Oči jsou bránou do světa pro každého z nás. Díky nim vnímáme svět kolem sebe, užíváme si jeho krásy a barvy.

Jsou symbolem krásy - pohled do očí bývá prvním kontaktem, podle kterého vyhodnocujeme, zda je nám ten, se kterým se potkáváme příjemný. Odjakživa ženy ví, že když si oči zvýrazní, budou ještě krásnější, upoutají pozornost.

eye

Oči sou naší vizitkou, jsou párovým orgánem, který je ale třeba chránit.
Oslovili jsme několik žen, aby nám odpověděly na otázku: jak si chráníte svůj zrak? Víte, že pro zdravé oči je potřeba také dodávat tělu potřebné látky a vitaminy?

Kateřina, 35 let:

Celý den pracuji s počítačem. Často mne k večeru oči pálí, cítím, jak jsou unavené. Když jsem unavená moc, když přijdu domů, na chvíli si lehnu a zavři oči. To pomáhá. Také používám oční kapky. Jídelníček mám dostatečně pestrý, tedy aspoň myslím - jím hodně zeleniny a masa.

Jarka, 38 let:

Nosím brýle a občas mne bolí hlava od toho, jak stále koukám do monitoru. To se pak projeví i na očích. Pálí mne, jsou unavené. Většinou mi pomáhá, když jdu z práce pěšky, hezky se projdu a provětrám. Jednou mi doporučila paní v lékárně nějaké pilulky pro výživu očí, tak jsem je jedla. Nyní je ale nemám. Možná si je zase koupím před svátky, to se ve mně vždy únava nakumuluje a projevuje se to i na očích.

Olina, 40 let

Oči mám v pohodě, unavené jsou jen někdy. Když si čtu dlouho do noci nebo musím dělat dlouho něco do práce a soustředím se. Pak mne pálí a jsou unavené. Také je mám hodně citlivé na kouř. Takže když jdeme večer někam posedět, vybíráme spíš restaurace, kde se nekouří nebo kde je dobrá klimatizace. Když jsem v zakouřené místnosti, vypadám jako králík s červenýma očima. A to se mi nelíbí. Nejlepší stav očí je pro mne ráno po probuzení, nebo když nemusím sedět celý den v kanceláři. Snažím se mít dobrý jídelníček, ale občas to nejde.

Jak správně relaxovat a dopřát očím odpočinek

Zajistit jim blahodárný odpočinek. Stačí pár minut očních cviků v průběhu dne, v létě nosit sluneční brýle a také dopřát očím správnou výživu.

Co oči potřebují?

Pro výživu oka jsou důležité také karotenoidy (lutein a zeaxantin), které se nachází v zelenině: v mrkvi, brokolici, kapustě, kukuřici, listovém salátu, čerstvém špenátu, rajských jablkách a zelených fazolkách. Tyto karotenoidní pigmenty mají schopnost pohlcovat modrou část světelného spektra, které je pro buňky sítnice zvlášť nebezpečné a může je poškodit. Čím je koncentrace pigmentů v buňkách sítnice vyšší, tím je i lepší její ochrana. Koncentrace karotenoidů v oku s přibývajícím věkem klesá, a proto je důležité je doplňovat!

Ne všichni však máme každý den k jídlu vše dle zásad zdravé výživy. Proto je na trhu řada doplňků stravy, jejichž užíváním docílíte optimální výživy oka.

Jedním z nich je novinka na trhu - přípravek Ostrovidky Neo.

ostrovidkyDoplněk stravy Ostrovidky Neo je již třetím v řadě Ostrovidek. Obsahuje směs vitamínů, minerálů, karotenoidů a rostlinných extraktů, které pozitivně ovlivňují zrakové funkce u mladých lidí a zachovávají jeho kvalitu i v pozdějším věku. Jednotlivé složky přípravku podporují správnou funkci oční sítnice. Jeho užívání je vhodné pro všechny osoby, které svůj zrak nadměrně zatěžují (práce na počítači, řidiči) i pro ty, kteří si chtějí zachovat dobrý zrak až do pozdního věku.

Kromě antioxidačních vitamínů a minerálů jsou v přípravku obsaženy také pro naše oči nezbytně důležité karotenoidy - lutein a zeaxantin.

Doplněk stravy Ostrovidky Neo zakoupíte v lékárnách i na www.noventis.cz. Balení označená samolepkou obsahují dárek - čisticí ubrousek z mikrovlákna na brýle a monitory.

Více o Ostrovidkách Neo najdete na www.ostrovidky.cz

Reklama