Zdraví

Zhubnout masáží? Zkusila jsem to.

Bailine - je to opěvovaná masážní metoda , kterou jsem si zašla vyzkoušet na vlastní kůži. V současnosti je to prý nejrozšířenější způsob, jak zhubnout a zpevnit si postavu bez toho, aniž bychom hnuli malíčkem. Může to tak vůbec fungovat?

Zašla jsem si do známého pražského salonu Pretty Woman, kteří s přístrojem přisli před pěti lety jako první. Nyní jich mají několik a živnost vzkvétá. Dokonce k nim chodila na kůru i zpěvačka Bára Basiková. Jak by ne, když v reklamním textu stojí, že za 45 minut procedury se vám zformuje a procvičí tělo, jako po 2,5 hodiných v posilovně? 

Po té, co mě přivítala majitelka salonu Renata Hawaz a vysvětlila mi podstatu metody, která spočívá v proudových impulzech napínajících a relaxujících svaly, předala mě asistentce Miladě. Ta dostala za úkol seznámit mě s bailine metodou na vlastní kůži.

Jak to probíhá

Nejprve jsme sepsaly dotazník týkající se váhy, výšky věku a případných chorob srdce a pak mě Milada změřila "špekometrem" sílu faldíků a metrem obvod hrudi, pasu, paží, zápěstí, stehen, lýtek a tak dále...Všechny údaje totiž vyhodnotí počítač a vypočítá poměr nepřesností k ideální postavě. A pak už jdeme na to.

Milada mě od žaludku až přes boky přetne několika pásy, pod které se připevní elektrody. Pak se nastaví program a stiskne start.

Žádný med to není

První moment byl opravdu hodně nepříjemný. Hlavně proto, že tak silné impulsy jsem nečekala. Elektrod je celkem 16 a zpracovávají vaše svalstvo z počátku poměrně drastickým způsobem. Do ruky však dostanete ovladač, kterým sílu impulsů můžete regulovat. "Přístroj je naprogramován na 40 různých způsobů, které se dají nastavit každému na míru," říká Milada. To znamená, že přejete-li se zaměřit na určité partie víc než na jiné, bude vám vyhověno. Také je důležité programy střídat, aby si svaly nezvykly na stereotyp. Jsou tu speciální elektrody pouze na paže či špíčky na zádech pod lopatkami.

u

Po pěti minutách si už mé tělo na stahy svalů zvyklo a dokonce jsem si chvílemi přidávala na maximum. Milada mi donesla pár časopisů, a tak doba "intenzívního cvičení" rychle uplynula.

Počítač je hodně upřímný

Poté, co program skončil nastala chvíle pravdy s vyhodnocením mého těla počítačem. Takže, milé dámy, i když mi každou chvíli někdo lichotí, jak jsem štíhlá, mám dvě kila nadváhu, moje prsa jedničky by měly být o centimetr menší, stejně jako obvod všeho kromě paží.Ty jediné byly v normě. K optimalizaci postavy bych měla podstoupit šest terapií.

f

Slečna Milada mi vysvětlila, že můj problém je hlavně ve zpevnění těla a v nedostatku pohybu. A to měla setsakramentskou pravdu. Metoda bailine však slibuje i toto. Faktem je, že po jediné kůře nemůžu posoudit, jak by mé tělo vypadalo po šesti návštěvách. Vím však jedno. V případě, že bych zároveň nedodržovala zdravou a kaloricky chudou životosprávu a dávala si "dvojku" vína večer k televizi, nic by se nezměnilo. Bailine není všemocná, funguje jako doplněk zdravého životního stylu pro ty, kterým se nechce mordovat se v posilovně nebo po večerech běhat kilometry za domem. Po mé jediné kůře můžu říci jediné. I když terapie není vůbec příjemná, cítila jsem se po ní moc dobře a dokonce mi cestou domů začaly lehce padat kalhoty.

Jak je cesta dlouhá?

Jestli se zajímáte o to, za jak dlouho začne bailine působit, bývá to různé. Milada mi vysvětlila, že na každého metoda působí jinak. Na někoho hned, na jiného až po několika terapiích. Z počátku se jen začnou měnit tukové buňky na svalové a ubýváte na objemu, i když hmotnost zůstává přibližně stejná. Ztrátu váhy zaznamenáte asi po deseti návštěvách. Doporučuje se chodit dvakrát týdně, stejně jako do fitka. Hladovku držet nemusíte, ale zásady zdravé výživy ano. Čokoláda je povolena, ale pouhý jeden čtvereček denně. "Nejdůležitější je vůbec nepít alkohol," varuje Milada s tím, že právě on dramaticky zpomaluje metabolismus a snižuje účinky jakékoli snahy o optimalizaci těla.

Za tuhle legraci zaplatíte poměrně dost. Mých šest návštěv by mě vyšlo asi na 3000 korun. S rostoucím počtem terapií ale cena klesá, takže čím jste "potřebnější", tím vám terapie vyjde levněji.

Názor trenérů

Na závěr jsem si zatelefonovala pro názor odborníka, trenéra fitnes ze studia Olgy Šípkové, Radka Mirovského:

Je opravdu možné nahradit přístrojem bailine fyzický trénink?

"Určitě ne. Bailine nevyvolává odezvu kardiovaskulárního systému, vy se nezadýcháte, tudíž nevydáváte žádnou energii. Malý efekt to mít může, ale rozhodně to nenahradí fyzické cvičení."

Odpovídá trenérka Heat programu ze studia Hany Kynychové Renata Levá

Lze metodou bailine skutečně zhubnout?

Sama jsem zhubla 60 kilogramů. K tomu jsem od základu musela změnit životní styl a všechny pohybové a stravovací návyky. Neexistuje žádná metoda, kdy si jen lehnete, necháte na sebe cokoli působit a zhubnete. Při bailine doporučují změnu životosprávy a vypít dva litry vody denně na podporu vyplavení škodlivin a tuků. Jestliže budete dodržovat toto, zhubnete i bez bailine. Domnívám se však, že na zpevnění a vyhlazení pokožky metoda funguje. Určitě se stejně jako při lymfatické drenáži zrychlí metabolismus a tělo rychleji spaluje.

 

 

   
25.06.2010 - Hubněte - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [13] zázvor [*]

  Stále se něco vymýšlí,chybí nám pohyb--toť vše.

  Ale někdy je problém v tom,dostat se z toho frmolu,co nás obklopuje.A překonat lenost.Mít víc času.

  superkarma: 0 15.11.2010, 21:34:30
 2. [12] jastura [*]

  ToraToraTora — #10 mně by museli zašít pusu, nebyla bych líná si dojít do obchodu (mám ho přímo před barákem)Sml32

  superkarma: 0 25.06.2010, 12:35:32
 3. avatar
  [11] vladka006 [*]

  ToraToraTora — #10 Z Tebe jednou umřu smíchy.Sml52

  superkarma: 0 25.06.2010, 12:28:05
 4. avatar
  [10] ToraToraTora [*]

  Elektrošoky se nemusí pouštět přímo do špeků...stačilo by do vrat od lednice a kliky od spižírny...nechám si to patentovat Sml57

  1. na komentář reaguje vladka006 — #11
  2. na komentář reaguje jastura — #12
  superkarma: 1 25.06.2010, 11:43:02
 5. avatar
  [9] femme [*]

  jastura — #8  já jsem to pochopila tak, že zhubla díky změně životního stylu, spolu s bailine Sml80 Sml58 

  superkarma: 0 25.06.2010, 11:40:11
 6. [8] jastura [*]

  femme — #3ona ale nepíše, že by zhubla díky této metoďě. Uvádí, že když budete doržovat zdravý životní styl a dodávat tělu dostatek tekutin, tak zhubnete i bez těch elektrošoků, či co to je..

  1. na komentář reaguje femme — #9
  superkarma: 0 25.06.2010, 10:16:33
 7. avatar
  [7] Petrushe [*]

  Tukové buňky se začnou měnit na svalové??? To je tedy velký nesmysl...

  superkarma: 0 25.06.2010, 09:08:47
 8. avatar
  [6] enka1 [*]

  Já zhubnu i po EKGSml24

  superkarma: 0 25.06.2010, 08:54:36
 9. [5] Anai [*]

  Šla bych do všeho, ale ty dvě deci - ne nutně k TV (ty bych zřejmě dokázala vypustit), ale k večeři, prostě potřebuju! Ke zdravé večeři.... kdybych tohle úplně zlikvidovala, byla bych tak nešťastná, že by mi ta optimální váha a vzhled by k ničemu Sml57

  superkarma: 0 25.06.2010, 08:54:10
 10. avatar
  [4] Verana [*]

  jazuzinka — #2 máš pravdu, stroj mi může, i když pochybuji, pomoci v  danou chvíli, přestaneš a vše je ve starých kolejích, sama jsem se začala hýbat před pěti měsíci, pouze rychlá chůze na nepravidelném terénu a občas plavání, upravila jsem jídelníček /na starý kolena si oblíbila kopce zeleniny/ a 10 kg je dole,  mi ale trvalo, než se mi rozsvítilo Sml24

  superkarma: 0 25.06.2010, 08:25:17
 11. avatar
  [3] femme [*]

  60 kg??? a kolikpak že paní vážila před touto "super" metodou hubnutí???  Sml58

  1. na komentář reaguje jastura — #8
  superkarma: 0 25.06.2010, 08:03:17
 12. avatar
  [2] jazuzinka [*]

  hmm, nejlepší je nežrat a hejbat se. tudíž: velký bič a malý dvoreček

  1. na komentář reaguje Verana — #4
  superkarma: 0 25.06.2010, 06:49:02
 13. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  No.... porad si myslim ze na kila dolu tady mame zdravou a vyvazenou stravu + pohyb a na zpevneni je bajecna joga, pilates apod. Zacala jsem ve stredy chodit ja yogalates, je to senza! Sml54

  superkarma: 0 25.06.2010, 01:17:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme