Milá redakce,

nějakou dobu mi trvalo, než jsem se odhodlala poslat vám dopis se svým příběhem. Totiž, spíš s částí života, kterou prožívám a která mě čeká.

Již nějakou dobu mám přítele, jsem do něj zamilovaná, on do mě, prostě láska jako trám. Před časem jsem se k němu přistěhovala a žijeme teď spolu, dá se říct, naši malou pohádku. Vlastně si nemám na co stěžovat. Ale přece jenom mě něco trápí. Schyluje se k svatbě, těším se na ni a myslím, že i on se těší. A tady je kámen úrazu. Nějak se nemohu zbavit pocitu, že pak budu už "jen" manželka. Prostě ta osoba, která pere, žehlí, vaří, otěhotní, porodí, vychovává děti... ta, která je podváděná, ta, s kterou se rozvádí.

Abych to uvedla na pravou míru, v současné době peru, žehlím, vařím, uklízím, a dokonce mě to baví, jsem opravdu asi domácký typ. Na děti se těším, že je jednou budeme spolu mít a spolu se o ně starat. Ale čím víc poslouchám ve svém okolí příběhy jiných, čím víc o takových událostech čtu, tím víc mi přijde, že manželka je vlastně někdo, kdo je už jistý, ke komu není potřeba být tak galantní, nosit květiny a dobývat, psát a říkat něžné věci... prostě je to někdo, kdo je doma.

Myslím, že to není nedůvěrou v mého partnera, věřím tomu, že on takový není, že zrovna to naše manželství bude šťastné:-)) Spíš mi přijde, že tak nějak všeobecně tahle představa ve světě existuje - že v manželství není místo pro lásku, vášeň, romantiku...

A pak je ženě najednou ke čtyřiceti, a náhodou zjistí, že manžel se schází s dvacetiletou kolegyní z práce. A jak může máma od dětí soupeřit s ženou, která nemá tělo poznamenané porodem, nemá starosti, má stále spoustu času a nikdy jí elán z celodenního kolotoče mezi dětmi, špinavým prádlem a teplou večeří nespadne ke kotníkům.
Zase bych ráda upozornila, že věřím tomu, že zrovna můj přítel je určitě ten, který mě nikdy nepodvede a moji důvěru nezklame:-))

Udělali byste mi velikou radost, kdybyste můj dopis uveřejnili a já si mohla přečíst názory některých žen, které by se rády podělily o své zkušenosti ze života "jen" manželek a třeba mi i napsali, že manželstvím ten skutečný vztah teprve začíná...

Moc zdravím do redakce a přeji hodně úspěchů do budoucnosti a hlavně, pokračujte v magazínu Žena-in! :-))

Petra

Reklama