Rodina

Zeptali jsme se maminek: Trápí vaše děti suchý kašel?

Rýma, nachlazení, chřipka či angína, to jsou časté nemoci, které trápí děti i dospělé v zimním a jarním období. Pokud vaše dítě chodí do kolektivu ať už do školky či školy, jistě víte, že jsou to problémy, které se často opakují. Nemoci malých dětí jsou vždy náročné – nejen, že je dítě špatně snáší, ale často jsou vleklé a vyžadují domácí péči.

Zabýváme se aktuálně tématem suchého kašle, proto jsme se zeptali několika maminek, jak tyto zdravotní problémy u svých dětí zvládají a co je nejvíce trápí.

kašel

Klára, syn 4 roky

U nás je to několikrát do roka, hlavně od října do dubna je náš syn neustále s rýmou a nachlazením. Když je zdravý a jde do školky, během krátké doby, většinou tak dvou dní začne zase pokašlávat a má nudli. Pak se to vrtne do zvýšené teploty či horečky a zase řešíme babičky, kdo s ním bude doma. Nejvíc mne ale trápí jeho boj s rýmou a kašlem. Když v noci nemůže spát, kašle, z nosu mu teče jak z kohoutku. Kapeme kapky do nosu, aby lépe dýchal, ale kašel je často problémem, hlavně v noci, jakmile se rozkašle, nemůže přestat a nespí, pláče a je rozmrzelý. Řešíme to sirupem, vitamíny.

Lenka, dcera 3,5 roku

Angíny se dceři naštěstí vyhýbají, ale často má různé virózy. Nejhorší je, když ráno vstáváme a já zjistím, že má teplotu a kašle. Pak se musím omluvit z práce, jít s ní k doktorce. Je to takový kolotoč, do školky chodí nastydlé děti, takže přenos je okamžitý.

Martina, syn 7 let

Máme prvňáčka a naštěstí je teď zdravý. Jak se ale v říjnu ochladilo, hned měl rýmu a kašel. Dávám mu preventivně vitamíny, ale myslím si, že když bude ve třídě někdo nemocný, asi to chytne. Když je nemocný, na nic nečekám, dávám mu kapky na kašel a stříkání do nosu. Také pilulky na posílení imunity.

Věra, syn 15 let a dcera 8 let

I když je můj syn již velký, celý podzim a zimu kašle. Dokonce měl před třemi lety černý kašel. Teď, jakmile se ochladí, má kašel neustále. Naopak dcera má sice často klasické nachlazení s rýmou a kašlem se vším všudy – teplota, horečka, ale vyléčí se a je zdravá. Jakmile začne kašlat, hned jí dám sirup a řešíme to.

Jak řešíte kašel a nachlazení s dětmi vy? Napište nám o tom. Zde probíhá naše diskuse na toto téma

Zapojte se do diskuse: Jak zvládáte kašel a nachlazení? http://zena-in.cz/clanek/zapojte-se-do-diskuse-jak-zvladate-kasel-a-nachlazeni/kategorie/zdravi/rubrika/zdravi

Náš tip:

Suchý kašel se mírní antitusiky, doporučovaný je například kapky nebo sirup Levopront1 s léčivou látkou levodropropizin, který je vhodný pro děti již od dvou let. Další rady, tipy a odpovědi na téma kašle najdete na www.lecimekasel.cz

1Levopront kapky, sirup obsahuje levodropropizin. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. K dostání v lékárnách bez lékařského předpisu.

   
15.11.2016 - Rodina - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [7] nikola007 [*]

  Goldenhair — #4Ahoj, také jsem dlouho nemohla sehnat něco, co by malému dobře zabralo na kašel. Kamarádka mi poradila aspecton junior, což je sirup s medovou příchutí, který celkem rychle sklidňuje podrážděný krk. Tak posílám dál zase já Sml16.

  superkarma: 0 28.12.2016, 21:27:49
 2. avatar
  [6] Silvie Ruibarova [*]

  my zatím naěstí nic :)

  superkarma: 0 15.11.2016, 15:37:10
 3. [5] Misička [*]

  Zatím jsme nemuseli suchý kašel u syna řešit.

  superkarma: 0 15.11.2016, 15:02:46
 4. [4] Goldenhair [*]

  zrovna to řeším, už nevím, co dát na kašel, nic nezabírá, sirupy, kapky, zábaly, cibulové šťávy, prostě NICSml68Sml68Sml68

  1. na komentář reaguje nikola007 — #7
  superkarma: 0 15.11.2016, 13:01:12
 5. [3] bobani [*]

  vnučky bývají často nemocné

  superkarma: 0 15.11.2016, 10:18:19
 6. avatar
  [2] Myškomedvídek [*]

  děti už nemám

  superkarma: 0 15.11.2016, 09:50:31
 7. [1] Andreadornova [*]

  Děti trpí spíš na rýmu než kašel...

  superkarma: 0 15.11.2016, 09:18:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme