Máme tu jednu informaci, která by Vás mohla zajímat, milé ženy-in... Takže máte-li problémy s akné, čtěte!


Není nikdo, koho by akné s větší či menší intenzitou nepotrápilo. Někdo jeho projevy považuje za banální kosmetický defekt, pro jiného jsou noční můrou. Jako všechna onemocnění postihující obličej komplikuje mladým lidem život a může negativně ovlivnit jejich psychiku a sebevědomí.

Mezi lidmi existují nejrůznější rady, jak se akné zbavit. Kamarádka si pochvaluje nový make up,  babička doporučuje jíst kvasnice, maminka mluví o pobytu na čerstvém vzduchu a reklama na nás útočí zázračným přírodním elixírem, po kterém akné zmizí do druhého dne.

V případě zdravotních problémů mají lidé snahu hledat ve svém okolí odborného lékaře, se kterým by si mohli o svém problému promluvit. Pacienti s akné tuto možnost mají a mohou se poradit přímo s univerzitním profesorem.

K bezplatné konzultaci slouží telefonní linka 800 244 442, která je v provozu každý všední den od 9 do 18 hodin. Prof. MUDr. Pavel Barták, CSc. z Dermatovenerologické kliniky 3. LF UK a FNKV je připraven odpovědět na každý dotaz týkající se problémů s akné. V případě nedostupnosti pana profesora z důvodu pracovních nebo pedagogických povinností je možné zaznamenat dotaz na záznamník a přidat kontaktní telefonní číslo. Pan profesor se s telefonujícím v krátké době spojí a poskytne požadovanou odpověď.

Akné je kožní onemocnění způsobené zánětem ve vývodech mazových žláz. Vzniká typicky v období dospívání, s maximem mezi 13.-20. rokem života. I když je akné gramaticky rodu ženského (ta akné), postihuje stejnoměrně ženy i muže. Většinou ustává po 20.-30. roce, ale u těžkých případů s velkým mazotokem přetrvává i do vyššího věku. Projevy akné vznikají působením několika faktorů. Těmi mohou být zvýšená tvorba mazu, zvýšené rohovění v oblasti vývodů mazových žláz a působení bakterií a kvasinek. Akné postihuje především místa, kde má člověk přirozeně velké množství mazových žláz - tedy obličej, hrudník a záda.

Informace lze získat také na internetové stránce www.akne-lecba.cz

Reklama