Reklama

Vlasy jsou pro většinu lidí, ať už ženy, či muže, důležitou ozdobou. Aby jí však opravdu byly, je nutné se o ně starat. A kdo by měl lépe vědět, jak správně pečovat o vlasy než ženy, které si s nimi prožily spoustu starostí v průběhu léčby rakoviny prsu pomocí chemoterapie. Tuto proceduru totiž většinou doprovází nepříjemné tělesné změny, které jsou navíc viditelné i pro okolí – ztráta ochlupení, ale i vlasů. Požádali jsme proto samotné pacientky, aby poradily všem ženám, zdravým i nemocným, jak si krásné a silné vlasy nejen vypěstovat, ale i udržet.

Chemoterapie má svá pro i proti

chemoterapie

Při chemoterapii používané k léčbě různých druhů rakoviny se do těla vpravují velmi silné chemické látky, které mají za úkol bránit nádorovým buňkám v dalším dělení. Bohužel přitom tyto látky ale napadají také další rychle rostoucí buňky, včetně těch v koříncích vlasů. Během krátké doby od zahájení léčby (přibližně 1 – 3 týdny) se tak mohou projevit nepříjemné účinky v podobě vypadávání tělesného ochlupení v oblasti genitálií či podpaží, dále pak řas, obočí a především vlasů.
Různé dávky mohou na vlasy působit rozdílně. Záleží vždy také na konkrétní osobě, zda jí vlasy zcela vypadají postupně či naráz, nebo pouze prořídnou.

Více se dozvíte ZDE.