Leos_ZeleznyTeprve s chlupatým mazlíčkem se stává dům nebo byt pravým domovem, kam se těší děti i dospělí. Kočky jsou roztomilé, hravé, mazlivé a zároveň důstojné společnice, které si dokážou podmanit všechny členy rodiny. V České republice žije zhruba 1 730 000 koček, alespoň jednu kočku chová 26 % domácností.

Ke spokojenému životu kočky neodmyslitelně patří miska něčeho dobrého. Základ kočičí stravy by měla tvořit kvalitní vyvážená receptura, vhodná pro daný typ, věk a způsob života kočky. K tomu může kočka občas dostat jako pamlsek kousek vařeného masa, sýr, kočičí mléko nebo jiné kočičí pochoutky. Neméně důležitý je pro kočky dostatek čisté vody, která by se měla denně měnit.

Pokud máte v oblasti krmení svého kočičího mazlíčka nějaké nejasnosti, můžete se s dotazem či prosbou o radu obrátit na veterináře MVDr. Leoše Železného, odborníka na výživu psů a koček, spolupracovníka anglického výzkumného centra Waltham.

Otázky pište buď přímo pod tento článek, nebo na e-mail klara.krizova@zena-in.cz. Odpovědi se dozvíte v dalším článku, který pro vás následně připravíme.

Reklama