Svůj názor na feministky zaslala k dnešnímu tématu také čtenářka Malinke-kote. Přiznává se, že do problému nijak nevidí a vlastně ani žádnou feministku nezná...

Jak feminismus působí na čtenářku Maliken-kote? Připadá jí, že jde o ženy, kterým se nedaří jako ženám, tak chtějí vyniknout jako muži. Více už v jejím příspěvku...


Přeji všem překrásný zasněžený den!

Dnes ráno u nás začalo krásně sněžit, tak jsem zvědavá jak to dlouho vydrží. Pojem Feminismus mi skoro vůbec nic neříká, ale přesto jsem se rozhodla napsat krátký článek. Sice jsme to brali ve škole, ale jenom okrajově. Brouzdám na netu a hledám, co to vlastně ten Feminismus je, abych mohla také přispět svým názorem. Bohužel, se mi hledání nedaří a pojem Feminismus mi skoro nic nikde neřeklo. Tak hledám dál.

Když tak pročítám články tak tomu trochu rozumím co to vlastně Feministka je. Když tak nad tím přemýšlím, tak vlastně asi žádnou Feministku neznám. Nebo jsem si nevšimla. Jestli tomu doopravdy rozumím, tak to jsou ženy, kterým se nedaří uspět jako žena, tedy nikoho nemají a nikdo je nechce a tak chtějí vyniknout jako muži, vyrovnat se jim a konkurovat jim. Nebo tomu zase špatně rozumím? Příjdu si docela hloupě, když nevím co to slovo vlastně doopravdy znamená a musím brouzdat na netu.

Ale proč ne. Feminismus mi nepříjde nijak špatná věc. Existuje takových žen určitě spousty. Proč nemít stejnou mzdu za stejnou práci a práci stejné hodnoty? Proč by jsme mi jako ženy měli být diskriminovány do zaměstnání? A proč by nemohli být stejné podmínky u žen a mužu při mateřské dovolené? Otázek bych našla spoustu, ale odpovědi by jsme se stejně nedočkaly. Diskriminací do zaměsnání znám spousty a hlavně pro mladé ženy jako jsme mi studenti, kteří hledají práci. Hlavně nechápu, že chtějí vždy v zaměstnání mít minimálně tři roky praxi když mi jako studenti stěží uděláme půl roku a někteří ani tu šanci nemají.

Vím, že můj článek asi nebude tím, co by jste si představovali a hledali. Nemohu posuzovat, spíše se přikláním k tomu, že je mi to vlastně jedno, protože až dnes jsem si trošku pročetla něco o Feminismu. V práci tolik času nemám, číst nějaké články a tak jsem chtěla přispět aspoň takto. Vím, že možná si říkate, proč vlastně píšu když nevím co tohle slovo znamená. Právě proto mě to zaujalo a mohla jsem si do své zásoby něco málo nového přispět. Možná bych se měla stydět, možná bych měla být ráda, že jsem tento význam neznala a snažila se trochu přijít k závěru co je Feminismus. Dá se říct, že jsem to snad pochopila správně. Kritiky se nebojím :-)

Přeji všem krásného bílého dne,
Malinke-kote

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. prosince 2011: Já a feministky

  • Jaký je váš názor na feministky?

I když se zdá tahle otázka položená mužem v ženském magazínu trochu odvážná, nemyslím si, že je od věci. Extrémní názory vyvolávají v lidech reakce. Stejně, jako máme každý, napříč věkem, pohlavím i rasou svůj názor třeba na židovství, tak máme názor i na feminismus. A mě zajímá ten váš, milé čtenářky! Posílejte mi ho na e-mail uvedený níže jako příspěvek k tématu a nezapomeňte, že pokud chcete mít šanci na získání krásného dárku, který se hodí pro každého chlapa a feministku, totiž hry POKER deluxe od Albi, musí váš text být dlouhý alespoň jako tento odstavec.

Chcete-li mít šanci na zveřejnění, posílějte své príspěvky nejpozději 7. 12. 2011 ve 14.30 hodin.

poker

Hrajte ŠŤASTNOU VÁNOČNÍ SOUTĚŽ o ceny v hodnotě 30.000 KORUN! Více zde...

Reklama