.

Ženy ve výši platu stále zaostávají za muži

Novinky

Ženy ve výši platu stále zaostávají za muži

Nerovnost ve finančním ohodnocení mužů a žen asi jen tak nevymizí. Průměrný plat mužů a žen se nyní podle služby Platy.cz liší o skoro 7 tisíc korun. Největší rozdíly v platech přicházejí po 35. roce věku a 6. roku kariéry.

zena

Zatímco muži v průměru vydělávají 30 450 Kč, ženy 23 640 Kč. Nejvyšší rozdíly mezi muži a ženami panují ve vrcholovém managementu (rozdíl 48 %) a na pozicích obchodníků (43 %). Jediný obor, kde mají ženy v průměru vyšší plat než muži, je doprava, spedice a logistika. Zatímco průměrný plat muže zde činí 21 330 Kč, ženy najdou na výplatních páskách 21 600 Kč.

vysvětluje Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC, provozovatele Platy.cz.“V tomto případě to může být způsobeno skutečností, že zatímco muži v logistice figurují na postech řidičů, ženy organizují a plánují dodávky a sklady, pracují tedy na kvalifikovanějších pozicích,“

Už od prvního roku zaměstnání berou muži cca o pětinu více než ženy. Po 3-5 letech praxe se rozdíl prohloubí na 27 procent a s přibývajícími léty pak dokonce na 35 procent. Po deseti letech v zaměstnání se rozdíl ustálí na 31 procentech a takový zůstane do konce kariéry.

   
17.04.2015 - Redakční novinky - autor: (red)

Komentáře:

  1. [1] Sluníčko sedmitečné [*]

    Vím o tom. Asi se naučím jezdit s dodávkou. Autopůjčovna dodávek by mi mohla pomoci, než si ušetřím na vlastní.

    superkarma: 0 17.12.2015, 12:42:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme