Zdraví

Ženy po chemoterapii znají recept na krásné vlasy

Vlasy jsou pro většinu lidí, ať už ženy, či muže, důležitou ozdobou. Aby jí však opravdu byly, je nutné se o ně starat. A kdo by měl lépe vědět, jak správně pečovat o vlasy než ženy, které si s nimi prožily spoustu starostí v průběhu léčby rakoviny prsu pomocí chemoterapie. Tuto proceduru totiž většinou doprovází nepříjemné tělesné změny, které jsou navíc viditelné i pro okolí – ztráta ochlupení, ale i vlasů. Požádali jsme proto samotné pacientky, aby poradily všem ženám, zdravým i nemocným, jak si krásné a silné vlasy nejen vypěstovat, ale i udržet.

Chemoterapie má svá pro i proti

chemoterapie

Při chemoterapii používané k léčbě různých druhů rakoviny se do těla vpravují velmi silné chemické látky, které mají za úkol bránit nádorovým buňkám v dalším dělení. Bohužel přitom tyto látky ale napadají také další rychle rostoucí buňky, včetně těch v koříncích vlasů. Během krátké doby od zahájení léčby (přibližně 1 – 3 týdny) se tak mohou projevit nepříjemné účinky v podobě vypadávání tělesného ochlupení v oblasti genitálií či podpaží, dále pak řas, obočí a především vlasů.
Různé dávky mohou na vlasy působit rozdílně. Záleží vždy také na konkrétní osobě, zda jí vlasy zcela vypadají postupně či naráz, nebo pouze prořídnou.

Více se dozvíte ZDE.

   
18.09.2014 - Prevence rakoviny - autor: Redakční materiál

Komentáře:

 1. avatar
  [2] datura [*]

  dadma — #1Taky mám známou, která má po chemo krásné vlasy, lepší než před, dokonce je má kudrnaté Sml16

  superkarma: 0 18.09.2014, 11:03:34
 2. [1] dadma [*]

  Znám několik žen po chemo a vlasy jim narostly ve stejné kvalitě a někdy i lepší.

  1. na komentář reaguje datura — #2
  superkarma: 0 18.09.2014, 08:55:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme