.

Ženy jsou lepší i za volantem

Cestování

Ženy jsou lepší i za volantem

 

Víte, co nesnáším úplně nejvíc?

Každý chlap řidič nesnáší  a často rozčileně popisuje, jak mu nějaká ženská nebo starší chlápek v klobouku nechtěli uhnout z levého pruhu. Jo, s tím já souhlasím. Taky mě to někdy štve, ale když dlouho neuhýbá, tak ho prostě podjedu! Počkám si, až v pravém pruhu nikdo nejede, a za tři vteřiny jsem před hlemýžděm. Dá se říct, že nikdo nikoho neohrozí. Zatímco to chlapské agresivní troubení, blikání a najíždění těsně na kufr, je podle mě přesný obrázek nebezpečné jízdy. Kdo tedy z pohledu bezpečnosti řídí líp?

 

Další věc.

Nesnáším, jak za účelem ušetření pár vteřin (ano, považte jde o vteřiny!) odbočují doprava, a to rovnou z levého pruhu. Toto realizují tak, že rychle přejedou (často frajersky bez blinkru) pruh střední a vmáčknou se do odbočovacího. Omezí a ohrozí všechny, kteří jsou v blízkosti. Často jsem mezi nimi i já se svými dětmi v autě… Uznejte, že z tohoto pohledu chlapi za volant vůbec nepatří!

 

 

A parkovat taky umím!

Snad mi to uvěříte, jelikož chlapi vždy jen nevěřícně čučej.

Bydlela jsem léta ve středu velkoměsta a musela jsem se tedy naučit parkovat na místa, která byla pár centimetrů kratší než moje auto. Dnes tedy zacouvám k chodníku mezi dvě auta bez problémů.

Včera jsem ovšem viděla, jak TŘI pánové manévrují při vyjíždějí JEDNOHO automobilu z parkovacího místa. Uznávám, neměli to jednoduché. Stáli kolmo k chodníku a dva metry za jejich kufrem kdosi zaparkoval. Úhly jen tak tak, prostor po stranách veškerý žádný. Ale jak ti se u toho navyváděli?

Jeden byl za volantem a dva mu před a za autem mávali jak motýli. A ani jeden z nich tedy rozhodně nezachoval klid… Nakonec se ti dva navigátoři smáli tomu za volantem, který začal hrozně zuřit. „Kterej debil to tu takhle zaparkoval!“ volal ve své hanbě. Chápete, on zklamal sám sebe a prožíval před svými mužskými druhy potupu největšího stupně…

Neumějí v klidu přiznat své nedostatky. Možná proto se pak tolik realizují při agresivitě rychlé jízdy?

 

Jak je možné, že nechápou důležitost a prvořadost bezpečnosti při jízdě?

Honí se snad za mamutem? Řekněte jim někdo, že honba za kořistí již není zapotřebí.

A že je tedy načase při jízdě začít používat hlavu…

 

Co vy na to?

   
28.02.2005 - Zahraničí - autor: Jindřiška Kleknerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [93] psycho [*]

  Ja teda nevim, mozna to byla nahoda, ale:
  vcera rano pri ceste do prace okolo mne projelo auto, melo jen vyskrabany pruzor, vubec nemelo oskrabane skla a pak koukam, sedela v tom zenska, ale jela jako posrana, takze jela bezpecne a byla to jiste dobra ridicka, jinav vsechnz ostatni auta meli oskrabano
  prijedu na parkoviste a na miste vzhrazenem pro invalidy stoji auto, za chvilku k nemu prijde ridic - zenska, a na dotaz proc stoji na tomto miste, ze tam nema co delat odpovedela, ze chtela stat co nejblize a ze si nejake znacky ani nevsimla, take to byla asi take nejaka skvela ridicka
  pak prijede na parkoviste auto, postavi se primo na pruh a zabere dve mista a pak z toho vyleze - no samozrejme zenska, prijizdela pomalu, takze to byla nejaka opravdu skvela ridika, ktera urcite nikdy nezpusobi nehodu, bodejt v takove rychlosti, to ani nejde. Cizi auto take neskrabne, stoji od nich vzdy daleko
  no a do ctvrtice, vencim psa kousek od baraku a prijizdi zena meho bratrance, tak na ni mavam, nereaguje. prichazim k baraku, ona vystupuje, ji rikam, me ignorujes, kdyz te zdravim. Ona: ja kdyz ridim, tak nestacim sledovat co se deje okolo. Potes panbuh, ji potkat a predjizdet,kdyz neni schopna sledovat neco okolo.
  No, mohla to byt nahoda, ale vcera me o tom, jak jsou zensky skvele ridicky, moc nepresvedcily.

  superkarma: 0 02.03.2005, 05:55:59
 2. avatar
  [91] Ťapina [*]

  Feng: Ono se to "odstrašování blikačů" dělá jinak, jenom naznačíš přibrždění - brnkneš nohou o brzdový pedál, s tvou rychlostí to nic neudělá, ale rozsvítí se brzdová světla - a lepič na kufr zmizí v dáli. Pravda, může se do něj zezadu navalit další takovej, ale to už je jejich problém, kdyby dodržovali bezpečnou vzdálenost, tak se to nestane. Ovšem podotýkám, že v praxi jsem k tomu nikdy nemusela přistoupit.

  superkarma: 0 01.03.2005, 20:50:50
 3. avatar
  [90] Meander [*]

  Blikající pitomci v levém pruhu dovedou člověka připravit i o poslední zbytky soudnosti. Vždycky bych jim nejradši zařvala do xichtu, že se neumím vznést kolmo vzhůru. Ale bacha, není dobré je dráždit. Může se stát, že takovýhle šmejd předjede toho, co "zdržuje", zahamuje to, vytáhne toho nešťastníka z auta a dá mu po čuni. Blikající borci v superbourácích si většinou něco kompenzují a není radno je dráždit.

  superkarma: 0 01.03.2005, 19:10:00
 4. avatar
  [87] Meander [*]

  Mám tu zkušenost, že když se na silnici odehrává nějaká show, hlavním aktérem bývá většinou chlápek kolem padesátky, v žigulíku a s pokrývkou hlavy.

  superkarma: 0 01.03.2005, 11:02:20
 5. avatar
  [85] Meander [*]

  Mám tu zkušenost, že když se na silnici odehrává nějaká show, hlavním aktérem bývá většinou chlápek kolem padesátky, v žigulíku a s pokrývkou hlavy.

  superkarma: 0 01.03.2005, 10:55:25
 6. avatar
  [82] Ťapina [*]

  Feng: Celý odpoledne vymýšlím situaci, proč je podjíždění nebezpečný a nedala jsem tu myšlenku dohormady. Ty jsi to udělala na jedničku. Na levém zrcátku mám přídatné zrcátko k vykrývání mrtvého úhlu, tam je důležité vidět do všech směrů. Na pravém ne a neznám nikoho, kdo by ho tam měl.

  superkarma: 0 28.02.2005, 20:50:01
 7. avatar
  [79] Suzanne [*]

  já sirael: ty mu dáváš, znouzovi a von je tak pyšnej na to, jak strašně chytrej

  superkarma: 0 28.02.2005, 18:35:35
 8. avatar
  [76] zn0uz4 [*]

  a pro ty, co nevi, kde to najit..
  § 12

  Jízda v jízdních pruzích

  (1) Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

  (2) V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu; přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí, užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování, otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1 smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

  (3) Je-li na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích v jednom směru jízdy taková hustota provozu, že se vytvoří souvislé proudy vozidel, v nichž řidič motorového vozidla může jet jen takovou rychlostí, která závisí na rychlosti vozidel jedoucích před ním, mohou jet motorová vozidla souběžně (dále jen "souběžná jízda"); přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu.

  a pro saju: pokud vpravo byl nafoukany snih, nebo by tam byly diry, nebo stado krav.. taky bys nutila ridice, co jedou v levym pruhu, aby se tam vratili, aby lady mohla projet? nebo bys byla zenstejsi zena (jako autorka) a svihla bys to zprava?

  superkarma: 0 28.02.2005, 15:53:13
 9. avatar
  [75] zn0uz4 [*]

  já sirael: podjizdeni je ta prasarna mimo obec...
  jinka co se tyce jizdy v jizdnich pruzich .. viz. 361/2000, par. 12, odst. 1, 2... pisou tam taky neco o uvolnovani leveho jizdniho pruhu v obci...

  superkarma: 0 28.02.2005, 15:45:26
 10. avatar
  [73] Tiny [*]

  šája: No nevím co je na tom chabého, to jsou předpisy! (třeba jsou chabé ony) Nemám je po ruce, abych třeba citovala, ale toto by měl každý řidič znát. Možná se to zdá na první pohled nelogické a "vždyť jen prostě jedu rychleji, nikomu nevadím". Ale pokud jsi mimo město, JE předjíždění zprava (i v druhém pruhu) PŘESTUPEK!

  superkarma: 0 28.02.2005, 15:03:56
 11. avatar
  [72] šája [*]

  Tiny: to bych čekala nejspíš ještě teď včera jich hodně jezdilo vlevo a pomalu a víš proč? Protože vpravo byl nafoukaný sníh a oni frajeři nejspíš neměli zimní obutí
  No ale stejně tomu nerozumím - já jedu vpravo, on vlevo, takže mi nijak nevadí, já prostě jen pokračuji stálou rychlostí stálým směrem Tvoje vysvětlení bylo dost chabé

  superkarma: 0 28.02.2005, 14:42:47
 12. avatar
  [71] Tiny [*]

  šája: Ano, mimo město je předjíždění zprava přestupek. Zní to divně, ale správně, když člověk dojede někoho takového, by měl počkat až uhne doprava, a pak ho zleva předjet.

  superkarma: 0 28.02.2005, 14:13:04

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [70] šája [*]

  Já jen, že mám ještě v paměti čerstvé zážitky ze včerejší 500 km cesty po dálnici....

  superkarma: 0 28.02.2005, 14:09:30
 2. avatar
  [69] šája [*]

  Ono vůbec to předjíždění zprava mimo město je divná věc. Jedu v pravém pruhu a když po čase doženu blba, který v levém pruhu jede pomaleji, tak mám jako kvůli němu zpomalit nebo co jako? Vysvětlí mi to někdo?

  superkarma: 0 28.02.2005, 14:04:31
 3. avatar
  [68] Ťapina [*]

  Předjíždění pravým pruhem že je bezpečnější? Takovou prasárnu bych v životě neudělala. V obci je to samozřejmě něco jiného, což bych chtěla vzkázat hlavně tomu pánovi, co mě dne 12.2. vyblikával z levého pruhu v Hradci Králové u Carrfouru. Ono je jaksi logické, že když se chystám odbočovat doleva, tak pojedu pomaleji než ten, co se chystá svištět rovně.

  superkarma: 0 28.02.2005, 14:04:18
 4. avatar
  [67] Visnery [*]

  Jeremi: Musíš to rozdělovat:) Myslela jsem ten typ lidí (většinou chlapi), kteří předjíždí do zatáčky a tvrdí, že tam vidí. Ti, kteří jezdí 5 cm od jiného auta a tvrdí, že to ubrzdí a takhle bych mohla pokračovat do alelůja, určitě víš, co tím myslím

  superkarma: 0 28.02.2005, 14:02:37
 5. avatar
  [66] Tiny [*]

  S dělením na mužské a ženské řidiče nesouhlasím. Pořád jsou jen dobří a špatní řidiči . Bohužel, je spusta těch nezodpovědných šílenců, co způsobují nehody a to ať jezdí rychle nebo naopak hrozně pomalu. Jsem každodenní řidička a troufám si tvrdit, že za ta léta snad i dobrá či zkušená. A zažila jsem dost strašných řidičů chlapů, nepříjemných situací, ale také přišerných řidiček. A to jsem dříve ženy řidičky slovně bránila (těžko bude z ženské dobrá řidička, když ji manžel půjčí auto pouze jednou za měsíc nebo když potřebuje odvézt z restaurace). Článek se mi nelíbí, je divně napsaný a autorka asi bude zvláštní typ řidičky, nechtěla bych se s ní někde na silnici potkat (viz např. to předjíždění zprava mimo město apod.).

  superkarma: 0 28.02.2005, 13:55:39
 6. avatar
  [65] Jeremi [*]

  Visnery: To snad ne! Si o sobě myslím, že jsem dobrá řidička, ale to neznamená, že trpím přehnanou sebedůvěrou a nedávám si při řízení pozor.

  superkarma: 0 28.02.2005, 13:52:41
 7. avatar
  [64] Visnery [*]

  Nejhorší řidiči jsou Karviňáci

  superkarma: 0 28.02.2005, 13:44:46
 8. avatar
  [63] Visnery [*]

  Nejsem dobrá řidička. A každý, kdo o sobě tvrdí, jak je dobrej, je jen ...

  superkarma: 0 28.02.2005, 13:42:35
 9. avatar
  [62] Jeremi [*]

  Jane11: To je děs.

  superkarma: 0 28.02.2005, 13:29:26
 10. avatar
  [61] Vivian [*]

  Nejsem dobrá řidička, ale nemyslím si, že za to může moje vagína Být dobrým řidičem není otázka pohlaví.

  superkarma: 0 28.02.2005, 13:24:03
 11. avatar
  [59] Jeremi [*]

  Jane11: A zabil si ho přesto, že to dítě bylo v sedačce? A jemu jako řidiči se nic nestalo?

  superkarma: 0 28.02.2005, 12:57:30
 12. avatar
  [58] Gabi [*]

  Jeremi: jojo, Mělník a ještě dřív Praha Západ.

  superkarma: 0 28.02.2005, 12:40:23
 13. avatar
  [57] P.Martina [*]

  Jane11: To je moc smutné . Člověk si nepřipouští, že se taková nehoda může stát i jemu . Zaplatil za to cenu nejvyšší.
  Mám doma taky takovýho plašana , ale už ho malu ale jistě klidním, nebo si prostě za volant skočím já a je to!!

  superkarma: 0 28.02.2005, 12:39:02
 14. avatar
  [56] šája [*]

  O víkendu jsem byli v Havířově a nejhorší řidiči jsou kurviňoci Havířovští byli v šoku, když jsme zastavili před přechodem, to tam neznají. Jen pro příklad - radní zrušili ve městě 2/3 přechodů pro chodce, přechody jsou od sebe teď přes 150 m daleko a stejně se na nich chodec přednosti nedočká. Přímo před barákem mají naši kříž....nějaký borec smetl sedmáctiletou holku, letěla přes celou křižovatku...on jen závodil s kamarádem, no...jo on tam byl přechod...aha...sem jel asi jen 120 To je tam na denním pořádku, nepřeháním. Nějaký řidič (řidič, ne řidička) tam dokonce smetl policistku, která zajišťovala přechod skupinky dětí Nepotkali jsem tam jediné auto, které by jelo předepsanou rychlostí. Manžel, aby se trochu přizpůsobil, jezdil, ač nerad, skoro sedmdesátkou a stejně byl trapně pomalý. Bojím se tam chodit přes silnici

  superkarma: 0 28.02.2005, 12:25:15
 15. avatar
  [54] Lotka [*]

  U nás jsou nejhorší Bruntálané

  superkarma: 0 28.02.2005, 12:15:10
 16. avatar
  [53] Žábina [*]

  effka: můžu potvrdit...když jsme na chatě na Seči a musíme nedejbože někam vyjet, máme co dělat abychom se vyhli Chrudimákům jedoucím v protisměru nebo vlítnoucím do zatáčky aniž by předtím přibrzdili

  superkarma: 0 28.02.2005, 12:12:49
 17. avatar
  [52] Jeremi [*]

  Markýza: effka: V okolí Prahy jsou zas bezkonkurenčně nejhorší Mělničáci. Akorát, že s těma novejma espézetkama se maskuju za S a člověk není včas varován.

  superkarma: 0 28.02.2005, 12:08:27
 18. avatar
  [51] Markýza [*]

  effka: nejhorší jsou Zlíňáci - jak vidím zlínskou značku, uhýbám, i kdybych měla jet pravýma kolama ne škarpě.
  Jo a všimly(i) jste si, že nové auta se dělají zásadně bez blinkrů?

  superkarma: 0 28.02.2005, 11:57:19
 19. avatar
  [50] effka [*]

  U nás se říká, že nejhorší řidiči jsou Chrudimáci Jinak jezdím v obci taky 50 a nejvíc se na mě lepí řidiči "profíci" s Avii či dodávkou. Ty miluju

  superkarma: 0 28.02.2005, 11:48:58
 20. avatar
  [49] emma [*]

  Lotka: já nejsem "do antidiskriminačního zákona zaujatá" (zajímavá vazba)
  jen nesnáším tohle vyvyšování - stejně jako by mě naštval článek v opačném směru (chlapi jsou lepší I za volantem)

  superkarma: 0 28.02.2005, 11:45:25
 21. avatar
  [48] murena [*]

  Patříme k nejhorším řidičům v Evropě.Jsme v první řadě naprosto bezohlední a nezodpovědní nejen k vlastním,ale i k cizím životům.To, co je k vidění na našich silnicích je lepší nekomentovat,to znáte všichni,ale nelíbí se mi,že v poslední době,se většinou všechno svádí na řidiče nákladních aut a já si myslím,že tito hoši i ženy,za volanty velkých vozů patří mezi naše nejlepší a nejukázněnější řidiče.

  superkarma: 0 28.02.2005, 11:21:34
 22. avatar
  [47] Lotka [*]

  emma: nebereš to nějak zhurta? Už jsi do toho antidiskriminačního zákona taky zaujatá, že ani nepoznáš článek typu - kecáme s holkama o chlapech Chtěla jsem ještě napsat u piva, ale spíš by se hodilo - u vína

  superkarma: 0 28.02.2005, 11:18:04
 23. avatar
  [46] Jeremi [*]

  zn0uz4: V obci se "podjíždění" v pravém pruhu nepovažuje za předjíždění, ale za souběžnou jízdu dvěma jízdními pruhy. Že Tys nedával v autoškole pozor?

  superkarma: 0 28.02.2005, 11:07:51
 24. avatar
  [45] Hannah01 [*]

  zn0uz4: Ale jdi, ty brepto - znám minimálně 2 činnosti, které jako chlap dělat nebudu a nechci...

  superkarma: 0 28.02.2005, 11:04:42
 25. avatar
  [44] zn0uz4 [*]

  já sirael: v obci se da mijet zprava? o tom tedy nevim... nepletes si nahodou to, kdyz nejaky auto odbocuje doleva, a ty ho zprava objedes? :)
  a co se zastaveni/stani tyce.. mela by sis znova precist zakon, kde muzes stat a zastavit... neni pravda to, co rikas

  mam-ča: nechapu tu zenskou krecovitou touhu dokazat a delat vsechno jako chlap...

  superkarma: 0 28.02.2005, 10:49:25
 26. avatar
  [43] Markýza [*]

  Hanule: nech je troubit, kašli na ně a hlavně ODVAHU a PEVNÉ NERVY - každá džungle se dá překonat.
  Taky jsem si myslela, že budu mít řidičák spíš jako náhradní řidič, a taky kvůli dotazníkům - Vlastníte řidičský průkaz sk. B - ANO, a teď jezdím denně, v dešti mlze, vánici, průtži mračena a podobných chuťovkách. Jde to!!!

  superkarma: 0 28.02.2005, 10:34:05
 27. avatar
  [42] Gabi [*]

  Hanule: jezdit, jezdit, jezdit a za pár let to bude lepší.

  superkarma: 0 28.02.2005, 10:32:11
 28. [41] Hanule [*]

  Já mám opačný problém. Manžel mne nutí řídit, ale já mám právě obrovskou hrůzu z té džungle na silnici. Jsem prostě začátečník a když na mne začnou troubit, začnu šíleně zmatkovat. Máte nějakou dobrou radu pro mne?

  superkarma: 0 28.02.2005, 10:29:12
 29. avatar
  [39] Clerenc [*]

  Zrovna dneska rano, jsem cestou do prace potkala v protismeru kamion To me opravdu prekvapilo, o to horsi to bylo ze to bylo pod mostem v zatacce, takze nebyl videt. Musela jsem asi 300 m couvat aby mohl vyjet. Jeste ze mel zapnuty dalkace aby na sebe upozornil, jinach bych to do nej asi narvala:-(

  superkarma: 0 28.02.2005, 10:26:23
 30. avatar
  [37] Markýza [*]

  šája: taky jsem blikala, když nesvítili, ženské pocopily a rozsvítily, páni tvorstvasi ťukali na čelo, a jeden dokonce nelenil otevřít okýnko a vyřvat na mě co si o mě myslí, no měl smůlu, za zatáčkoou stáli policajti a tak ho hned odlapli.
  Jinak v odpoledním hustém provozu, řídíc auto přes obec sedumdesátkou, u ucha mobil a ještě si psát poznámky do bloku na palubovce - hádejte kdo byl za volantem.
  Můžete dvakrát!


  No přece naše silnější, chytřejší a rozhodně lépe řídící polovička lidstva - nepřekonatelný MUŽ!!!

  superkarma: 0 28.02.2005, 10:24:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme