Zdraví

Zeptejte se urologa…

MUDr. Aleš Vidlář Ph.D.Vstáváte v noci na záchod? Ačkoli se mnohým lidem zdá, že potřeba močení během nočního spánku (nykturie) je normální a souvisí se stoupajícím věkem, není to tak úplně pravda. Zdravý člověk by měl mít spánek nepřerušený pocitem na močení, a to i ve vyšším věku. Noční močení je normální snad jen při větším příjmu tekutin před spaním.

Nykturie může být projevem určitého onemocnění, a proto by se člověk trpící nykturií měl o svém nočním chození na záchod zmínit praktickému lékaři nebo specialistovi, nejlépe urologovi. Mnoho pacientů však tento problém bagatelizuje, nepřikládá mu vážnost a přičítá ho pokročilému věku. U mladších nykturiků je to zase spíše otázka neinformovanosti, proč se o svém nočním močení nesvěří lékaři. Nykturie se přitom dá efektivně léčit.

Pokud máte podezření na nykturii, můžete se s dotazem či prosbou o radu obrátit na urologa MUDr. Aleše Vidláře, Ph.D., zástupce přednosty pro výuku z Urologické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Palackého a Fakultní nemocnice v Olomouci.

nykturie

   
07.10.2013 - Zdraví - autor: odborný článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme