčné určitě né, když píše: "...nikdo z nás se nechce vzdát toho nádherného renesančního domu s obří zahradou, ve kterém bydlíme". Spíš mám pocit, že jí jde nejvíc o ten dům, představa garsonky v ní určitě vyvolává smích ... na druhou stranu, má recht. Proč by měla odcházet právě ona ...?

  superkarma: 0 09.11.2005, 11:52:45
 7. avatar
  [38] Žábina [*]

  ale vždyť paní Hana píše že právníka má a její manžel také...ale soud se přece může táhnout celá léta a to asi nechce
  no já osobně bych takhle žít nemohla...radši bych si pořídila malý byt a renesanční vila by mi mohla být ukradená

  superkarma: 0 09.11.2005, 11:49:10
 8. avatar
  [35] gerda [*]

  je smutné, že paní žádá radu a z jejího příspěvku je vidět, jak se nechce ničeho vzdát. Bez toho se její život těžko změní

  superkarma: 0 09.11.2005, 10:55:09
 9. avatar
  [34] Alfinka [*]

  synovi kupte byt,nastěhuj se do jeho části,pořiď milence a máš prachy i klid

  superkarma: 0 09.11.2005, 10:30:34
 10. [33] Rikina [*]

  arjev: pestřecem se otrávit nedá, to by jich musel být metrák ale poškozují ledviny a játra, a dobře po nich člověku není

  superkarma: 0 09.11.2005, 10:28:37
 11. avatar
  [32] Mylady [*]

  Peníze nejsou všechno. Paní je mi líto z toho důvodu, že u ní postrádám morální vlastnosti. A dát dítěti všechno je jen opičí láska. Když ji kamarádka radila, neslyšela. Může se stát, že zůstane sama, nešťastná, ale s penězma. Tohle ji fakt nezávidím.

  superkarma: 0 09.11.2005, 10:25:08
 12. avatar
  [31] arjev [*]

  Tatínek byl velice dlouho v Egyptě a já s rodiči. Mochomůrka tygrovaná je velmi vzácná, alespoň v našich horách, ale letos při pochůzkách s dcerou po poznávání okolních hor, jsme je potvůrky objevily. Dobré jsou pestřci obecní jedovatí. Ti jsou dobří do smaženice

  superkarma: 0 09.11.2005, 10:21:29
 13. avatar
  [29] Kelly [*]

  arjev: tak ta Tvoje musí být fakt

  superkarma: 0 09.11.2005, 09:54:25
 14. [28] a.... [*]

  koukám, že to jsem asi exot, že jsem se se svým ex nešponovala o prachy, zničený nervy takovýmhle soužitím se prachama odškodnit nedají co takhle si koupit vlastní byt a vypadnout????
  arjev: svetluszka: já preferuju durman nebo muchomůrku zelenou(event. tygrovanou)

  superkarma: 0 09.11.2005, 09:48:19
 15. avatar
  [27] arjev [*]

  Kelly, kupuji si zásadně kvalitní kávu a pražím ji doma po způsubu Arabů, ale jsem ráda, že jsem někoho vyprovokovala. Přehled jakýsi máte.

  superkarma: 0 09.11.2005, 09:43:38
 16. avatar
  [26] arjev [*]

  Vivian má celkem dobré řešení, ale stejně vše závisí na paní Haně.

  superkarma: 0 09.11.2005, 09:39:41
 17. avatar
  [25] Kelly [*]

  arjev: durman nebo jmelí také dělá divy ... toho je víc
  Kdežto káva může být pouze zatuchlá nebo plesnivá ... pokud do toho něco nepřisypeš ...

  superkarma: 0 09.11.2005, 09:37:00
 18. avatar
  [24] Kelly [*]

  ... to se dá fakt takhle žít podle harmonogramu?
  Oba jsou vypočítavci a jde jim pouze o prachy. Je to směšné ...
  Kdyby paní něco řešit chtěla, určitě by už něco podnikla ... i po rozvodu by určitě nežila s holou prdelí ...

  s i s i: jen ta paštička tu ještě chybí ........... "vrrrr haf!"

  superkarma: 0 09.11.2005, 09:35:23
 19. avatar
  [23] arjev [*]

  svetluszka: Světluško, "bylinkový" čaj ne, vaří se přece Vávrovo kafe.

  superkarma: 0 09.11.2005, 09:31:02
 20. [21] Sasa [*]

  Asi bych stav využila. S manželem žijete vlastmě odděleně, mu to vyhovuje a ty se trápíš, čili asi ho máš pořád ráda. S tím moc nenaděláš, na to máš právo.
  Ale zkus se povznést a žít běžný život...jako s někým cizím na privátě nebo tak. Najdi si přátele (nemusíš zrovna milence..), žij naplno.

  superkarma: 0 09.11.2005, 09:02:52
 21. avatar
  [20] Juana [*]

  Ujasni si priority. Majetek nebo klid na duši? Ty chceš oboje a to asi nejde. Já v tom mám jasno. Kdybych se někdy měla rozvést (neuvažuji o tom), tak klidně nechám barák manželovi, ať se stará sám, na úklid je dost velkej, a půjdu třeba do garsonky.

  superkarma: 0 09.11.2005, 08:57:26
 22. avatar
  [18] zonan [*]

  Stojí majetek za zničený život?

  superkarma: 0 09.11.2005, 08:50:36
 23. [15] louže [*]

  Teda to by mi za to nestálo. To sis za těch deset let neulila nějaký prachy, abys mohla odejít středem! Pořídila bych si nějaké vlastní bydlení a syna, kterému se nechce pracovat bych v klidu nechala tatínkovi v renesančním domečku, ať má milenka nějakou radost!!! A možná úplně nejlepší by bylo také alespoň na rok odletět někam do Ameriky, třeba s dcerou - zdokonalit se v angličtině a začít znovu a jinak.

  superkarma: 0 09.11.2005, 08:06:27
 24. [13] r1911 [*]

  Jestli Ti jde o rozvod, během těch posledních deseti (s milenkou prožitých) společných let jste už mohli být i přes jeho nesouhlas a logicky následující komplikace dávno rozvedeni.
  Asi to chce si uvědomit čemu dáš přednost, zda klidnému životu (ač třeba po složitém a zdlouhavém rozvodu a s menším majetkem) nebo setrváš v už deset let zajetých kolejích...
  Hlavně to chce psychickou pohodu.

  superkarma: 0 09.11.2005, 07:41:51
 25. avatar
  [12] RenataP [*]

  chudák dcera
  pěkný příklad mezilidských vztahů jen co je pravda

  superkarma: 0 09.11.2005, 07:03:53
 26. avatar
  [11] svetluszka [*]

  .....nebo mu uvař nějakej " výbornej bylinkovej čaj "....

  superkarma: 0 09.11.2005, 06:30:42
 27. avatar
  [7] Blueberry [*]

  Tak si jeden nechte firmu a druhy barak .

  superkarma: 0 09.11.2005, 02:17:43
 28. avatar
  [5] Vivian [*]

  Jeví se mi to tak, že si asi musíte vybrat, buď-anebo. Pokud se vám nechce odcházet kvůli tomu majetku, pak se nejspíš budete muset naučit být šťastná v tom, v čem žijete. Nebo odejít. Jinou možnost nevidím Nebo si najměte kvalitní rozvodové právníky a vysuďte na něm nějaký ten majeteček, pokud vám o něj jde.

  superkarma: 0 09.11.2005, 00:42:07
 29. avatar
  [2] Mici [*]

  Hm, tak bud chceš barák nebo žít bez harmonogramu. Ale stejně tě obdivuju, že jsi to vydržela 10 let
  A pokud se chceš rozvést ty, tak na to potřebuješ podpis manžela?? To mi hlava nějak nebere... Zatím jsem se nerozváděla, tak nemám zkušenosti..

  superkarma: 0 09.11.2005, 00:26:56
 30. avatar
  [1] *Kotě* [*]

  Že ti ten majetek za to stojí...

  superkarma: 0 09.11.2005, 00:24:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme