Bulvár

Žijeme ve světě padělků

Rozeznáte na první pohled originál od padělku? Zřejmě těžko. V dnešní době jsou padělky ze dne na den dokonalejší…

Osobně mám ráda originály a nesnesla bych žádný fake. (Toto slovíčko se používá pro označení padělku, falzifikátu, napodobeniny, plagiátu…)

Znám však spoustu lidí, kteří plagiáty záměrně nakupují. Ideálním místem kde koupit „značkové zboží za babku“, jsou tržiště. Ve výrobě plagiátů kralují Číňané. Jejich levná pracovní síla je bezkonkurenční, a tak patří k leaderům nejvýnosnějšího byznysu posledních let…

Chápu, že mnozí lidé si nemůžou dovolit originály, a tak to řeší nákupem padělků. Alternativou by byl nákup ve značkové prodejně s levnějším zbožím, například u tuzemského výrobce, ale psychika lidí je natolik posedlá celosvětovými značkami, že si raději koupí padělek a obelhávají sebe i okolí, “že nosí drahou a známou značku…“ (Je to normální?).

Na jedné straně jde o záležitost, která určité skupině lidí pomáhá… Na straně druhé však plagiáty originálním značkám ubližují. Líbilo by se vám, kdybyste byla majitelkou známé značky a někdo by vás začal kopírovat a prodávat ji pod něčím, co s ní nemá nic společného?

Osobně se mi líbí aktivita České obchodní inspekce a celních orgánů, které nekompromisně bojují proti padělkům a padělatelům. Nedávno jsem v televizních zprávách viděla ukázky z razie, která byla namířena proti čínským obchodníkům s padělaným zbožím. Inspekce zabavila zboží v hodnotě několika milionů korun…

Padělky se dělaly vždy a je jen velmi malá pravděpodobnost, že si každý na planetě Země vstoupí do svědomí a celý svět bude najednou čistý bez jediného padělku. Aktivity České obchodní inspekce však mají svůj smysl. Alespoň zúží síť padělatelů a výroba padělků tak bude částečně regulovaná.

Nevím, co bych dělala, kdyby se začaly vyrábět živé plagiáty… :-(

Tohle je Frida.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Není sice známá mexická malířka, ale je jedinečným, originálním a nenahraditelným členem naší rodiny.

A co si myslíte o padělcích vy?
Máte rádi originály nebo vám na tom nezáleží?
Kupujete si padělky? Pokud ano, jaké zboží nejvíc?
Myslíte si, že prodej padělků je „čistá“ forma výdělku?
Jaký je váš názor na činnost obchodní inspekce?
Stalo se vám někdy, že vám místo originálu prodali falzifikát?

Pište všechno, co vás na toto téma napadne.
Svoje názory, postřehy, příběhy… posílejte na nefalšovanou adresu: redakce@zena-in.cz 
Nejlepší příspěvek (ky) odměníme!!!

   
14.06.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [111] Fazol [*]

  Když oblečení sedí je mi jedno kde nakupuji,hlavně když je aspoń trochu kvalitní.Pro a... zkus na severní Moravě sehnat práci.Pak můžeš zkusit vydělávat víc.

  superkarma: 0 15.06.2006, 17:42:25
 2. avatar
  [110] svetluszka [*]

  ..no potěš kotě.... ..

  superkarma: 0 15.06.2006, 16:13:20
 3. [109] a.... [*]

  peguša: její poslední boty stály 3
  Poradím ti, než se snažit změnit tržní hospodářství bojkotem některých produktů můžeš to taky vyřešit tak, že budeš vydělávat víc
  Pokud si myslíš, že kvalita s cenou nesouvisí, jeo to tvůj názor, ale jak to můžeš vědět, když ty dražší věci nekupuješ???? Já mám teda odzkoušené i ty nákupy věcí levnějích a jsem přesvědčená, že kvalita s cenou souvisí....zejména v elektronice, autech ale i běžném spotřebním zboží. Máš pocit, že fabie vydrží tolik jako audi nebo bavorák??? Pokud to nevíš řeknu ti to...NEVYDRŽÍ

  superkarma: 0 15.06.2006, 14:49:35
 4. avatar
  [108] peguša [*]

  a....: Budeš se divit, jsem z Prahy a to, co jsem říkala o posmívajících se dětech se děje u jedenáctileté dcery ve třídě. A ty si seš stoprocentně jistá, že se tvé dítě tak nechová? To jsi s ní i ve třídě? Jo a ještě něco. Nikde jinde, než ve značkových prodejnách, jsem neviděla dětský botičky za 2 tisíce.
  Už o tom s tebou nebudu diskutovat. Ty jsi zřejmě člověk , který jednak neví, co s penězma, když můžeš vyplácnout dítěti 2 litry za jediný boty a jednak jsi mě přesvědčila, že jsi přesně ten typ, který si myslí, že jen to, co je drahý je kvalitní. Já ti tu fikci brát nebudu.
  Myslím, že Narciska (107) to vystihla přesně. I když, dokud budou lidé kupovat značkový předražený výrobky, které mají výrobní hodnotu daleko nižší, nikdy se nikdo nedočká snížení ceny a tím i dostupnosti pro normální lidi. To je stejný jako třeba s bytama. Dokud budou lidi ochotný platit nekřesťanský prachy za "tržní" ceny a dotovat tím realitky, nikdy ceny dolů nepůjdou. Ale to už je jiný téma.

  superkarma: 0 15.06.2006, 14:35:03

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [107] narciska [*]

  Ach jo, to je zas debata. Nektere nazory mne pekne hnuly zluci ...nastesti je jich mensina. Proste: mam-li na znackove kvalitni obleceni, klidne ho kupuju. Nemam-li, kaslu na znacky, ale snazim se aspon v ramci moznosti udrzet tu kvalitu. Hledam a hledam, az najdu a je mi uplne jedno, jestli to je sekac, Vietnamci nebo Esprit...

  superkarma: 0 15.06.2006, 13:27:38
 2. avatar
  [106] jiti [*]

  Mě je úplně jedno jestli mám na oblečení napsaný adidas nebo huang chu hlavně když to nestálo půl vejplaty a nerozpadne se to po prvnim praní.

  superkarma: 0 15.06.2006, 13:11:01
 3. avatar
  [105] Vivian [*]

  Machilka: (101) koupit si padělek, když o tom víš, je vědomá podpora nelegální činnosti. Navíc proč si kupovat třeba falešnýho Diora? Aby sis mohla hrát na to, že na to máš? Není to trochu infantilní?

  superkarma: 0 15.06.2006, 12:16:13
 4. avatar
  [104] Vivian [*]

  Machilka: každá živá bytost je přece origoš Pes není tričko .

  superkarma: 0 15.06.2006, 12:13:22
 5. avatar
  [103] Machilka [*]

  Hele nic proti pisatelce článku, ale neběhá náhodou po světě uplné moře PŘESNĚ stejných hafíků (originálů)....

  superkarma: 0 15.06.2006, 09:50:56
 6. [102] a.... [*]

  peguša: Ty sis opravdu ani jednou nevšimla, že já nemluvím o značkách ale o kvalitních věcech??? Značky jsou mi dost ukradený a dceru by ani nenapadlo se něčím takovým chlubit, v životě nepřišla s tím , že by chtěla oblečení nějaký určitý "značky" .Kvůli oblečení se dcera nikdy nikomu nevysmívala, to si dělá srandu z dětí kvůli úplně jinem věcem Ty budeš asi z venkova viď??? Tam se mluví pořád o "značkách a značkovém oblečení" já věci dělím jen na kvalitní a šunty....Jen jsem si tak všimla, že ty trička se "značkami" nosí většinou cikáni. Že by si mě moje dcera vážila jen podle toho, co jí koupím, tak z toho opravu strach nemám

  superkarma: 0 15.06.2006, 09:44:27
 7. avatar
  [101] Machilka [*]

  no já si myslím, že není nic špatného na tom koupit si padelek, kdyz o tom víš! Pozor by se melo dávat na ty co prodávají padělky ale vydávají je za originál!

  superkarma: 0 15.06.2006, 09:29:15
 8. avatar
  [100] Linde [*]

  puca: OK, tak popořadě . Ty úžasný sekáče nevím, kde lidi mají, tady na Moravě jsou docela drahý, triko v průměru za 80Kč, ale je už vidět, že je docela "jetý", tak to nebrat. A co se týče trika z New Yorkeru, bylo za 200 úplně obyčejný, normálního střihu, z prachobyčejné bavlny, co udělá za krátkou dobu žmolky. Přesně takový koupím u vietnamců za cca 90 Kč, ale nekupuju ho ani tam, protože žmolky nejsou příliš estetické . Když chci hezké triko, jdu k vietnamcům, vyberu si dle vkusu, stojí mně cca 170 Kč, ale je z materiálu, který se nekrčí, vypadá lépe, výběr barev, velikostí, střihů obrovský.
  A jak se ptáš na příjmy a výdaje rodin, o tom to je, proč všichni nebydlíme v Praze a proč všichni nechodíme ve značkovým.
  Spousta rodin si po sečtení příjmů v rodině tak tak čuchnou k celostátnímu průměru jedné výplaty

  superkarma: 0 15.06.2006, 06:27:04
 9. avatar
  [99] peguša [*]

  Vlád: To je přesně ono. Jinde to je běžné, tady ne a hodně lidí se tím chlubí a předvádí se jakoby byli něco víc. Je to hodně o výchově v rodině. Kamarádka má syna a jeho stejně starý bratranec mu řekl, že k Ježíšku dostane určitě mnohem luxusnější dárky. Bylo jim osm let, to neměl ze své hlavy. Mě se tohle příčí. Někdo má na to, aby si mohl dovolit značkové obutí a oblečení, jiný na to nemá. Ale to neznamená, že jeden je lepší jen druhý. Chudoba cti netratí, říká se.
  Nevím, jak je to v současné době, ale pamatuju si dobře léta před revolucí, kdy ženský šílely po italských botách. Já tehdy boty prodávala a tak vím, jak to chodilo. V Itálii se kupovala partiovka, páč byla levná. Tady se to pak prodávalo jako I.jakost. Do tří týdnů se 90% bot rozpadlo a vracely se peníze. Ale ty ženský byly jako praštěný a podruhý si to koupily zase. A situace se opakovala. Ale měly Italky a to byl tehdy vrchol luxusu. Mám pocit, že dnes to o mnoho lepší není.

  superkarma: 0 14.06.2006, 22:20:50
 10. avatar
  [98] Vivian [*]

  Manx: a jak na to dojedeme?

  superkarma: 0 14.06.2006, 22:10:02
 11. [97] Vlád [*]

  To chlubení a ohánění se značkami jsem bohužel zaznamenala jenom v Česku. Je to smutné. A jenom tak mimochodem, Adidas a Nike tady nosí každý arabáč, takže žádné prestižní značky ...

  superkarma: 0 14.06.2006, 21:53:01
 12. [96] Vlád [*]

  peguša: Žiju mimo ČR, děti mi chodí téměř výhradně ve značkovém, boty i za téměř 100 euro, ale tady by se neměli před kým chlubit, ani při návštěvě Č. je to ani nenapadne, přijde jim to normální a je jim to celkem fuk, hlavně, když se jim, co mají na sobě líbí a cítí se dobře.

  superkarma: 0 14.06.2006, 21:51:20
 13. avatar
  [94] Silveig [*]

  fakt má něčí dítě JEDNY boty??? Proboha!

  superkarma: 0 14.06.2006, 21:09:06
 14. avatar
  [91] peguša [*]

  a....: Tak to sorry. Při dvou dětech 4 litry na dvoje boty fakt nemám. Ty možná jo, budiž ti to přáno. Ale přijde mi rozhodně uhozený od mala v dětech pěstovat pocit, že jen značka je prvotřídní zboží, ostatní ne. Pak z nich vyrostou takoví dárečci, jako u starší dcery ve třídě, kteří se vychloubají, jak mají všechno značkový a vysmívají se těm, co to nemají. Myslí si, že jsou lepší lidi, ale to nejsou. Přemýšlej o tom. Skromnost totiž není vůbec špatná vlastnost. Teď jim koupíš boty za dva litry, za pár let motorku a za dalších pár auto za milión, že? Když na něj mít nebudeš, děti tě pošlou do háje, jelikož jsi ubožák kterej na to nemá. Ale hlavně, že jako děti chodili ve značkovým....

  superkarma: 0 14.06.2006, 19:14:03
 15. [90] a.... [*]

  peguša: asi sis nevšimla o čem to mluvím...nekupovala jsem holce značkáče za 8 stovek ale boty tak za 2000.

  superkarma: 0 14.06.2006, 19:02:10
 16. [89] puca [*]

  muzu se tady tak do plena zeptat na dve veci? ja mam totiz obcas pocit ze ziju v naky uplne jiny zemi... jednak by m zajimalo, kde se jako vyskytujou ty bajecny sekace kde se prodavaj znackovy veci za par desitek korun.. pak by me taky zajimao za kolik teda kupujete normalne tricka kdyz vam za 200 z new yorkeru pripadaj drahy? ja bych si je taky koupila, jen teda nevim kde... bohuzel si teda nevyberu ani v new yorkeru, ani ve vetsine tech nrmalnich znackovejch obchodu, tomu co se dneska nosi asi nerozumim a to obleceni se mi proste nelibi.. a posledni vec a to ale nevim kdo mi na to odpovi a jestli vubec nekdo: kdyz tady tak posloucham ty narky s penezma/detma a ja nevim cim vsim, nemoh by mi nekdo udelat takovou malou exkurzi do prijmu a vydaju normalni cesky rodiny??? ty castky co tu obcas padaj v ruznejch diskusich mi totiz priadaj tak sileny, ze bych si za to v praze nezaplatila ani podnajem natoz abych se snad najedla... pokud s toho nekdo ujm tak predem strasne moc dekuju...

  superkarma: 0 14.06.2006, 18:08:40
 17. avatar
  [88] peguša [*]

  Bóbika: Jenže ty školní si musí nechávat ve škole a já prostě odmítám permanentně myslet na to, abychom jediný boty nezapomněli na chatě nebo doma. Mám na starost jiný věci a ne furt hlídat boty. Navíc, jak jsem níž psala, v lese boty odrovnají tak, že bych se styděla jim je dávat na chození po městě.
  a....: Tak to by ses divila. Právě s těma sousedama, co klukovi koupili značkový boty jsme se dohadovali, že oni by u trhovců v životě nic nekoupili. Dopadlo to tak, že naše ťamaní botasky vydržely až do podzimu a jejich po dvou měsících nešly ani vyreklamovat, jak je kluk zrychtoval. Měl totiž právě jen jedny a nosil je imrvere. A ani to není zdravé. Boty se mají střídat. Nakonec šli a za dalších asi 8 stovek koupili další značkáče. Ale klidně si kupuj a daruj, co chceš. Neberu ti tvůj názor. Když na to někdo má, proč by nekoupil značkový boty. Proti gustu žádnej dišputát.....

  superkarma: 0 14.06.2006, 17:50:01
 18. avatar
  [87] Juana [*]

  Teda nějaký značkový hadry mi jsou úplně ukradený, stejně tak i nějaké napodobeniny. Za oblečení moc neutratíme, nejvíc tak ještě na kluka. Holce nakupuju v sekáči, vybírám si nové kvalitní věci. Na kluka se mi to už shání dřív, tak tomu kupuju kalhoty u Vietnamců. Vydrží přesně tak dlouho, než z nich vyroste. Mikiny a bundy má taky ze sekáče, trička mu vozí celá rodina pokaždé z dovolené z Egypta - prostě kvalitní egyptská bavlna . Ponožky a spodní prádlo kupuju v normálních obchodech. U bot hledám kompromis, hlavně aby byly kožený a aby se hned nerozpadly. Jedině na podprsence nešetřím, musí být pohodlná a musí ty moje éčka unést, což mi splňuje značka Anita. Jo a ještě moje plavky, to taky musí být Anita. Jenže kvůli tomu, že na ty moje proporce jiné plavky nekoupím.

  superkarma: 0 14.06.2006, 15:45:10
 19. avatar
  [86] Sonne [*]

  Frida je krásný ORIGINÁL, mám doma taky 7-letou Wesťulku

  superkarma: 0 14.06.2006, 15:33:01
 20. avatar
  [85] Ťapina [*]

  Já musím šetřit na všem

  superkarma: 0 14.06.2006, 15:19:25
 21. [84] 7kraska [*]

  Ja mam zasadu, ze na botach nikdy nesetrim, ani pro mne ani pro dite (1 rok), zato na obleceni se da usetrit skvele. Nosime klidne obleceni po nekom nebo ze sekace, daji se porad najit skvele kousky, hlavne v Praze, kde je sekacu spousta. Vcera jsem si koupila krasne letni sako v sekaci v Holesovicke trznici za 30 Kc, ale je fakt, ze jsem tam musela stravit dost casu, nez jsem ho vybrala.

  superkarma: 0 14.06.2006, 15:15:33
 22. avatar
  [83] Silveig [*]

  a....: je to těžký.,..ale pokud vím, tak třeba boty GINO ROSSI nebo jak se to píše jsou děsnej šmejd a to je koupíš minimálně za 4 tisíce

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:56:38
 23. avatar
  [82] Meander [*]

  Vlád: Jsem ráda, že v tom nejsem sama

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:37:35
 24. [81] Vlád [*]

  a....:

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:33:45
 25. [80] a.... [*]

  Vivian: já se zas bojím chodit v levnejch..mám se ráda

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:30:26
 26. avatar
  [79] Vivian [*]

  a....: když já bych se v botách za x tisíc asi i bála chodit

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:21:29
 27. [78] Vlád [*]

  Meander: Tak na boty mám "úchylku", min. 1 pár měsíčně, za posledních 14 dnů to byly páry 2 ... A na tržnice nechodím.

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:19:30
 28. [77] a.... [*]

  Vivian: co se týče oblečení, jsem ochotna si koupit i leccos levnějšího třeba z výprodeje...ale na boty jsem extra háklivá, za ty teda utrácím majland a boty z tržiště bych na nohu nevzala. Tam se mi v rovné míže hnusi jejich desing, materiál i kvalita provedení. Značkové sportovní boty jsem ještě nemusela reklamovat nikdy.

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:17:14
 29. [76] petrolejkaa [*]

  to Peguša : Asi před pěti lety jsem chtěla dceři koupit boty u Bati. A ono na nich bylo Made in Vietnam. Takže ani v renomovaných prodejnách si člověk nemůže být jistý co kupuje.

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:16:01
 30. avatar
  [74] Meander [*]

  Za boty utrácím strašné prachy. Naposledy jsem nechala v krámě značnou část výplaty za dvoje Espritky.

  superkarma: 0 14.06.2006, 14:07:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme