Domácnost

Zharmonizujte své zažívání


Je to záhada. Hlídáte si složení svého jídelníčku, vyhýbáte se tučným jídlům, a přesto vás neustále trápí pocit nafouklého břicha? Cítíte se po jídle zbytečně těžká a míváte problémy s trávením? Potom je na čase upravit vaši střevní mikroflóru.

Menší či větší potíže se zažíváním řeší čas od času každý z nás. Pocity plnosti, zácpa, nadýmání, nepravidelná stolice a celá řada dalších ne příliš oblíbených stavů, navíc doprovázených únavou, sníženým sebevědomím a celkovou rozladěností, bývají často projevy špatně fungujícího střevního traktu. Všechny tyto problémy jsou důsledkem dnešního životního stylu, stresu a špatných stravovacích návyků. Snížená konzumace čerstvých potravin, potravin s obsahem vlákniny, příliš mnoho rafinovaného cukru, živočišných tuků, alkohol, kouření - to vše vede k poruchám zdravého zažívání. Na střevní mikroflóru působí negativně i znečištěné prostředí, nemoci a užívané léky, zejména antibiotika.

Střevní mikroflóru pomáhají harmonizovat tzv. probiotika, známá také jako „prospěšné bakterie“. Ta chrání střeva před působením škodlivých bakterií, které se dostanou do našeho těla. Zlepšují trávení a vstřebávání živin. Navíc podporují imunitní systém a zamezují choroboplodným procesům ve střevě.

Pod pojmem probiotika si většina lidí představí zakysané mléčné výrobky. Ve skutečnosti je spektrum probiotik mnohem širší – jsou to všechny bakterie, které mají pozitivní vliv na střevní mikroflóru a které svým účinkem příznivě ovlivňují zdravotní stav člověka. Jogurty jsou určitě vhodné v rámci doplnění celkové prevence. Aby však mohla probiotika skutečně osídlit střevní trakt prospěšnými bakteriemi, musí jejich koncentrace a složení dosáhnout určité úrovně. Tu mohou vhodně zabezpečit probiotické tablety. Výhodou koncentrovaných probiotik je vhodnost jejich podávání i během střevních potíží (kdy se mléčné výrobky nedoporučují) a lidem s alergií na kravské mléko.

Jedním z nejúčinnějších dostupných probiotik je Probian - přírodní vysoce koncentrované probiotické tablety s probiotiky s optimálním složením pro zdravé zažívání. Probiotická složka je v Probianu tvořena deseti miliardami tělu prospěšných bakterií Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus a Bifidobacterium longum. To je minimálně desetkrát vyšší množství než např. v probiotickém jogurtu.

Více informací o zdravém zažívání naleznete na zdravezazivani.cz

   
03.03.2008 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] VladkaZabka [*]

  Já už jsem od jogurtů upustila. Někdy si dám, ale není to určitě každodenním pravidlem. Na to mám chlorellu. Chlorella a její negativní účinky jsem na sobě nezpozorovala, možná jen malinko nafouknuté břicho v prvních dnech.

  superkarma: 0 19.12.2014, 10:40:27
 2. avatar
  [4] saruz [*]

  probiotika užívám pravidelně

  superkarma: 0 20.02.2013, 06:58:10
 3. avatar
  [1] átéčko [*]

  Na tento článek zde zatím nejsou žádné erekce...

  superkarma: 0 03.03.2008, 18:43:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme