Rodina

Ženy požadují více jeslí pro děti


Zástupkyně ženských organizací vyzvaly v pondělí ministra práce a sociálních věcí Petra Nečase (ODS), aby změnil názor na rodinnou politiku. Požadují více jeslí pro děti, aby se mohly dříve vrátit do zaměstnání.

Před Úřadem vlády se v úterý sešly asi dvě desítky matek s dětmi. Nečasovi předaly dopis, v němž ho vyzývají, aby zahájil dialog o problému péče o nejmenší děti. Vytýkají Nečasovi, že překrucuje fakta, když tvrdí, že o jesle není zájem. „Mnoho žen nemá jinou volbu než chodit brzo po narození dítěte do práce a vydělávat. Nemohou si dovolit zůstat tři roky doma bez výdělku, a nejsou na tom tak finančně, aby si mohly dovolit jinou náhradní péči,“ řekla Mediafaxu Eva Hejzlarová.

V Česku nyní chodí do jeslí jen asi jedno procento dětí do tří let, ale matky by měly o jejich umístění v jeslích podstatně větší zájem. Jeslí je však velký nedostatek, v celé ČR jich nyní funguje asi 30, část dětí do tří let je proto kvůli výjimce v mateřských školkách. Počet jeslí tak za uplynulých 15 let poklesl o celých 94 procent.

EU si v roce 2002 ohledně poskytování péče o dítě stanovila, že do roku 2010 by měly členské státy mít k dispozici nějaký typ zařízení pro 33 procent dětí do tří let a pro 90 procent dětí mezi třemi lety až po věk nástupu do základní školy. Nečas tvrdí, že tyto takzvané barcelonské cíle EU schválila ještě před vstupem nových členských zemí. Podle českého předsednictví je péče o nejmenší děti věcí jednotlivých členských států. Nabídku péče o předškolní děti chce Nečas rozšířit zavedením možnosti vzájemné rodičovské výpomoci. Loni na podzim jej schválila vláda a platit by mohl nejdříve od příštího roku.

„Vadí nám, že ministr mluví jménem všech žen, a přitom se nás na to vůbec nezeptal. Chceme mít svobodnou volbu, abychom se mohly rozhodnout, zda půjdeme do práce, nebo zůstaneme doma. Rozhodně nejsme krkavčí matky,“ řekla Mediafaxu další protestující matka.

Podle statistik Evropské komise umisťují Češi své děti do tří let do veřejných zařízení vůbec nejméně v Evropské unii.

O problematice si více přečtete v magazínu Žena-in už zítra.

   
09.02.2009 - Těhotenství a porod - autor: Pavel Miškovský

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [176] grizzly [*]

  rae 169: Kariéra se nerovná zabezpeční rodiny. Každý má jiný standard. A to co je třeba pro mě normální ty by jsi nazvala strádáním. Vezmu-li v jakém prostředí vychovala babička tři děti a kolik měla peněz. Ano neměli nic z toho co lidé dnes považují za nutné. Ale měla dost času na své děti.

  superkarma: 0 11.02.2009, 22:00:38
 2. avatar
  [175] grizzly [*]

  Anouk 166: promiň to platí i pro muže. Chce-li mít kariéru, věnovat se zaměstnání ať nezakládá rodinu. Bude jí po čase zanedbávat a bude to příčinou mnoha konfliktů. Vymlouvat se na to, že trávím 12 hodin v zaměstnání jen kvůli tomu aby rodina byla zajištěna je pokrytectví. Děti potřebují oba rodiče.

  superkarma: 0 11.02.2009, 21:56:52
 3. avatar
  [174] grizzly [*]

  Ťapina 172: Ano, a slyšela jsi někdy o nějakých zvířecích jeslích, nebo, že by ve středověku měli jesle na které by ostatní obyvatelé dopláceli. Ne jesle jsou socialistický přežitek kdy stát chtěl mít výchovu pod kontrolou a ženy v práci.
  Ostatně zvířecí matka si před tím než vrhne mláďata vytvoří zásoby aby nemusela lovit, nebo se o ní stará samec či stádo, popřípadě vytvoří hnízdo kde mohou být mláďata ukrytá. Až když jsou mláďata trochu samostatná doprovázejí matku (samce) na lovu a učí se samostatnosti.

  Ale jádro pudla je někde jinde. Něco jiného je nutnost zajistit obživu (neměla by to být záležitost lidského samce??) a to co kritizuji já. Nejde o to, že žena musí do práce, ale o to, že je její práce je důležitější než dítě. A pak by bylo lepší aby dítě neměla.
  Mnohokrát tu zaznělo v různých podobách: "Musím se rychle vrátit do práce protože bych ztratila kontinuitu se svou kariérou" - pak je tu otázka proč bylo dítě.

  Ještěřičko pakliže, někoho naplňuje zaměstnání ať se vrhne celou silou na kariéru a tu ať dělá co nejlépe dovede. A ať si nekomplikuje život dětmi, potažmo ať nekomplikuje ostatním život svými dětmi.

  superkarma: 0 11.02.2009, 21:53:12
 4. avatar
  [173] Jaštěrička [*]

  cicinka: Ale jdi,a n ato si přišl ajak? Ono to bylo spí štak,že ty děti makaly od malinak taky. Zksu si přečíst nějakou hisotrikou knížku a neposuzuj podel pokřivené praxe 40ti let budování socialismu.

  superkarma: 0 10.02.2009, 11:28:40
 5. avatar
  [172] Ťapina [*]

  grizzly: Když se řekne "pečovat o dítě", tak pro mě to neznamená jen měnit plínky a předčítat pohádky. Pro mě to znamená i zajistit dítěti obživu, a to se v současné době v našem typu společnosti dělá tak, že se pracuje. Kdybych byla středověká žena, chodila bych na pole a uskladňovala zásoby na zimu, kdybych byla zvíře, chodila bych na pastvu nebo na lov. KAŽDÁ matka něco dělá kromě toho, že JE s dítětem a obskakuje jeho momentální potřeby.

  superkarma: 0 10.02.2009, 09:39:24
 6. avatar
  [171] cicinka [*]

  Jaštěrička: Když už chválíš Ťapiny názor.Mimochodem napsala pravdu a dole píšeš,že prarodiče nejsou povinni se starat.Tak právě,že kdysi s výchovou dětí pomáhali právě nejvíc prarodiče.Že?

  superkarma: 0 10.02.2009, 08:13:28
 7. avatar
  [170] Jaštěrička [*]

  grizzly: Už to fakt nehul Jak tady správně poznamenala Ťapina-celá století ženy pracovaly a zároveň měly děti-to,že nebyly zaměstnané neznamenalo,že by doma nebo v hospodářství neměly co dělat a málo toho nebylo.A vrstvy žen,které pracovat nemusely,se zase málokdy staraly o své děti samy,měly na to svoje lidi.Nějak ti ze všech těch tvých dedukcí vypadla jedna zásadní věc- že jen šťastná máma má šťastný dítě. A že některý ženský prostě nenaplňuje jen sedět doma s dítětem,ale potřebují ke štěstí i jinou životní náplň-práci, přesto milují svoje děti a nejsou o nic horší mámy než ty,které s nima sedí doma.Moji kluci jsou na to,čeho jsem dosáhla v práci,pyšní a já na nich vidím,že mám díky tomu i jejich velký respekt, přestože s nima jako s jinýma občas tříská puberta. Starší do jeslí od dvou let chodil a rozhodně to na něm žádný následky nezanechalo.Podstatně menší,než kdybych byla donucená sedět doma,nedokončila školu, nechala odjídět svůj profesní vlak a pak po rozvodu bych seděla doma na zadku a kvílela,jaká jsem sociálka a chudinka.Al emůj exmanžel měl naštěstí víc rozumu než ty a taky se setsakra o kluka staral, však je taky jeho.A BTW-prarodiče rozhodně nejsou povinní pomáhat mladejm s výchovou dětí-svoje děti si už vychovali a je to jen jejich dobrá vůle,takže mě osobně přijde velmi sobecký tu péči o ně na ně přenášet,jak to děláš třeba ty, byť částečně.To taky nemá ve světe obdovby,aby rodiče takhle stáli dospělým dětem za zadkem a usnadňovali jim život,jako kdyby neměli právo už na svůj vlastní.

  superkarma: 0 10.02.2009, 00:48:29
 8. [169] rae [*]

  grizzly: zaujal mě obzvlášť bod 2 - to vypadá, že právo na rodinu mají jen ti, kteří mají nadprůměrné příjmy, protože předpokládáš, že se jeden z rodičů vzdá kariery (tedy zaměstnání)
  a k bodu 3 - ano většina rodičů je z existenčních důvodů nucena pracovat.
  A jen pro tvou informaci - jen málo rodičů, kteří jsou ochotni pracovat si stěžuje na to, že mají děti. Problém je, jak pracovat a zároveň ve stejné době zabezpečit své děti. Dnes už je spousta starších rodičů, kteří už sami nemají "babičky a dědečky" nebo je nechtějí zatěžovat hlídáním vnoučat - a vzhledem k posunům odchodu do důchodu je to taky téměř nemožné.

  superkarma: 0 10.02.2009, 00:46:49
 9. [168] rae [*]

  omlouvám se, fakt netuším, jak se mi to povedlo už potřetí

  superkarma: 0 10.02.2009, 00:34:24
 10. [167] rae [*]

  evelyn: potkala jsem nedávno manželský pár s těžce postiženou holčinkou na vozíku - zjevně slepá, možná i hluchoslepá, pevně kurtovaná s klínem v sedu - vypadali všichni spokojeně, vozík nebyl žádná ojetina, ale veselý, pastelový kamarád - mluvili aglicky. Co dodat.
  Znám paní, která má čtyři zdravé děti a přesto má problémy - jen cesta městskou dopravou je tu složitá - jednou ji i odmítl řidič s tím, že není schopna udržet všechny čtyři. Že by měli být dva dospělí.

  superkarma: 0 10.02.2009, 00:33:42
 11. avatar
  [166] Anouk [*]

  grizzly: K tomu opravdu nelze nic dodat. Nemas pocit, ze se ti z toho vyctu nejak vytratil muz? Nicmene by opravdu bylo zajimave poslechnout si nazor tve manzelky. Ona uz je 6 let doma?

  superkarma: 0 10.02.2009, 00:06:00
 12. avatar
  [165] grizzly [*]

  K problému financí - pominu-li úmyslné samoživitelky má vyživovací povinnost otec dítěte. Stát by měl zajistit vymahatelnost této povinnosti (vyjma situací, které řeší sociální pojištění).

  superkarma: 0 09.02.2009, 23:50:40
 13. avatar
  [164] grizzly [*]

  Holly73 143: Nic je nám to jedno. Rozhodnutí mít děti na tomhle nezáviselo.

  superkarma: 0 09.02.2009, 23:46:12
 14. avatar
  [163] grizzly [*]

  Pro evelyn a holy
  1. přivést na svět dítě je rozhodnutí rodiny a je na rodině jak se o svého potomka postará není to záležitostí státu.
  2. Jde jen obtížně skloubit kariéru a výchovu dětí v zájmu dětí je vhodné se rozhodnout pro jedno či druhé.
  3. Něco jiného je když je žena nucena pracovat - t.j. nemá jinou volbu pak se musí o děti postarat zaměstnavatel či stát (je-li to v jeho zájmu) nemůže-li rodina.
  4. Jsem pro jesle, ale placené poze sociální případy by měli zdarma. Vše ostatní je státní politika na zvýšení porodnosti.
  5. Bude-li se žena věnovat zaměstnání či výchově dětí je jenom její věc a je to její rozhodnutí se všemi následky není to věcí státu potažmo daňových poplatníků. Daně jsou určeny pro sociálně slabé či handicapované ne pro ty co neumí uvažovat.
  6. Je vetším přínosem bezdětná odbornice než matka zatěžující systém požadavky aby se někdo postaral o její děti.
  7. Placená školka pro děti od 3 let může být pro dítě přínosem. Stejně jako zaměstnanecká školka. Jesle od 6 měsíců ...
  8. Při úvaze zda mít či nemít dítě musí pár či rodina uvažovat jestli si to může dovolit (ano je to idealistické, ale pak ať si ti postižení nestěžují).

  superkarma: 0 09.02.2009, 23:43:31

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [162] rae [*]

  evelyn: potkala jsem nedávno manželský pár s těžce postiženou holčinkou na vozíku - zjevně slepá, možná i hluchoslepá, pevně kurtovaná s klínem v sedu - vypadali všichni spokojeně, vozík nebyl žádná ojetina, ale veselý, pastelový kamarád - mluvili aglicky. Co dodat.
  Znám paní, která má čtyři zdravé děti a přesto má problémy - jen cesta městskou dopravou je tu složitá - jednou ji i odmítl řidič s tím, že není schopna udržet všechny čtyři. Že by měli být dva dospělí.

  superkarma: 0 09.02.2009, 23:22:03
 2. avatar
  [160] evelyn [*]

  aja22: ja nevim, ale chodi i sem nektere, co maji "jine" deti a zustaly doma, netusim jestli je to pouze jejich volba

  superkarma: 0 09.02.2009, 22:34:31
 3. avatar
  [157] evelyn [*]

  aja22: bych se vsadila, ze byl

  superkarma: 0 09.02.2009, 22:16:36
 4. avatar
  [156] evelyn [*]

  aja22: ja myslim, ze porovnavala socialni peci, jak to maji rodice takto postizenych deti v Cechach a jak to maji jinde. Tady takto postizene osoby maji asistenta, tak rodice nejsou uvazani doma peci o ne

  superkarma: 0 09.02.2009, 22:16:03
 5. avatar
  [153] evelyn [*]

  rae: to je vtip, nemam zadnou pravomoc ji odmitnout. Kdyz jede skolka nebo skola busem, tak je na 20 decek max dva kousky dospelych, to je taky nevezme?

  superkarma: 0 09.02.2009, 22:10:52
 6. [152] rae [*]

  evelyn: potkala jsem nedávno manželský pár s těžce postiženou holčinkou na vozíku - zjevně slepá, možná i hluchoslepá, pevně kurtovaná s klínem v sedu - vypadali všichni spokojeně, vozík nebyl žádná ojetina, ale veselý, pastelový kamarád - mluvili aglicky. Co dodat.
  Znám paní, která má čtyři zdravé děti a přesto má problémy - jen cesta městskou dopravou je tu složitá - jednou ji i odmítl řidič s tím, že není schopna udržet všechny čtyři. Že by měli být dva dospělí.

  superkarma: 0 09.02.2009, 22:05:02
 7. avatar
  [151] evelyn [*]

  rae: ty jsem zminit zapomnela. Ohledne samozivitelek a nemocnych deti je v Cechach porad silna diskriminace, to se opravdu jeste ma co zlepsovat.

  superkarma: 0 09.02.2009, 21:47:15
 8. [150] rae [*]

  evelyn: někdy nechtějí, někdy nemůžou - samoživitelka může najít slušnou práci náhodou, ale prckovi ještě nejsou 3 a je v háji. Nebo nemůžeš přerušit práci v oboru a kolektiv je pro spoustu dětí lepší než chůva. Navíc, jak jsem už psala chůva nemá zástup v nemoci, o tom ministerským paskvilu - vlastní děti + až 3 děti sousedek nemluvě. Kde je kvalifikace, jak se řeší spánek a stravování dětí, co pojištění. Bála bych se - jak dávat dítě hlídat, tak hlídat sama. V jeslích musí být zdravotní sestry a není tam jen jedna + pomocný personál.

  superkarma: 0 09.02.2009, 21:40:59
 9. avatar
  [149] Holly73 [*]

  janinkab: kdyby ti stat platil jen rok??ß co by jsi udelala pak?

  superkarma: 0 09.02.2009, 21:37:00
 10. avatar
  [148] evelyn [*]

  janinkab: dyt ti to nikdo nebere, ale stat bere opacnou moznost zenam, ktere nechteji zustat tak dlouho doma

  superkarma: 0 09.02.2009, 21:27:29
 11. avatar
  [146] janinkab [*]

  Teda jsem překvapená- já jako ženská jsem strašně ráda, že mi stát dovolí být s prckem 3 roky doma a zaplatí mi, málo ale přece...a některé z vás se tady hádají, jestli by snad nebylo lepší, kdyby se chodilo do práce už po šestinedělí....to vás to v té práci vážně tak baví, že bez toho nemůžete být? někdo to tady taky psal- vždyť to dítě je malé jen chvilku a roste jako z vody...za chvilku je velké a samostatné. Měla jsem teda úplně obyčejné zaměstnání, kde jsem lehce postradatelná- ale myslím si, že není v životě nic důležitější než vlastní potomek.

  superkarma: 0 09.02.2009, 21:22:45
 12. avatar
  [145] Holly73 [*]

  grizlly: jeste neco.. byla jsem rok au-pair v rodine kde pani hrabenka byla stale doma, piskala na fletnicku, malovala po zdech jejim znamym obrazy, malovala kulisy v divadle, jezdila na koni ale taky byla vic nez doma, sve dve deti videla vecer pri veceri a nekdy kdyz to stihla pri obede, a vis kdo se o ne staral??? JA - obycejna au-pair od rana do vecera jsem jim delala mamu, kdyz holka mela horecky tak pani jela piskat na fletnicku a ja ji uspavala a snazila se ji ty horecky srazit, diky bohu jsem tenkrat nebyla jeste tolik znala v nemocech, protoze dneska bych pani hrabenku asi umlatila. To je odlozeni rozumis?
  Moje deti meli vzdy mou pozornost, kdykoliv to bylo mozne.

  superkarma: 0 09.02.2009, 21:08:48
 13. [144] rae [*]

  evelyn: bohužel, tak skvělé máme zákonodárce. Fakt dárečci.

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:23:22
 14. avatar
  [143] punh [*]

  grizzly138: v jeslích se, tuším, braly děti od půl roku (to se mi zdá taky moc brzy), ale tříměsíční dítě asi málokdo dá na hlídání. Někde jsem četla, že paní manažerka si brala dítě s sebou do práce, měla postýlku v kanceláři a pak větší hlídala chůva. Jenže to je extrém. Bavíme se tady o tom, že pro hodně lidí neexistuje možnost, aby nechali hlídat svoje dítě třeba od 2 let a chodili do práce, aniž by to zrujnovalo rodinný rozpočet

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:23:01
 15. avatar
  [142] Kerridaenn [*]

  grizzly: bohužel, musím plně souhlasit s tyrkys, ač jsem se k tomu doteď nedostala.

  Nebudeš tomu věřit, ale i lidi, co dávají děti do jeslí (když se jim to omylem podaří), do školky a do školy zatímco sami pracují, své děti milují a dávají jim svou pozornost a plnohodnotně strávený čas. Samozřejmě jsou výjimky, kdy děti nemají dost pozornosti. To se ale úplně stejně děje dětem, které vychovávají matky.

  Doufám, že tvé děti nebudou aspoň na prvním stupni chodit do školy, protože by mohly mít pocit, že jsou odložené a tvá žena by třeba mohla začít uvažovat o tom, že by chtěla do práce.

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:20:59
 16. avatar
  [141] evelyn [*]

  rae: to je nejaky na hlavu postaveny

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:20:38
 17. avatar
  [140] evelyn [*]

  grizzly: kde jsi dosel k trem mesicum? To snad jsou opravdu vyjimky, co by davaly deti tak brzo do jesli

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:18:05
 18. [139] rae [*]

  grizzly: nene, myslím to naprosto vážně - bez neschopenky jsem nastoupila rovnou na rodíčák za tehdy 3800, od ledna 2007 do května 2008 se mateřská zvedla na 7600,- a pak zase zpátky za půlku. Chtěla jsem být na mateřské do 3 let za slušných 7600,-, ale kvůli té nepojištěné neschopence nemůžu. A to tam ještě existuje klauzule, kterou považuju za obcházení zákona. Rodičák si může zvolit také otec - pokud je pojištěn a pak převést péči dítěte na matku. Výše rodičáku už se nezmění. Takže dobře vydělávající otec může mít ženu v domácnosti, která nikdy nepracovala, do státní kasy nic neodvedla a klidně čerpat na 3 i víc mateřských po 2 letech a mateřskou ve výši cca 11 000,-- (nebo ?)

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:16:50
 19. avatar
  [138] grizzly [*]

  punh 133: 2,5 roku. ... je něco jiného než 3 měsíce

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:15:36
 20. avatar
  [137] Holly73 [*]

  šája: ne a bych mu z celeho meho srdicka doprala tri roky materske... se vsim vsudy a mozna i s tim porodem

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:15:23
 21. avatar
  [136] šája [*]

  grizzly: dej si studený obklad

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:14:04
 22. avatar
  [135] Holly73 [*]

  a vubec, protoze moje odlozene deti jsou uz odlozene ve svych postylkach a spinkaji, tak mam cas a jdu se pripravit na stredecni prezentaci...

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:13:34
 23. avatar
  [134] grizzly [*]

  Kerridaenn 126: celkem ano až na to, že postará rodina, ne stát. Stat pouze v případě, že je to jeho zájem. Ti co nechtějí plodit děti ať si užívají a nemají špatné svědomí z toho, že děti nemají. A ať si proboha nepořizují děti, jenom proto aby si splnili něco nedefinovatelného a pak ty děti beztak hodí na krk státu.

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:13:05
 24. avatar
  [133] punh [*]

  grizzly119: nevím, co pořád máš s tím odkládáním dětí. Když bylo mé mladší dceři 2,5 roku, tak mi nabídli z práce, ať nastoupím, ale protože nebyly jesle a ve školce nebylo místo, tak jsem to musela odmítnout. Byla jsem doma do jejích 3 let, abych pak zjistila, že už pro mě místo není a půl roku byla nezaměstnaná. Pak jsem horko těžko sehnala práci na půl úvazku a bylo to dost nevýhodný. A to všechno proto, že jsem nemohla nastoupit půl roku před koncem mateřský, i když bych chtěla a myslím, že by to dítě taky psychicky zvládlo.

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:12:50
 25. avatar
  [132] šája [*]

  evelyn: Holly73: k tomu "odkládání" snad ani nemá cenu se vyjadřovat, to je úplně mimo mísu

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:12:47
 26. avatar
  [131] Holly73 [*]

  je ja jsem napsala pouziva sve ruce na praci.. uz jsem jako segra.. sorry
  to se mi teda povedlo
  ja si tu prskam smichy na klavesnici

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:12:31
 27. avatar
  [130] Holly73 [*]

  grizzly: jak odlozi? jak odlozi sve dite??
  prosimte to je blud, ja sve dite neodlozila NIDKY, krome jeslicek kde byl nejvic 5 hodin denne, byl jen se mnou sedm let v kuse, rano, odpoledne, vecer, vikend,y svatky, prazdiny, dovolena....
  poprve pred rokem na jare byl tyden u sve babicky a dedecka sam bez rodicu.. ale to jsem mela doma druhe dite.. ktere dle tveho mineni tez odkladam...
  vis co to je odlozit???
  ja chodim pracovat vis to je neco kde clovek pouziva sve ruce, netouzim po nezavislosti ale holt musime ty dve deti ktere tedy bohuzel milujeme a nejak jsme je zatim jeste neodlozili, do babyboxu ci nekam do domova...takze taky je musime nejak uzivit. Ziji v kapitalistickem nemecku na byvale vychodni casti a ver mi ze to co muj muz vydelava a ja za to by se nekteri zapdani nemci /nechci je urazet/ nezvedli ani rano z postele.. my za to chodime pracovat. A taky me prace tesi jako me tesi se starat o me deti. Az sve deti odlozim dam ti vedet.
  Rada bych slysela tvou zenu co si o tom mysli co tu ty pises, treba ma taky na to jiny nazor..

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:11:18
 28. avatar
  [129] evelyn [*]

  rae: to smrdi diskriminaci, ale ted jsem si vzpomnela, ze se takle vypekla kolegyne, vzala si z prace neplacene volno rok, kdy pracovala na nejakem projektu, otehotnela v te dobe a taky ma nejakou almuznu, si poradne neprostudovala podmnky.


  grizzly: porad nesouhlasim, ze je to odkladani, deti kolegyn absolutne nestradaji, rodice si starost o ne deli rovnym dilem a tak vsechen cas, co spolu travi je opravdu vyuzit, aby dite melo vsechnu pozornost, co potrebuje

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:10:45
 29. avatar
  [128] šája [*]

  Kerridaenn: ale to jim to živení moc dlouho nevydrží, neb záhy vymřou....a lidstvo zdegeneruje

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:09:53
 30. avatar
  [127] grizzly [*]

  aja22 122: zájem státu = zájem volící většiny a ekonomicky silných

  superkarma: 0 09.02.2009, 20:09:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme