Zdraví

Zharmonizujte své zažívání


Menší či větší potíže se zažíváním řeší čas od času každý z nás. Pocity plnosti, zácpa, nadýmání, nepravidelná stolice a celá řada dalších ne příliš oblíbených stavů, navíc doprovázených únavou, sníženým sebevědomím a celkovou rozladěností, bývají často projevy špatně fungujícího střevního traktu. Všechny tyto problémy jsou důsledkem dnešního životního stylu, stresu a špatných stravovacích návyků. Snížená konzumace čerstvých potravin, potravin s obsahem vlákniny, příliš mnoho rafinovaného cukru, živočišných tuků, alkohol, kouření -  to vše vede k poruchám zdravého zažívání. Na střevní mikroflóru působí negativně i znečištěné prostředí, nemoci a užívané léky, zejména antibiotika.

Střevní mikroflóru pomáhají harmonizovat tzv. probiotika známá také jako „prospěšné bakterie“. Ta chrání střeva před působením škodlivých bakterií, které se dostanou do našeho těla. Zlepšují trávení a vstřebávání živin. Navíc podporují imunitní systém a zamezují choroboplodným procesům ve střevě.

Pod pojmem probiotika si většina lidí představí zakysané mléčné výrobky. Ve skutečnosti je spektrum probiotik mnohem širší – jsou to všechny bakterie, které mají pozitivní vliv na střevní mikroflóru a které svým účinkem příznivě ovlivňují zdravotní stav člověka. Jogurty jsou určitě vhodné v rámci doplnění celkové prevence. Aby však mohla probiotika skutečně osídlit střevní trakt prospěšnými bakteriemi, musí jejich koncentrace a složení dosáhnout určité úrovně. Tu mohou vhodně zabezpečit probiotické tablety. Výhodou koncentrovaných probiotik je vhodnost jejich podávání i během střevních potíží (kdy se mléčné výrobky nedoporučují) a lidem s alergií na kravské mléko.

Jedním z nejúčinnějších dostupných probiotik je Probian - přírodní vysoce koncentrované probiotické tablety s prebiotiky s optimálním složením pro zdravé zažívání. Probiotická složka je v Probianu tvořena deseti miliardami tělu prospěšných bakterií Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus a Bifidobacterium longum. To je minimálně desetkrát vyšší množství než např. v probiotickém jogurtu.

Více informací o zdravém zažívání naleznete na www.zdravezazivani.cz 

 

   
29.09.2008 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Medvidek4 [*]

  Faxík: probiotika je lepší užívat paralelně s antibiotiky

  superkarma: 0 29.09.2008, 20:08:13
 2. avatar
  [6] ŠTÍSTKO [*]

  Heather: taky o "Probianu" uvažuju

  superkarma: 0 29.09.2008, 14:00:41
 3. avatar
  [5] MEK [*]

  taky bych si měla udělat v sobě pořádek

  superkarma: 0 29.09.2008, 12:44:51
 4. [4] FAXÍK [*]

  probiotika užívám hlavně, když doberu antibiotika

  superkarma: 0 29.09.2008, 12:43:56
 5. avatar
  [3] Heather [*]

  štístko: Tak v tvém případě má tento článek význam

  superkarma: 0 29.09.2008, 07:03:53
 6. avatar
  [2] ŠTÍSTKO [*]

  Heather: bílý jogurt nebo acidofilní mléko -to nemůžu po pár lžičkách bych vrhla

  superkarma: 0 29.09.2008, 06:59:22
 7. avatar
  [1] Heather [*]

  ...nebo si dejte denně bílý jogurt nebo acidofilní mléko a bude to mít stejný účinek...

  superkarma: 0 29.09.2008, 06:49:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme