Máte také „sladkou“ krev a chutnáte komárům, či podobné bodavé havěti, jako Klára? Přečtěte si její peripetie s hmyzími „potvorami“ a přijďte si podiskutovat. Možná máte podobné zkušenosti a víte, jak na ně.

Někde jsem slyšela, že komáři a podobná havěť si vybírá své oběti podle nějakých feromonů, lidově ty, kdo mají „sladkou“ krev.

Nevím, čemu všemu a komu jsem vděčná za to, že ji mám, stejně jako několik stejně postižených jedinců, nejsladší na světě. Mě totiž žere všechno, co pije krev. Kromě klíšťat, ty jsem letos naštěstí neměla.

Často se snažím tuto skutečnost ignorovat, jinak bych se musela zbláznit. Opravdu vylezu ven při setmění a během minuty mám 5 štípanců od komára. Musím se tedy furt stříkat repelenty a nosit večer dlouhé kalhoty a dlouhé rukávy.

Před čtyřmi lety jsem byla na dovolené s kamarádkami ve Venezuele, a co si myslíte, jaké jsem měla štěstí? Za naší hotelovou budovou bylo krásné jezírko. Radost na koukání, ale večer bylo zdrojem neúnavných náletů komárů. Nemám ráda spánek v klimatizovaném pokoji, mně vadí ten studený vzduch, nepříjemný divný chlad. Takže jsme šly spát, zhasly jsme a otevřely okno do krásné tropické noci. Lepší varianta než klimatizace. Jenže, samozřejmě přilétli komáři. Spala jsem tak, že jsem se celá zakryla prostěradlem, hlavu, ruce, všechno. Občas jsem se malinko odkryla. Takže když jsem letěla domů, měla jsem na rukou, a to i z vnitřní strany jeden štípanec vedle druhého.

Byla to blecha? Ne! Své trápení jsem popsala před třemi lety do článku o sametkách – sviluškách. Máme chatu u Berounky a tam celý srpen vegetují v trávě sametky – lidově svilušky. Kdo s nimi přišel do styku, ví, jak to strašně svědí, jak zalézají pod kůži do jemných záhybů třísel, rozkroku, do podpaží, dětem do vlásků... Samozřejmě jsem nejvíc z rodiny poštípaná já. Před lety jsem byla tak požraná, že jsem s tím šla na pohotovost a doktorka mi řekla, že mám blechu, ať si vyderatizujeme byt... a byly to přitom ty potvory svilušky! Článek o nich je tady:

http://zena-in.cz/clanek/nemate-pod-kuzi-zrave-sametky/kategorie/zdravi

Klára

Doktoři asi neví, jak vypadá bleší štípnutí. To je jednotlivý červený flíček, a vůbec to neodpovídá tvému popisu. Možná se se sviluškami nikdy nesetkali, a tak je doslova „zametli“ pod koberec

A co vy, milé ženy-in? Máte podobné starosti jako Klára? Už jste někdy slyšely o sametkách? Zažraly se vám pod kůži? Jak jste to léčily? Také si doktoři mysleli, že máte doma blechy? Podělte se s námi o své zkušenosti

redakce@zena-in.cz

Grázlovská soutěž končí, poslední indicie zní: OSTRACA

Reklama