Čtenářka Simič antikoncepci vítá, protože je to dle ní velká svoboda a možnost si rodičovství naplánovat.

Hezký den.
Dnešní téma mě zaujalo a tak přispívám svou troškou do mlýna.

Antikoncepce je podle mě výborný vynález. Dává ženě velkou jistotu, že si může užívat sexu bez zábran a strachu z nechtěného otěhotnění. Je to velká svoboda, velké plus, díky kterému si můžete rodičovství pečlivě naplánovat a naopak se vyhnout rodičovství nechtěnému. A hlavně-máte vše pod svou kontrolou!

Vždycky jsem byla zvědavé dítko a na všechno se vyptávala. Moje maminka ještě nezažila éru hormonální antikoncepce, takže jedinou ochranou pro ni byl kondom a praktika přerušovaného sexu, později nitroděložní tělísko nebo pesar. Moje babička na tom byla ještě hůř, protože tenkrát nebyly ani kondomy.

A tak se ženy řídily radami porodních bab, které doporučovaly používat jako kondom ovčí střeva-což mě úplně děsí, nebo výplachy dělohy po styku, dokonce ženy používaly i peroxid vodíku jako antikoncepční prostředek. A byly na to samy. Chlapům to bylo jedno, takže pokud chtěly redukovat počet těhotenství, byly nuceny uchýlit se k těmto praktikám. Zase, v té době, byly ženy nábožensky silně založené, takže děti byly pro ně darem od boha, což taky hrálo velkou roli a měli dětí tolik,kolik byli schopni uživit.

Ženy to měly a mají v životě o něco těžší než muži. A tak vítám všechno, co ženám jejich život a kvalitu života usnadní a zpříjemní.

A co si myslím o ženách, které antikoncepci striktně odmítají? Hlavně to, že je to jejich soukromá věc. Když nechtějí tuto výhodu využívat, ať ji nevyužívají. Jsme přece dospělé bytosti a jsme za své činy zodpovědné.
Hezký den,Simič.


I na vaše příspěvky týkající se ANTIKONCEPCE se těším  na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A Vám Simič děkuji za příspěvek.

Reklama