Novinky

Ženy to mají těžší než muži!

Čtenářka Simič antikoncepci vítá, protože je to dle ní velká svoboda a možnost si rodičovství naplánovat.

Hezký den.
Dnešní téma mě zaujalo a tak přispívám svou troškou do mlýna.

Antikoncepce je podle mě výborný vynález. Dává ženě velkou jistotu, že si může užívat sexu bez zábran a strachu z nechtěného otěhotnění. Je to velká svoboda, velké plus, díky kterému si můžete rodičovství pečlivě naplánovat a naopak se vyhnout rodičovství nechtěnému. A hlavně-máte vše pod svou kontrolou!

Vždycky jsem byla zvědavé dítko a na všechno se vyptávala. Moje maminka ještě nezažila éru hormonální antikoncepce, takže jedinou ochranou pro ni byl kondom a praktika přerušovaného sexu, později nitroděložní tělísko nebo pesar. Moje babička na tom byla ještě hůř, protože tenkrát nebyly ani kondomy.

A tak se ženy řídily radami porodních bab, které doporučovaly používat jako kondom ovčí střeva-což mě úplně děsí, nebo výplachy dělohy po styku, dokonce ženy používaly i peroxid vodíku jako antikoncepční prostředek. A byly na to samy. Chlapům to bylo jedno, takže pokud chtěly redukovat počet těhotenství, byly nuceny uchýlit se k těmto praktikám. Zase, v té době, byly ženy nábožensky silně založené, takže děti byly pro ně darem od boha, což taky hrálo velkou roli a měli dětí tolik,kolik byli schopni uživit.

Ženy to měly a mají v životě o něco těžší než muži. A tak vítám všechno, co ženám jejich život a kvalitu života usnadní a zpříjemní.

A co si myslím o ženách, které antikoncepci striktně odmítají? Hlavně to, že je to jejich soukromá věc. Když nechtějí tuto výhodu využívat, ať ji nevyužívají. Jsme přece dospělé bytosti a jsme za své činy zodpovědné.
Hezký den,Simič.


I na vaše příspěvky týkající se ANTIKONCEPCE se těším  na e-mailu:

redakce@zena-in.cz

A Vám Simič děkuji za příspěvek.

   
26.09.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [5] dadma [*]

  peetrax — #4 Máte pravdu.Na každou ženu působí antikoncepce jinak.Jestli vyjde můj článek ,tak tam jedno z rizik antikoncepce popisuji.A děvčata,která nemají stálého partnera,by si měly uvědomit, že od pohlavních chorob je antikoncepce neochrání.

  superkarma: 0 26.09.2013, 10:30:30
 2. avatar
  [4] peetrax [*]

  Tato "výhoda", jak píše autorka (asi se záměrně nevyjadřuje o negativech), málem zabila mou kamarádku. Následky bude mít do konce života. Jinak je to samozřejmě každého věc a rozhodně lepší než potrat. Jen mi přijde pokrytecké jásat nad hormonální antikoncepcí a přehlížet vedlejší účinky. Sml24

  1. na komentář reaguje dadma — #5
  superkarma: 2 26.09.2013, 10:07:39
 3. [3] Anime Otaku [*]

  hanika — #2 Taky jsem to tak měla, po několikaletém užívání byly vedlejší účinky tak silné, že jsem si řekla už niky. Jinak u dcery je lepší poučení o kondomech než o antikoncepci, ta nechrání před nemocemi.

  superkarma: 0 26.09.2013, 09:15:12
 4. avatar
  [2] hanika [*]

  souhlas - jsme svobodné bytosti a máme na výběr a perzekuovat někoho proto, že něco odmítá nebo naopak to využívá je nesmysl. Já jsem zářný příklad - antikoncepci jsem používala cca 12 let, byla jsem spokojená, ale pak se asi díky dlouho letému používání projevily negatiní účinky - nešlo mi shodit, neměla jsem chuť na sex atd... vím, že někdo namítne, že jsem jí mohla vyměnit za jinou, ale já to neudělala a místo toho jsem jí prostě přestala brát. Cítím se mnohem lépe, kila šly dolů a s chutí na postelové hrátky se to taky zlepšilo - takže teď jsem ve fázi, že už nikdy. Ale na druhou stranu, mám desetiletou dceru a vím, že až se přiblíží doba její sexuální aktivity se k antikoncepci přikloním  - budu radši, když jí bude brát a bude chráněná před otěhotněním, než aby mi třeba v 16 přišla s břichem .. toť můj pohled na věc. Přeji hezké ranko Sml16

  1. na komentář reaguje Anime Otaku — #3
  superkarma: 1 26.09.2013, 08:55:00
 5. [1] dadma [*]

  Hezky jsi to napsala.Sml59

  superkarma: 0 26.09.2013, 08:48:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme