Zkušenost čtenářky Datury hovoří jasně ve prospěch žen. Tedy alespoň, co se schopnosti obětovat se bližnímu týče. Zná několik případů, kdy se do rodiny narodilo handicapované dítě, ale manžel vydržel jen v jednom z nich…

Už samotná představa toho, že se vám narodí handicapované dítě, je těžká. Většina žen s takovým dítětem pak zůstane sama, tvrdí čtenářka Datura…


Dobrý den,

nebudu se zabývat obětavostmi všeobecně známými. Jistě měly smysl a historie nezapomene ani na Jana Husa, Miladu Horákovou nebo Jana Palacha.

Spíš si všímám obětavostí kolem sebe. Osobně se znám s paní, kterou hodně obdivuji a kdo ví, jestli bych byla schopná, zachovat se stejně. Narodil se jí těžce postižený syn. Lékaři jí řekli, že bude celý život v dupačkách s dospělým obličejem. Její manžel to neunesl a dal se s ní okamžitě rozvést. Ona odmítla dát syna do ústavu a starala se o něj až do jeho 35 let, než zemřel. Bylo to hrozné potkávat je na ulici, vždycky mi to vehnalo slzy do očí, ona se přesto dokázala usmívat a své věčné dítě milovala až do konce. Sama se později seznámila se svým nynějším manželem a odstěhovali se. Já jen doufám, že konečně našla štěstí i pro sebe, určitě si to zasloužila.

Podobných případů znám víc a jen v jediném případě manžel zůstal a v péči o dokonce dvě postižené děti se s manželkou střídá. Chce to hodně velkou porci lásky, obětavosti, odříkání a trpělivosti. Všechny tyhle matky obdivuji a hodně si vážím toho, že moje děti se narodily zdravé.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 1. 10. 2012: Obětavost

  • Jak vnímáte obětavost?
  • Je to, podle vás, kladná vlastnost?
  • Stal se ve vašem okolí nějaký případ extrémní obětavosti?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte nejpozději 1.10.2012 do 15.00 hodin a e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete, aby váš příspěvek měl větší šanci na uveřejnění a tím i na možné získání sladkého dárku, ať je dlouhý, alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Tím sladkým dárkem bude tentokrát velké balení čokolády Merci.

merci

Reklama