Menší či větší potíže se zažíváním řeší čas od času každý z nás. Pocity plnosti, zácpa, nadýmání, nepravidelná stolice a celá řada dalších ne příliš oblíbených stavů, navíc doprovázených únavou, sníženým sebevědomím a celkovou rozladěností, bývají často projevy špatně fungujícího střevního traktu. Všechny tyto problémy jsou důsledkem dnešního životního stylu, stresu a špatných stravovacích návyků. Snížená konzumace čerstvých potravin, potravin s obsahem vlákniny, příliš mnoho rafinovaného cukru, živočišných tuků, alkohol, kouření -  to vše vede k poruchám zdravého zažívání. Na střevní mikroflóru působí negativně i znečištěné prostředí, nemoci a užívané léky, zejména antibiotika.

Střevní mikroflóru pomáhají harmonizovat tzv. probiotika známá také jako „prospěšné bakterie“. Ta chrání střeva před působením škodlivých bakterií, které se dostanou do našeho těla. Zlepšují trávení a vstřebávání živin. Navíc podporují imunitní systém a zamezují choroboplodným procesům ve střevě.

Pod pojmem probiotika si většina lidí představí zakysané mléčné výrobky. Ve skutečnosti je spektrum probiotik mnohem širší – jsou to všechny bakterie, které mají pozitivní vliv na střevní mikroflóru a které svým účinkem příznivě ovlivňují zdravotní stav člověka. Jogurty jsou určitě vhodné v rámci doplnění celkové prevence. Aby však mohla probiotika skutečně osídlit střevní trakt prospěšnými bakteriemi, musí jejich koncentrace a složení dosáhnout určité úrovně. Tu mohou vhodně zabezpečit probiotické tablety. Výhodou koncentrovaných probiotik je vhodnost jejich podávání i během střevních potíží (kdy se mléčné výrobky nedoporučují) a lidem s alergií na kravské mléko.

Jedním z nejúčinnějších dostupných probiotik je Probian - přírodní vysoce koncentrované probiotické tablety s prebiotiky s optimálním složením pro zdravé zažívání. Probiotická složka je v Probianu tvořena deseti miliardami tělu prospěšných bakterií Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus a Bifidobacterium longum. To je minimálně desetkrát vyšší množství než např. v probiotickém jogurtu.

Více informací o zdravém zažívání naleznete na www.zdravezazivani.cz 

 

Reklama