Vztahy

Ženy a podprsenky

Na Žena-in chyběl dlouhou dobu mužský pohled na některá dámská ožehavá témata. Jak známo, muži vidí svět naprosto jinýma očima a ženský svět zpravidla nechápou. Totéž pak platí i recipročně pro ženy. Dnešní článek však prolomí bariéru toho, co ženy nerady komentují a muži hojně diskutují, ale jen mezi sebou.

Dámská podprsenka je velice zvláštní věc. Podprsenky dokáží naprosto změnit tvar prsou i jejich velikost. Z malinkých prsou, která by pod tlustším svetrem jen stěží vytvořila charakteristické zaoblení, dokáží udělat vzorová prsa, která si každá žena přeje. Prsům, která již dávno nemají svůj původní a pevný tvar, dokáží navrátit původní vzhled, a konečně, nezávisle na velikosti prsů dokáží v kombinaci s vhodným topem vytvořit vzorový dekolt - Kosmopolitan, model 54.

Jak se ale na podprsenky - potažmo na prsa - dívají muži? Tak především, krása prsou je hlavně v tom, že se v mnohém podobají otiskům prstů - ty má také každý člověk jiné. Mužům se na ženách, zejména zpočátku vztahu, případně jen na pohled, líbí nepřeberná sbírka různých tvarů prsů, barev bradavek apod. Podobně jako osobnost ženy jsou i její prsa symbolem individuality. Ano, najdou se ženy, které mají podobný tvar prsů, ale stejně tak se najdou ženy s podobnými povahovými vlastnostmi.

Vraťme se ale ještě jednou k oněm otiskům prstů - u prsů je zde totiž ještě jedna podobnost - jak vypadají skutečně, se totiž pozná také jen při pohledu zblízka a nebo při doteku. Ptáte se, co tím sleduji? Muži, zejména pak u mladších žen, nemají většinou rádi vycpané podprsenky. A jestli si myslíte, že to nepoznají, tak se ošklivě pletete. Z hlediska mužů se dělí podprsenky do několika kategorií - plastové (neboli podprsenky z molitanu, co drží stejný tvar nezávisle na tom, co či zda vůbec se pod nimi nachází), podprsenky vycpané - tedy takové ty, které tvar nedrží tak dobře, nicméně obsahují molitanový nárazník pro případ upadnutí na břicho, a konečně podprsenky přírodní, kde je vidět skutečná velikost i tvar prsou. Na podprsenky bez kostic či s kosticemi to muži nedělí, neboť je jim to upřímně jedno.

Vezměme si nyní první zmíněný typ podprsenky - tu muži nemají opravdu rádi a ženy ji kupodivu milují (samozřejmě, že tedy ne všechny, že). Pro muže je to výraz projevu nízkého sebevědomí a u těch žen, které tyto podprsenky nosí, automaticky předpokládají buď menší a nebo tvarově nehezká prsa. Naprosto paradoxní pro ně (a tedy i pro mě) je pak fakt, že takovéto podprsenky si kupují i ženy, které mají prsa velikostně více než postačující a tvarově skvělá. Možná se teď podivujete nad tím, že nejdřív říkám, že muži mají na prsou rádi jejich rozmanitost, a teď najednou mluvím o "skvělém" tvaru. Inu, skvělý tvar je totiž ten, který se danému muži líbí, a nutno podotknout, že je to v podstatě téměř každý symetrický tvar. U velikosti to tak jednoduché není, existují muži, kteří mají vyloženě rádi velká prsa, a naopak také existují muži, kterým se vyloženě líbí malá prsa. Domněnka toho, že dokud nemáte prsa s košíčky B nebo C, tak nejste krásná, je tedy nesmyslná. Důležité je zachovat dobrý poměr vůči velikosti těla - tj. žena s výškou 150 cm a košíčky C je tedy moc, stejně jako žena nad 180 cm s košíčky A. Všechno ostatní je ale v zásadě velikostně vyhovující.

No ale pojďme raději k dalšímu typu podprsenek - vycpané. Ty jsou pro muže skvělé na dívání, zejména na módních přehlídkách apod. a jsou vcelku i přípustné pro každodenní nošení. Tato přípustnost však končí v okamžiku, kdy se bavíme o naší přítelkyni, eventuálně manželce, kterou ještě stále považujeme za atraktivní. Problém je totiž v tom, že u obou zmíněných typů žen poměrně reálně sem tam nastane situace, kdy naši zbožňovanou sexy osůbku chceme pohladit i jinde než po vlasech. No, ale zkuste si hladit polštář... Žena to necítí a muži při jeho ješitnosti vadí, že jeho snažení nevyvolává očekávaný účinek. Předstírání toho, jak to žena bůh ví jak necítí, je sice hezké, ale muž není idiot, jak si řada žen myslí, a časem mu to dojde a rozmrzutí jej to ještě víc.

No a proto je tu řadou mužů nejoblíbenější poslední typ - podprsenky přírodní. Prsa vypadají skoro jako bez podprsenky, žena cítí veškeré dotyky, a co víc, v jistých případech prosvítají ženě přes podprsenku a svrchní oblečení bradavky, což přivádí muže na vrchol blaha (ne tedy na ten vrchol, co vás teď možná napadnul, nicméně se nám to zdá prostě sexy). Ostatně ženská bradavka ve stavu malém a tuhém je pro většinu mužů neodolatelným afrodiziakem. To si ostatně uvědomili také výrobci silikonových výplní všeho druhu a začali, tedy alespoň v USA, prodávat silikonové bradavky. To je sice obrovský nechutný podvod na muže, nicméně zatím to skoro nikdo nezná, takže...

Ono vlastně jakákoliv výplň připadá muži jako podvod, a když to zjistí, bývá značně rozladěn. Pokud to pak zjistí až v posteli, může to vést až k dočasné nefunkčnosti muže juniora. Muži se totiž na různé vycpávky, ať již molitanové či silikonové, koukají asi tak, jako kdyby si koupili auto s dvoulitrovým turbodieselem, a pod kapotou našli jen 1,4 litrový udýchaný a zastaralý naftový motor. Další z obecných ženský omylů tedy je ten, že vycpávky jsou správná cesta. Ano jsou, ale dokud to ten muž nezjistí.

Tak a teď asi již nechám prostor na vaše dotazy a příspěvky plné rozhořčení ;o) S tématem podprsenky jsme však ještě neskončili, podprsenky jsou totiž zajímavé i z pohledu jejich erotičnosti, ale o tom až zase někdy jindy.
   
16.03.2004 - Láska a vztahy - autor: Joss Lestat

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [138] *Kotě* [*]

  80B: pro mě, s mou velikosti, je ohromné pohodlí MÍT podprsenku... když ji nemám, je to velmi nepohodlné. Takže já osobně jsem za podprsenky šťastná a bez nich bych měla problémy...

  superkarma: 0 20.03.2004, 03:07:44
 2. avatar
  [121] Eva_CZ [*]

  Joss Lestat: ja teda nevim, ale ja zrovna nemam potrebu cekat, az mi zrovna TY vysvetlis veci z muzskeho pohledu.
  Co chci vedet, na to se zeptam...
  Ke vsemu si nemyslim, ze jsi prilis objektivni...

  superkarma: 0 16.03.2004, 23:08:00
 3. avatar
  [118] *Kotě* [*]

  sigi: Jo, H&M je OK... akorát mně osobně vůbec nesedí ten střih jejich podprsenek. Připadá mi, že jsou vlastně střižené jako push-upky, dokonce i ty nevycpané. Ještě nikdy mi tam žádná neseděla, což je mi vzhledem k příznivým cenám fakt líto.

  superkarma: 0 16.03.2004, 22:26:19
 4. avatar
  [117] Vivian [*]

  Joss Lestat: mě by zajímalo, co u chlapa stojí za rozhodnutím jít studovat gynekologii.

  superkarma: 0 16.03.2004, 22:20:17
 5. avatar
  [116] sigi [*]

  Korálek: Já jsem na to ještě o něco hůř, mám 75C na 155 cm a i když na sobě nemám zrovna nic upnutého, tak na mě chlapi dost civí. Holt při té mojí "výšce" vypadají má prsa hrozně velká. Jinak velký výběr nějrůznějších podprsenek mají v H&M a za dobré ceny.

  superkarma: 0 16.03.2004, 21:59:42
 6. avatar
  [113] danca79 [*]

  Joss Lestat: Jen houšť, článků o tom jak nás muži chápou není nikdy dost

  superkarma: 0 16.03.2004, 21:41:34
 7. avatar
  [110] Denča [*]

  Push-up je dobrá tak do výstřihu, to splní svůj účel ale jinak ty vycpávky jsou šílené. Mě taky příroda moc neobdarovala, navíc nejsem s prsama spokojená celkově, ujde to jen před MS
  Ale zase k mé pidi postavě by se "céčka "moc nehodily
  Já nenávidím kupování podprsenek. Protože v kvalitních a drahých obchodech niko není, prodavačka se na vás přilepí a nepustí vás a to věčné oblékání a vyslíkání navíc jinak podprsenka vypadá pod tričkem a jinak pod halenkou, takže to abych sebou nosila oblečení a zkoušela to s ním
  A jakuž tady někdo psal, taky nesnáším ty špičaté!
  Zrovna ve čtvrtek jedu do Ostravy, tak snad něco koupím

  superkarma: 0 16.03.2004, 20:50:38
 8. avatar
  [108] danca79 [*]

  : No tak to máš naprostou pravdu. Kluci v 15ti baští holky typu Dolly Buster, ale pak začínají mít poněkud vytříbenější vkus (nic proti Dolly, samozřejmě!)

  superkarma: 0 16.03.2004, 20:21:26

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [106] danca79 [*]

  Joss.Lestat: Jo, myslím že jsi jinými slovy řekl, co jsem zmiňovala níže jako tajnou informaci od mých kamarádů...tak to máme od dalšího chlapa, tak to musí být fakt tak

  superkarma: 0 16.03.2004, 19:47:47
 2. avatar
  [104] danca79 [*]

  A holt to bude silnější pohlaví muset kousnout

  superkarma: 0 16.03.2004, 18:16:41
 3. avatar
  [103] danca79 [*]

  *daisy*: Hmm, to jsme dvě, ale už jsem se poučila že ne vždy to je ta nejlepší cesta...No asi to nakonec ale udělám...

  superkarma: 0 16.03.2004, 17:23:03
 4. avatar
  [102] kubikm [*]

  Korálek: dcera prodává prádlo podle katalogu od jedné české firmy. Tam problém s velikostí plavek není, protože si můžeš extra objednat jakou velikost potřebuješ ze 3 typů vršků a 3 typů kalhotek...takže pokud nenajdeš v obchodě, koukni i na net, nebo se ozvi....
  Petulinda: a košíčku u 75 jsou do DD, což asi bude to E
  kromě toho nabízejí možnost, koupit košíček od větší velikosti a objem zmenší....

  superkarma: 0 16.03.2004, 17:02:57
 5. avatar
  [101] Petulinda [*]

  Korálek: tak to znám. Jsem na tom ještě hůř. Mám 75E a jít nakupovat prádlo nebo plavky je otázka několika týdnů běhání po obchodech a hlavně ocelových nervů. A přitom všude píšou,že se ženské populaci celkově zvětšují prsa. Tak proč na to výrobci nereagují?!

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:43:07
 6. avatar
  [99] *daisy* [*]

  danca79: Jo, holka, tak na tohle ja jsem moc chlap, tj. neumim jen tak chodit dookola, proste to narvu naplno do xichtu Proste netusim, jak se "zaonacuje" tak, aby to byl jako napad partnera

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:32:16
 7. avatar
  [98] danca79 [*]

  *daisy*: Hmmm, to jo, ale někdy je fajn mít se o koho opřít, s kým se pomazlit (fakt nejsem typ na úlety), a tak. Jenže je fakt že my se vídáme tak málo, že tohle stejnak prakticky nemám. No - chystám se teď nejmíň na rok pryč, takže je to myslím jasné.....Jen nevím jak to zaonačit aby to to vypadalo jako jeho nápad, že si dáme volnost

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:24:44
 8. avatar
  [97] *daisy* [*]

  danca79: uzivej, dokud muzes, i toho sebelepsiho chlapa mas obcas plny zuby, takze svoboda, rozhodovat sama za sebe, platit sama za sebe, mit ucty jen sama za sebe... Joj, neni spatne byt sobestacna a single

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:21:35
 9. avatar
  [96] danca79 [*]

  *daisy*: Jo, s tim musím víc než souhlasit

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:19:51
 10. avatar
  [95] *daisy* [*]

  danca79: si myslim, jestli '79 je rocnik narozeni

  Navic, radsi do ksa hned, nez aby to slo do ksa o pet let a dve deti a spolecny bydleni a dluhy pozdeji, ne?

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:17:49
 11. avatar
  [94] *daisy* [*]

  danca79: si myslim, jestli '79 je rocnik narozeni

  Navic, radsi do ksa hned, nez aby to slo do ksa o pet let a dve deti a spolecny bydleni a dluhy pozdeji, ne?

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:17:11
 12. avatar
  [93] danca79 [*]

  *daisy*: No, já teď taky někoho mám, ale spěje to do kšá...No ale flintu do žita zatím neházím, na to nemám věk

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:07:34
 13. avatar
  [92] *daisy* [*]

  danca79: nezoufej, jsem taky dusinka uprimna, drsnejsiho razu A mam sveho , ktery me obcas dost spatne rozdychava, ale co si vybral, to ma

  superkarma: 0 16.03.2004, 16:02:49
 14. avatar
  [91] danca79 [*]

  *daisy*: Já si toho všimla užu docela dost holek. No a tak jsem se začla vyptávat kamarádů (tedy spíš těch co přece jen nějaký ten úspěch u žen mají) a ti všichni do jednoho prohlásili, že zdravě seběvědomá ženská je rajcovní, ať vypadá jak chce. A je úplně jedno jaký má prsa nebo jestli je boubelka.
  No, já tím že mě starší brácha leckam tahal se svými kamarády, tak jsem trošku drsnější povahy a před tím hodně chlapů zdrhá

  superkarma: 0 16.03.2004, 15:53:58
 15. avatar
  [90] *daisy* [*]

  danca79: holt je to fakt pravda Videla jsem devcinu, ktera..no, nechci byt hnusna, ale nebyla nicim az tak zajimava A z toho mala, co jsem mela moznost ji poznat jako cloveka (ale fakt si nedelam patent na to, ze bych ji znala, byla to jen kolegyne z vedlejsiho kanclu ), tak byla i vcelku normalni fajn zenska, proste nic uzasnyho osobnostne, takovy ten zdravy prumer. A verila si, a mela chlapu na rozdavani (hehe, vidlema musela odhrnovat prede dverma, kdyz chtela vynest kos )

  superkarma: 0 16.03.2004, 15:40:06
 16. avatar
  [89] danca79 [*]

  petruška: jo, byla jsem rok v USA coby au-pair a tam mají hory prádla od od nulek do XXXXXXXL snad pomalu v každým supermarketu. Fakt některý byly tak velký že jsem si říkala že to u nás snad ani nikdo nemá. A ve všech velikostech měli hodně velký výběr.

  superkarma: 0 16.03.2004, 15:38:22
 17. avatar
  [88] danca79 [*]

  Já mám většinou 75C a dávám přednost nevycpanejm. Jak už to níž někdo zmiňoval ten přechod mezi podprdou a kůží, tak já jak mám docela visáčky tak je to vidět tuplem. Takže kostice ano, ale jinak "přírodní". Sice i v poprdě je tim pádem mám krapet povislý, ale dá se to přežít.
  Holky i když je to těžké, co kdybychom se měly rády prostě takové, jaké jsme? To totiž zabírá dokonale - ženská co je spokojená sama se sebou, ať á prsa malý nebo velký, ať je hubená nebo oplácaná, prostě když si věří tak to chlapi vycítí a líbí se jim to. Nebo mi to aspoň kamarádi tvrdí

  superkarma: 0 16.03.2004, 15:35:58
 18. avatar
  [86] Ladia [*]

  Bez push-upky z baráku nevylezu

  superkarma: 0 16.03.2004, 15:18:05
 19. avatar
  [85] *Kotě* [*]

  Síma - já mám přes hrudník 70 a prsa C a taky je to velmi okrajová velikost podprsenky.

  superkarma: 0 16.03.2004, 15:14:46
 20. avatar
  [83] Lucimo [*]

  Síma: č.82

  superkarma: 0 16.03.2004, 14:45:08
 21. avatar
  [78] šája [*]

  Síma: Psala jsi, že máš velikost 75D...Co takhle moje 95B? Mám 110 cm přes prsa, ale můj táta vždycky jedovatě říkal, že to mám přes záda Sehnat na tohle nadělení ala Frištenský pěknou podprdu je taky umění, košíčky B končí u velikosti 85. Velikost 90 ještě snesu, 85 je už fakt málo....

  superkarma: 0 16.03.2004, 13:57:19
 22. avatar
  [77] janinkab [*]

  Já mám push- upky ráda! Cítím se v nich dobře a je mi fuk, jestli se to kolemjdoucím líbí, nebo ne! Brojit proti vycpávkám a přitom slintat nad silikonama mi přijde trochu pokrytecké!

  superkarma: 0 16.03.2004, 13:50:15
 23. avatar
  [75] evusche [*]

  Všem, co si myslí, že podrpda s vycpávkami je špatná: pomyslel pán, co psal ten článek, že existují také ženy, které nemají stejně velká prsa??? Bohužel je to i můj případ a proto MUSÍM nosit vycpané podprdy...a nestydím se za to. Holt matka příroda se na mě vyřádila

  superkarma: 0 16.03.2004, 13:34:58
 24. avatar
  [74] lightblue [*]

  Síma:

  superkarma: 0 16.03.2004, 13:27:24
 25. avatar
  [69] Luciš [*]

  Janinkab: právě, mám zkušenost, že ty umělohmotné jsou po pár vyprání pružnější (nedá se na to spoléhat). Ale zase ztrácí elasticitu látka či krajka.

  S tou "zimou" to taky někdy pociťuju. Radši nosím ještě propínací svetříky. Push upku mám jen jednu a měla jsem ji asi třikrát. Pořád mi z ní vyjížděla prsa a musela jsem si třikrát za den krátit ramínka (ujížděla mi ve sponkách). Rozhodně pohodlnější i za cenu vztyčených bradavek při zimě jsou volnější podprdy.

  superkarma: 0 16.03.2004, 12:39:06
 26. avatar
  [66] janinkab [*]

  Luciš: Výrobci dávají do podprd úzké kostice! To se mi taky stává. Pak mě kostice tlačí do míst mezi prsem a podpažím. Koupit dobrou podprdu je prostě umění!

  superkarma: 0 16.03.2004, 12:20:42
 27. avatar
  [65] klara.kr [*]

  Suntel: Vyjímky vždycky potvrzují pravidla

  superkarma: 0 16.03.2004, 12:13:59
 28. avatar
  [64] lightblue [*]

  klara: no jen jestli neexistujou nějaký vyjímky aby ses nedivila.

  superkarma: 0 16.03.2004, 12:08:57
 29. avatar
  [63] klara.kr [*]

  Já bych to viděla tak, že chceme vypadat pěkně a hezky :-) a protže chlapi normálně na potkání ženám na prsa nešahají ani jim je na počkání neukazujem , tak nosíme co chceme. A že je v tom někdy podvod???? Kdo by se tím zabýval

  superkarma: 0 16.03.2004, 12:08:03
 30. avatar
  [62] Lucimo [*]

  Fiona: doufám, že se toho taky dočkám...

  superkarma: 0 16.03.2004, 12:05:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme