S tímhle názorem jde do dnešní „pranice“ čtenářka, která si raději přála zůstat v anonymitě. Její přání plním. Sama se tomuto ženskému přístupu rozhodla postavit a vybrala si chlapa přesně opačného...

Vybírají si ženy partnera podle svého otce? A srovnávají ho s ním? Na to, myslím, dobře odpovídá následující čtenářský příspěvek.


Dnešním tématem jsou ženy, které si stále vybírají tytéž partnery. Nevím, proč to tak je. Moje zkušenost je taková, že ženy si často vybírají muže podle svého otce, přičemž existují dva „extrémy“ - ženy, které si vždy vybírají tentýž typ, jako byl jejich otec, a ženy, které si zvolí úplný opak.

Obojí máme v rodině. Náš otec nebyl dobrým tátou - buď o nás nestál, nebo si nás všímal příliš - to pak vyčítal, jak jsme pitomí, neschopní, jak jen můžeme být jeho děti, když on je v tom a onom talentovaný a my jsme na to úplně leví. Nemáme na něj hezké vzpomínky.

Bála jsem se, jakého partnera si pro život vyberu. Poučky, že žena si vybírá partnera podle svého otce, mě děsily. A ještě víc mě to děsilo, když si moje sestra našla prvního přítele. Ze začátku působil skvěle, ale později začal psychický nátlak, urážky (máš malý prsa, přibralas, ...), nevěra. A já se krátce nato zamilovala do podobného týpka. Naštěstí pro mě to byl děvkař, který, když mu holka brzo nedala, tak šel o dům dál, takže jsem se, odkopnutá, ze svého pobláznění rychle vyléčila.

Po čase jsem potkala „prince“. Úplný opak mého otce, ve všem, nejen v chování, ale i ve vzhledu! I když vzhledově nikdy nebyli kluci jako on pro mě přitažliví, do tohoto jsem se až po uši zamilovala. Jsme spolu dosud, už řadu let, máme děti a nádherné manželství. Můj muž je skvělý táta i manžel.

Přála bych si zjistit, jak se to stalo, že jsem se vyvlíkla z rodinného vzoru pro výběr partnerů. Už kvůli sestře, která si stále vybírá tentýž typ. Nikdy to na první pohled není vidět. Vždy na první pohled její přítel či jen „objev“ vypadá jako lepší než ten předchozí. Např. první moc nechtěl pracovat a neměl rád děti. Druhý byl pracovitý a děti by si rád pořídil. Jenže i on byl nevěrný. A dál radši nebudu pokračovat.

Kdoví, jak se mi podařilo překonat rodinný vzor. Možná to bylo v tom, že jsem se do svého muže nezamilovala na první pohled, nýbrž jsem se zamilovala do jeho povahy, osobnosti. Nevím. Každopádně bych přála všem ženám, aby potkaly ideálního partnera, se kterým budou šťastné.

Anonym

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 27. 9. 2013: (Ne)stejný typ chlapa

  • Vybíráte si partnery podle jednoho mustru?

Na tuto jednoduchou otázku existuje v zásadě jednoduchá odpověď. Já ale po vás budu samozřejmě chtít, abyste ji rozvedla, a to ať už bude negativní, nebo pozitivní. Popište alespoň dvě své zkušenosti s muži a postavte je do kontrastu. A můžete to vzít po té povahové, ale i vzhledové stránce.

Protože jde o citlivé téma, zase jednou vyhlašuji nickovou anonymitu – pokud ji chcete využít, podepište se jako Anonym.

avonNejzajímavější příspěvky budu uveřejňovat v novinkách magazínu v pátek 27. 9. 2013, zasílejte je tedy nejpozději tento den do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce...

Jednu z přispěvatelek jako vždy odměním. Tentokrát je dárek opravdu lákavý: parfém little gold dress od Avonu!

Reklama